Maratoni kajak-kenu Eb: Csay Renáta párosban is aranyérmes

MTI MTIMTI MTI
2017.07.02. 17:01
A kajakos Csay Renáta a szombati, egyesbeli diadala után vasárnap Bara Alexandrával párosban is aranyérmet szerzett a portugáliai Ponte de Limában rendezett maratoni kajak-kenu Európa-bajnokságon. Ugyancsak győzött a záró napon a Boros Adrián, Solti László kajak kettes, míg a Kövér Márton, Dóczé Ádám kenus duó ezüstérmes lett.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a Csay, Bara kettős szinte rajt-cél győzelmet aratott a másik magyar egység, Katona Lili és Váczai Enikő előtt. A táv 26.2 kilométer volt.

A kenusok hasonló távú versenyében a Kövér, Dóczé páros is végig az élen haladt, a küzdelem az utolsó forduló után dőlt el, a finist a rivális spanyolok, Manuel Campos és José Sánchez bírták jobban.

Érdekesség, hogy Kövér Márton szombaton egy hasonlóan nagy hajrá után verte meg Campost egyesben, és szerzett Európa-bajnoki címet.

A férfi kajakosoknál Boros és Solti ugyancsak spanyol ellenféllel, Walter Bouzannal és Álvaro Fernándezzel vívott nagy csatát, de itt a végén a magyarok örülhettek.

A magyar küldöttség 27 érmet gyűjtött a kontinensviadalon, a felnőtteknél 6 arany-, 6 ezüst- és 1 bronzérem volt a mérleg.

„Azt hiszem, mindannyian elégedettek lehetünk – mondta az MTI-nek Weisz Róbert maratoni szakágvezető. – Minden szakágban nyertünk aranyat és további érmeket, ráadásul a második egységeink is várakozáson felül teljesítettek.”

A szakember hozzátette, külön örül annak, hogy a magyarok közül senki nem adta fel a viadalt, és kiemelte Csay Renáta teljesítményét, aki 40 évesen is a világ élvonalához tartozik.