Maratoni kajak-kenu Eb: öt magyar arany és három ezüst
A magyar U23-as és ifjúsági versenyzők öt arany- és három ezüstérmet nyertek a szlovéniai Bohinjban zajló maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság első, pénteki versenynapján.
Az mkksz.hu beszámolója szerint a 23 éven aluli férfi kajakosoknál kettős magyar sikerrel ért véget a verseny, Solti László győzött, Petró Ádám pedig második lett. Kenuban hasonló volt a forgatókönyv, Balla Levente aranyérmet, Nagy Gergely Balázs ezüstöt szerzett. A női egyest Kiszli Vanda nyerte meg.
Az ifjúsági korosztályban a férfi kenusoknál Laczó Dániel nagy fölénnyel győzött, a női kenusok viadalát pedig a tiszaújvárosi Bragato Giada nyerte. A női kajakosoknál Pető Réka ezüstérmet szerzett.
Legfrissebb hírek

Kajak-kenu Eb: Juhász és Kőhalmi is döntős 1000 méteren
Kajak-kenu
2026.06.12. 10:50
Ezek is érdekelhetik







