nemzetisport.hu
2017.08.23 18:22 Frissítve: 2017.08.23 18:49

Kajak-kenu vb: Suba Róbert ezüstérmet szerzett

A csehországi Racicében szerdán a parasportolók szereplésével kezdetét vette a kajak-kenu világbajnokság, rögvest egy kiváló magyar eredménnyel: Suba Róbert ezüstérmet szerzett.

 

Délelőtt a KL1-es kategóriában az előfutamban legyőzte a riói paralimpiai bajnok lengyel Jakub Tokarzt, majd a délutáni kenus döntőjében a brazil favorit Cardoso da Silva mögött második lett az ötfős mezőnyben.

„Ez a második hely és a verseny arra is jó volt, hogy egy kicsit összemérjük magunkat a lengyel sráccal, összevessük az erőviszonyokat a pénteki kajakos döntő előtt – mondta Suba Róbert a kajakkenusport.hu-nak. – A rajtom sokat javult az elmúlt évekhez képest, de sok mindentől függ majd, hogy mit hoz a péntek. Többen is egy másodpercen belül vagyunk egymáshoz képest, nagy ellenfél lesz majd Tokarz, az olaszok Európa-bajnoka, a brazil, az angol versenyző és egy fehérorosz titán is. Én mindkét számra készülök továbbra is, a kajakra hangsúlyosabban, ám mindkét szám esetében egyre inkább érzem, hogy nagyobb hangsúlyt kell fektetnem a fejlesztésre, a jobb beülő megtalálására. Akkor lehet továbblépni."

A pénteki KL1-es döntőben Suba Róbert mellett ott lesz még Juhász Tamás is, aki a középfutamból jutott tovább, míg a női KL2-es versenyben Varga Katalin, a VL2-esben pedig Molnárné Tóth Julianna.

Csütörtökön 8.30-tól a női C–2 500 méteres versennyel megkezdődnek a gyorsasági számok is a világbajnokságon.

 A MAGYAR VB-CSAPAT

Férfiak. 200 m. K–1: Horváth Bence (Graboplast Győr). K–2: Balaska Márk (Bp. Honvéd), Birkás Balázs (Démász Szeged). C–1: Hajdu Jonatán (Dunaferr). C–2: Hajdu Jonatán (Dunaferr), Fekete Ádám (UTE). 500 m. K–1: Kopasz Bálint (Algyő SE). K–2: Nádas Bence (UTE), Tótka Sándor (UTE). K–4: Nádas Bence (UTE), Tótka Sándor (UTE), Molnár Péter (Bp. Honvéd), Mozgi Milán (Graboplast Győr). C–1: Fekete Ádám (UTE). C–2: Korisánszky Dávid (KSI SE), Mike Róbert (KSI SE). 1000 m. K–1: Kopasz Bálint (Algyő SE). K–2: Hufnágel Tibor (Bp. Honvéd), Ilyés Róbert (Bp. Honvéd). K–4: Kammerer Zoltán (Graboplast Győr), Tóth Dávid (UTE), Ceiner Benjámin (Bp. Honvéd), Pauman Dániel (UTE). C–1: Vasbányai Henrik (KSI SE). C–2: Korisánszky Dávid (KSI SE), Mike Róbert (KSI SE). C–4: Vasbányai Henrik (KSI SE), Kiss Tamás (Csepel), Sarudi Pál (Közgép SE), Varga Dávid (Graboplast Győr). 5000 m. K–1: Noé Bálint (Bp. Honvéd). C–1: Varga Dávid (Graboplast Győr). Nők. 200 m. K–1: Lucz Dóra (UTE). K–2: Hagymási Réka (Bp. Honvéd), Szabó Ágnes (KSI SE). C–1: Takács Kincső (Graboplast Győr). 500 m. K–1: Medveczky Erika (Démász Szeged). K–2: Takács Tamara (Vasas SC), Vad Ninetta (Vasas SC). K–4: Medveczky Erika (Démász Szeged), Takács Tamara (Vasas SC), Fazekas-Zur Krisztina (Graboplast Győr), Vad Ninetta (Vasas SC). C–2: Balla Virág (Graboplast Győr), Takács Kincső (Graboplast Győr). 1000 m. K–1: Bodonyi Dóra (Közgép SE). K–2: Farkasdi Ramóna (Bp. Honvéd), Medveczky Erika (Démász Szeged). 5000 m. K–1: Bodonyi Dóra (Közgép SE)

 

2022.07.10 09:53:07

Kajak-kenu POZSONYI SZILÁRD

A sportágnak köszönheti a szerelmét is: férje a kétszeres olimpiai bajnok német Tom Liebscher.

2021.10.02 21:01:28

Kajak-kenu MTI/ CS. B.

Az ifjúságiaknál Sellyei Csanád győzött, míg az ezüstérmet Kolozsvári Brúnó szerezte meg.

2021.09.19 08:24:44

Kajak-kenu V. Á.

Csipes mellett a Hajdu, Fekete páros, a női kenu négyes, valamint a női kajak négyes is ezüstérmes lett • Aranyérmes a kajak kettes vegyes páros.

2021.09.06 23:05:42

Kajak-kenu CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Ez a vérre menő rivalizálás a legnagyobb román-magyar sportbarátságot szülte. A legendás Wichmann Tamás, Ivan Patzaichin duettet, olyan kapcsolatot, amelynek hőfoka az aktív pályafutás befejezése után sem csökkent.

2021.08.27 19:56:55

Kajak-kenu CS. B.

Bodonyi Dóra kihagyja a versenyt, s a kvartettben Gazsó Alida Dóra fogja helyettesíteni.