Kajak-kenu: Kovács és Janics párosban sem tudott javítani 500-on

2010.06.20. 10:55
Kozák Danuta volt a vasárnap délelőtt legjobbja Szegeden (Fotó: Tumbász Hédi, NS-archív)
Az önmagukhoz képest csalódást keltő egyesbeli szereplést követően 500 méteren párosban sem sikerült javítania a szegedi kajak-kenu Eb-válogatón Kovács Katalinnak és Janics Natasának: az olimpiai címvédő egység a második helyen zárt a világbajnok Kozák Danuta, Szabó Gabriella duó mögött.

Más kérdés, hogy mivel Kozák Danuta egyesben is nyert – Kovács az ötödik, míg Janics a kilencedik helyen végzett –, a számok leosztása a szövetségi kapitányra, Strocz Botondra vár.

SZAVAZÁS

Hány érmet szerez a magyar válogatott az Eb-n?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Elméletben viszont ha Kozák a párosnál marad, úgy az egyes a válogatón második helyen célba érő Benedek Dalmáé lehet.

Kovácsnak és Janicsnak akkor az 500-as olimpiai számokban maximum a négyesben juthat hely.

A kenusoknál a Varga Dávid és Széles Gábor alkotta páros nyert 500 méteren, míg a férfikajakosoknál Kammerer Zoltán és Kucsera Gábor kettőse.

Tehát a három versenyt az a három egység nyerte, amely e számokban a 2009-es dartmouth-i világbajnokságon a magyar színeket képviselte.

Janics Natasa a 200 méteres sprintszámok kora délutáni fináléjában azért javított mérlegén. Háromszoros olimpiai bajnokunk, a szám vb-címvédője szoros csatában nyert legnagyobb honi riválisa, Paksy Tímea előtt. Majd Kovács Katalinnal párban magabiztosan utasította maga a Paksy, Medveczky Erika kettőst.

A férfiaknál Molnár Péter a kajakosoknál, míg Kovács Gergely a kenusoknál győzött, előbbi szakágban a párosoknál a Dombi rudolg, Beé István, utóbbiaknál a Kovács Gergely, Végh Attila duó diadalmaskodott.

A kontinensbajnokságot július 2-4-én, az észak-spanyolországi Trasonában rendezik meg, Strocz Botond felnőttkapitány kedden jelöli ki hivatalosan az utazó keretet, de annak összetételéről már Szegeden megkezdte az egyeztetéseket az érintett trénerekkel.