A szlovákiai Robert Nagy révén P-Nívó-siker a szlovákiai szakaszon

2007.07.26. 18:40
A Tour de Hongrie, a Magyar kerékpáros körverseny 3., Sátoraljaújhely és Kassa közötti 139 kilométeres szakaszát a P-Nívó-Betonexpressz szlovákiai versenyzője, Robert Nagy nyerte. Az összetettben élen álló ausztrál Andrew Bradley a mezőny tagjaként ért célba, így változatlanul őt illeti a sárga trikó. A legjobb sprinternek járó zöld trikó viszont a magyar Ivanics Gergelyen (Team Cornix) feszül.
Szórádi Balázs (balra) is aktív tagja volt a szökevényeknek
Kőhalmi Péter

A Tour de Hongrie történetében először hagyta el Magyarország aktuális határait a mezőny, a premierre Szlovákiában került sor.

A bringások 138 kilométert tettek meg Sátoraljaújhely és Kassa között, ahol egy harmadik-, valamint két második kategóriás hegyet kellett megmászniuk.

Az első két, nehéz nap után ez a szakasz lényegesen könnyebbnek ígérkezett, ennek köszönhetően sokáig együtt haladt a mezőny.

Az alkalmi szökevényeket rendre utolérték a többiek, 56 kilométer megtételét követően a fehér trikóban tekerő bolgár Georgi Georgiev állt az élen.

Őt egy perccel lemaradva egy négyfős üldözőboly követte, amelynek két magyar versenyző, Szórádi Balázs és Specziár Viktor (mindkettő Gepida Velo.hu) volt a tagja.

A szökevények előnye ekkor 43 másodperc volt a mezőny előtt. A 71. kilométernél egy nyolcfős élmezőny állt össze, amelynek viszont már nem volt tagja a sokáig élen álló Georgiev. Előnyük 3.36 perc volt a mezőny előtt.

Az élboly a későbbiekben kilencfősre bővült, a különbség és az előny azonban nem változott.

A szakasz utolsó 20 kilométerében az élbolyból ellépett a hazai környezetben versenyző Robert Nagy (P-Nívó Betonexpressz 2000), illetve a cseh Jan Barta (DT-Specialized Mix).

Tíz kilométerrel a vége előtt a 2.14 perc volt az élen álló két versenyző előnye az üldözők előtt. A befutó az első szakaszhoz hasonlóan nagyon szorosra sikerült, s a két versenyző azonos idővel ért célba, elöl Nagy, mögötte közvetlenül Barta.

A harmadik helyen 1.44 perc hátránnyal ért célba a szintén szlovák Marek Canecky (CKZPAS Podbrezova). Összetettben nem történt változás, továbbra is az osztrák Andrew Bradley viseli a sárga trikót.