Kosárlabda, Uniqa női NB I: kikapott Szekszárdon a Szeged

2007.10.27. 19:40
Az Uniqa női NB I, az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának harmadik fordulójában a Szeged kétpontos vereséget szenvedett Szekszárdon az Atomerőmű vendégeként.
Az első negyed 44 pontot hozott - öt perc után már 14-14-re álltak a felek -, de egyik fél sem tudott előnyt szerezni magának. Nem úgy a folytatásban, amelyben ugyan visszavettek a tempóból a csapatok, a nagyszünetre mégis a házigazdák vonulhattak négypontos előnnyel.A harmadik és a negyedik negyedet is a vendégek nyerték egy-egy ponttal, de hiába volt esélyük a találkozó megnyerésére is, végül mégiscsak a házigazdák diadalmaskodtak.A szekszárdiak két vereséget követően először nyertek a bajnokságban, míg a szegediek két siker után először hagyták el vesztesen a parkettet.

UNIQA NŐI NB I, ÉLVONALBELI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 3. FORDULÓ:

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD - SZEVIÉP-SZEGED 62–60 (22–22, 15–11, 10–11, 15–16)
Szekszárd, 300 néző. V: Pozsonyi, Farkas
KSC: Bukovszki 5/3, Tamás R. 7/3, Bálint 4, MAKSZIMOVICS 12, VARDA 14/9. Cs: TAMIS 8/3, Demeter 7, Bozóki 5/3. Edző: Ujhelyi Gábor
SZEGED: Vrancseva 9/6, KOVÁCS K. 22/6, Tomova, Szlimák 12/3, Kajdacsi 13. Cs: Török, Russai 4. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása: 5. p.: 14–14, 15. p.: 30–26, 25. p.: 44–40, 35. p.: 57–52
Kipontozódott: Tomova (39.)
MESTERMÉRLEG
Ujhelyi Gábor: Emberfelettit nyújtottunk, le a kalappal a lányok előtt. Továbbra is sokat kell dolgoznunk, hiszen csak ennek lehet eredménye.
Fodor Péter: Csak a végjátékban három tiszta dobóhelyzetet rontottunk. Ilyen sok hibával nem lehet mérkőzést nyerni.

UNIQA NŐI NB I, ÉLVONALBELI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 3. FORDULÓ:

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD - SZEVIÉP-SZEGED 62–60 (22–22, 15–11, 10–11, 15–16)
Szekszárd, 300 néző. V: Pozsonyi, Farkas
KSC: Bukovszki 5/3, Tamás R. 7/3, Bálint 4, MAKSZIMOVICS 12, VARDA 14/9. Cs: TAMIS 8/3, Demeter 7, Bozóki 5/3. Edző: Ujhelyi Gábor
SZEGED: Vrancseva 9/6, KOVÁCS K. 22/6, Tomova, Szlimák 12/3, Kajdacsi 13. Cs: Török, Russai 4. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása: 5. p.: 14–14, 15. p.: 30–26, 25. p.: 44–40, 35. p.: 57–52
Kipontozódott: Tomova (39.)
MESTERMÉRLEG
Ujhelyi Gábor: Emberfelettit nyújtottunk, le a kalappal a lányok előtt. Továbbra is sokat kell dolgoznunk, hiszen csak ennek lehet eredménye.
Fodor Péter: Csak a végjátékban három tiszta dobóhelyzetet rontottunk. Ilyen sok hibával nem lehet mérkőzést nyerni.
Legfrissebb hírek

NB II: a válogatott játékos mellett a magyar bajnok középpályás is távozik Szegedről

Labdarúgó NB II
2026.06.17. 17:42

Felcsúton is kiütötte ellenfelét, megvédte címét az FTC a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.28. 20:57

Női NB I: bronzérmes lett az ETO

Labdarúgó NB I
2026.05.27. 20:21

Rangadót nyert Felcsúton az FTC, az élen végzett a női NB I alapszakaszában

Labdarúgó NB I
2026.05.16. 21:00

Az ETO kiütötte a PMFC-t a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.15. 18:54

A Puskás Akadémia 11, az FTC és az ETO öt-öt gólt szerzett a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.09. 22:40

Ikszelt a Honvéddal, immár 10 bajnoki óta nyeretlen a Viktória FC a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.08. 20:20

Kosár: éremért száll harcba a Szedeák az U21-es országos döntőben

Utánpótlássport
2026.05.05. 19:42
Ezek is érdekelhetik