Kerékpár: eggyel több csapat vehet részt a Grand Tourokon

H. Á.H. Á.
Vágólapra másolva!
2025.03.27. 11:23
Tadej Pogacar a Giro címvédője, de valószínűleg idén nem lesz ott a rajtnál (Fotó: Getty Images)
A Nemzetközi Kerékpáros-szövetség (UCI) hivatalos honlapján megjelent közlemény értelmében a jövőben a háromhetes nagy körversenyeken – Giro d'Italia, Tour de France, Vuelta a Espana – az eddigi 22 csapat helyett 23 szerepelhet majd, ha a szervezet a március 31-i vezetőségi ülésén jóvá hagyja az erről szóló beterjesztést

 

Az UCI közleménye értelmében a szervezet a március 31-i vezetőségi ülésén dönt arról, hogy jóvá hagyja-e a Profi Kerékpárosok Tanácsának (PCC) beterjesztését. Amennyiben igen, úgy már idén is eggyel több csapat kaphat szabadkártyát a három nagy háromhetes körversenyre. 

A jelenlegi szabályozás értelmében a 18 élvonabeli, World Tour-csapat mellett a „másodosztály” vagyis a ProTour két legjobbja – a ProTour rangsorában tavaly a két legtöbb pontot szerző csapata mellett két a szervezők által meghívott csapat vehet részt a Grand Tourokon. Utóbbi két csapat helyett a szervezők már az idén három csapatnak adhatnak szabadkártyát.

Az idei első háromhetes – ahogy minden évben – a Giro d'Italia lesz, amelynek szervezői januárra ígérték, hogy nyilvánosságra hozzák – az akkor még – a két szabadkártyát megkapó csapat nevét, ám ez azóta sem történt meg. Vélhetően az állhat a bejelentés elmaradása mögött, hogy a Lotto már korábban közölte, nem indul a Girón, hiába tehetné meg alanyi jogon. Így viszont a szervezők arra döntésre várnak, hogy akkor most három, vagy négy csapatot hívhatnak-e meg. Mindenesetre a Cyclingnews szakportál a hírről beszámolva rögtön össze is szedte, mely csapatok férhetnek oda az extra helyre. A Girón az indulásra a ProTour csapatok közül a Tudor Pro Cycling, a Q36.5 és az Uno-X a legesélyesebb, míg az olasz csapatok közül Polti VisitMalta és a VF Group-Barziani CSF-Faizané kerülhet esetleg a meghívottak közé. 

Az év második háromhetesén, a Tour de France-on a Tudor, a Q36.5 és az Uno-X mellett a Total TeamEnergies, az Israel-Premier Tech és Lotto számíthat részvételi lehetőségre. 

A harmadik spanyol kör, vagyis a Vuelta majd csak nyár végén, ősz elején kerül sorra, ám az már most biztos, hogy a az eddig említett csapatok mellett a négy spanyol ProTour csapat, a Kern Pharma, a Dina Mártont is foglalkoztató Euskaltel-Euskadi, a Burgos BH-Burpellet és Caja Rural-Seguros RGC reménykedhet, hogy indulási jogot kap.

 

Legfrissebb hírek

Le Court kicentizett győzelme sárga trikót ért

Kerékpár
16 órája

Kerékpár: „háztartási balesetben” megsérült a Tour legjobb franciája

Kerékpár
22 órája

Vas Blanka újabb szakaszgyőzelemhez segítette Wiebest a női Touron

Kerékpár
2025.07.29. 18:45

Csúcsra járatott profizmus – Jakus Barnabás publicisztikája

Kerékpár
2025.07.28. 23:15

Drámai bukás és Wiebes-győzelem a női Tour leghosszabb etapján

Kerékpár
2025.07.28. 18:22

A Visma sportszerűen gratulált Pogacarnak: Ahogyan Messi és Ronaldo, ahogyan Federer és Nadal...

Kerékpár
2025.07.28. 12:58

A Montmartre megtréfálta Pogacart, Van Aert-szólógyőzelem Párizsban

Kerékpár
2025.07.27. 20:08

A női Tour legidősebb versenyzője szólóban győzött

Kerékpár
2025.07.27. 16:36
Ezek is érdekelhetik