Kajak-kenu: Bodonyi az egyes után párosban is nyert 500-on

2021.05.06. 11:30
Bodonyi (balra) párosban Kőhalmi Emesével diadalmaskodott (Fotó: Földi Imre)
A Bodonyi Dóra, Kőhalmi Emese páros nyerte a női kajak kettesek 500 méteres döntőjét csütörtökön délelőtt a szegedi Maty-éren, a kajak-kenusok válogató- és tájékoztató versenyének második napján – jelentette az MTI.

Ez a szám csak tájékoztató jellegű volt, ugyanúgy, ahogy szerdán a K-1 500 méter, amelyben szintén a szolnokiak ötszörös világbajoka, Bodonyi diadalmaskodott.

Az öt hajót számláló páros fináléban a 27 éves Bodonyi és a 2002-es születésű, ifjúsági világbajnok Kőhalmi nagyszerűen teljesített, a győzelmükhöz kétség sem férhetett. A második helyen a Rendessy Eszter és Biben Karina alkotta fiatal duó végzett, míg harmadikként a 40 éves Fazekas-Zur Krisztina és a 38 esztendős Douchev-Janics Natasa kettőse ért a célba. Utóbbi egység tagjai összesen öt olimpiai aranyat nyertek pályafutásuk során.

A többi csütörtöki döntőt délután rendezik.