Magabiztos Olaj-siker, Thomas Kelley nyolc triplát dobott

2007.05.18. 20:21
Hazai pályán nyert a Szolnok férfi kosárlabdacsapata a magyar bajnokság elődöntőjének harmadik mérkőzésén. Az Olaj ezzel összetettben 2-1-re vezet a Pécs ellen. Thomas Kelley nyolc triplát bedobott.
Thomas Kelley (balra) nyolc triplát bedobott

Az első negyed derekán Thomas Kelley – első pontjait szerezve – távolról volt eredményes, ezzel pedig öt ponttal járt előrébb a vendéglátó (9-4).

A 7. percben Bojan Lapov betörése után előnybe került a PVSK (12-13), ám Kelley ismét a hárompontos vonalon túlról célzott hibátlanul, ez pedig hazai vezetést eredményezett (15-13).

A második felvonásban sem tört meg az Olaj lendülete, a 13. percben Völgyi Péter 26-18-nál időt kért, ez teljességgel hiábavaló volt, hiszen triplazáporral és 21-5-ös rohammal rukkolt ki a Szolnok, Kelley sorozatban öt triplát szórt be, a félidőben pedig harminc egységnél járt. Az amerikai irányító önkívületi állapotban játszott, valamennyi kísérlete célba talált.

A térfélcsere után is csak egy csapat volt a pályán, ez pedig Pór Péter együttese volt, a csereként beállt Harrazin Tamás egy pimasz zsákolással nyitott, majd pedig elképesztő nagy blokkolással jeleskedett.

A 26. percben Cziczás László ziccere után már harminc pont volt a különbésg (73-43). Völgyi mester ugyan időt kért, de ekkor már nyilvánvaló volt, egyetlen célja az lehet, hogy elkerülje a megalázó vereséget.

A negyedik negyed 80-45-ről indult, ekkor Kelley a Tisza-partiak nyerőembere már megérdemelt pihenőjét töltötte, Pór Péter pedig főként a kiegészítő embereket szerepeltette. A megszokott kezdő ötösből egyedül Vernard Hollins maradt a parketten, a szakadéknyi különbség maradék önbizalmát is elvette a vendégeknek, akik nemcsak távolról voltak pontatlanok, a ziccerek értékesítése is gondot okozott.

Egy perc húsz másodperccel a mérkőzés vége előtt a mérkozás folyamán először negyven pont volt a különbség (91-51), a hazai gárda teljesen megérdemelt győzelmet aratott, és vasárnap akár ki is harcolhatja a döntőbejutást.

KOSÁRLABDA, NBI, FÉRFIAK, ELŐDÖNTŐ

SZOLNOKI OLAJ KK–PVSK-EXPO CENTER PÉCS 91–55 (20–15, 35–17, 25–13, 11–10)
Fülöp
Az eredmény alakulása. 2. p.: 3–0. 4. p.: 3–4. 8. p.: 12–13. 11. p.: 20–18. 15. p.: 33–18. 17. p.: 45–23. 21. p.: 57–32. 25. p.: 69–43. 27. p.: 75–43. 31. p.: 80–45. 35. p.: 87–48. 39. p.: 91–51
Kipontozódott: Kecskés (32. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Szolnok javára