Jégkorong Erste Liga: az utolsó idegenben verte meg a hibátlant

K. Zs.K. Zs.
2022.10.07. 20:00
A világos mezes debreceniek remek napot fogtak ki (Fotó: Gyergyói HK)
A játéknapot a tabella utolsó helyén váró DEAC már az első harmadban négy gólt ütött vendéglátójának, és végül 5–2-re le is győzte a mezőny egyetlen százszázalékos csapatát, a Gyergyót a jégkorong Erste Liga pénteki programjában. Idegenben nyert a DVTK is, méghozzá hosszabbításban a Csíkszereda ellen, a Brassó és a Budapest Jégkorong Akadémia egyaránt négygólos győzelmet aratott, az FTC 4–1-re múlta felül a FEHA19-et.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
GYERGYÓI HK (romániai)–DEAC 2–5 (1–4, 1–0, 0–1)
Gyergyószentmiklós, 1200
néző. V: Kiha, Peretiatko, Haraberjus, Osztrouh (ukránok)
GYERGYÓ: Rinne – Haaranen, JALONEN 2 / Fejes, Saari / Imre, Kozma Zs. – Bodó, Császár, B. (1) Orbán / Sárpátki (1), Sylvestre, Vincze P. / DiDiomete, Szigeti, Tranca (1) / Csiszer, Sándor-Székely, Silló. Edző: Szilassy Zoltán
DEAC: HETÉNYI Z. – Jakabfy, Zalamaj / Bogesics, Szoszunov / Bukor 1, Vokla / Sándor B. – Dalecky 1, Mihalik A., Spirko (1) / Izacky 1, Mazzag, NOVOTNY 1 (1) / MOLNÁR D. 1 (2), Révész M. (1), Sági Martin / Borbát, Kozma F., Mihalik G. Edző: György József
Kapura lövések: 37–22
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 3/0
Szilassy Zoltán:
– Tudtuk, hogy a DEAC jól kontrázik, nagyon emlékeztetett a meccs a DEAC Fradi elleni Szuperkupa-mérkőzésére. Felelőtlenül játszottunk a támadóharmadban, ötven lövésünk kötött ki a kapu mellett, fölött vagy éppen a blokkban. Sajnos az első harmadban bekapott négyesért súlyos árat fizettünk.
György József: – Mély gödörből kellett kimásznunk, míg a Gyergyó kirobbanó formában kezdte az idényt. Az előző összecsapásainkon bajban voltunk a kezdéssel, ezúttal arra fektettük a hangsúlyt, hogy jól álljunk bele a csatába. Tudtuk, hogy ellenfelünk a második harmadtól begyújtja a rakétáit, ezt kellett túlélnünk.

UTE–BUDAPEST JA HC 1–5 (0–0, 1–2, 0–3)
Megyeri út, 505
néző. V: Varjú, Tóth Re., Árkovics, Muzsik
UTE: Rajna – Balázsi, V. Järvinen / Kmec, Tornyai / Ph. Kiss, Pokornyi – Benk (1), Henttonen 1, Just / Kiss P., Kovács Alex, Shirley / Madácsi, Nemes, Németh A. / Balogh B., Lászlóffy. Edző: Virág Csaba
BJA HC: KORNAKKER – UIMONEN 1 (2), Szabó B. 1 / Pozsgai, Garát / K. Varga, Dóczi / Tóth P., Jécsai – Culigin (1), Galoha (2), McCormick 1 / ELO 2 (1), Viikilä (1), SCHLEKMANN (2) / Tóth R., Molnár B., Djumic / Ádám, Weidemann, Ravasz. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 29–43
Gól – emberelőnyből: 2/0, ill. 3/0
Virág Csaba:
– Nem volt ez annyira rossz mérkőzés, magas tempóban hokiztak a srácok. Kettő egynél több lehetőségünk is volt az egyenlítésre, de nem éltünk egyikkel sem. Sok a hiányzónk, de így is próbáltuk tartani a lépést, egy rossz szavam se lehet a csapatom hozzáállására. Azonban amíg olyan egyéni hibáink vannak, mint a BJA ellen, nem leszünk eredményesek.
Kangyal Balázs: – A meccs elején az Újpest többet korcsolyázott nálunk, gyorsak is voltak. Mindkét csapat nagyon felkészült az ellenfélből, és a kapukban is kiemelkedő teljesítményeket láttunk. Az összecsapás egészét tekintve jobban használtuk ki a helyzeteinket, és megérdemelten vittük el a három pontot.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–DVTK JEGESMEDVÉK 3–4 (1–0, 0–1, 2–2, 0–1) – hosszabbítás után
Csíkszereda, 1500
néző. V: Gergely, Sikó, André, Magyar (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: Adorján A. – Kubát, Láday / Ferencz-Csibi, Gecse / CASANEANU (1), Farkas T. – RÉSZEGH T. (1), Szkacskov, Stach 1 / Becze T., Péter B., Rokaly Sz. 1 / Fodor Cs. (1), Reisz, Részegh Zs. / Péter A., ROKALY N. 1. Edző: Hozó Levente
DVTK: Voris – Kiss R., Vojtkó / ILVESSUO (1), Skrabov (1) / Illés, Szirányi B. (1) / Petko – Galajda (1), Mattyasovszky, Miskolczi / Kulesov (1), Páterka, RAZUMNJAK 3 / Blasko, Farkas M., Lövei / Pecsét, Ritó 1, VAS J. Edző: Tokaji Viktor
Kapura lövések: 37–27
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 2/0
Tódor Krisztián, másodedző:
– Küzdelmes, hajtós mérkőzést láthattunk, de tudtuk, hogy a Miskolc jellemzően rengeteget korcsolyázik. Sajnos a játék hevében elemi hibákat követtünk el, amivel megadtuk a lehetőséget a DVTK-nak, hogy nyerjen. Javul a védekezőzónában mutatott teljesítményünk, de még mindig előre kell lépnünk.
Tokaji Viktor: – Nem úgy kezdtünk, ahogy szerettünk volna, az első húsz percben így a csíkiak uralták a jeget. Aztán rendeztük a sorainkat, kiegyensúlyozottak lettünk. Könnyedén zárulhatott volna a meccs a mi vereségünkkel is, de talán többet tettünk a két pontért, mint a hazaiak.

CORONA BRASOV (romániai)–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 5–1 (2–0, 2–0, 1–1)
Brassó. V:
Mihai, Radu, Gheorghies, Stefan (románok)
BRASSÓ: POLC – Sweeney (1), Boriszenko (1) / S. WILLIAMS (2), Garcia / Gajdó T., Bors – Valchar (1), SCHABER (3), VAN WORMER 2 / Zagidullin (1), Gliga, Domingue 1 / A. Vasile, GAJDÓ B. 2, Kovács M. / R. Vasile, Antal, Buda. Edző: Dave MacQueen
DAB: KOVÁCS D. – Brus, Lammi / Varga A., Léránt / Tolsztusko, Svars / Marosi, Tamás – Ödman Hadzinikolic, Embrich, Somogyi B. (1) / Niskanen 1, Valtola (1), Szalma / Horváth Á., Pinczés O., Dézsi Bence / Szabó Cs., Srtenk O., Stan. Edző: Niko Eronen
Kapura lövések: 53–28
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 8/1
Dave MacQueen:
– Még van mit csiszolni a védőjátékunkon, például csökkentenünk kell a kockázatos megmozdulások számát. Nagy hangsúlyt fektettünk az emberelőnyös helyzetekre is, amit visszaigazol a három fórban lőtt gólunk. Ez mindenképp biztató. Szükségünk is lesz az önbizalomra a folytatásban.
Niko Eronen: – Óriási csalódás ez az eredmény. Tudtuk, hogy a Brassó vissza akar vágni a szeptemberi négy hármas győzelmünkért, mégis elpazaroltuk az erőnket az első harmadban. Ráadásul számtalan helyzetet puskáztunk el. Gyakorlatilag mindenen változtatnunk kell a folytatásban.

FTC-TELEKOM–FEHA19 4–1 (2–0, 2–0, 0–1)
Tüskecsarnok, 402
néző. V: Timár, Haszonits, Pallós, Mizsák
FTC: Arany – A. NILSSON, Sarcia / Kucsma, Szorokin (1) / Kärmeniemi, SEREGÉLY MÁTÉ (1) / Bán – Kulmala, Low (1), NAGY G. 2 / BETTERIDGE 1 (1), Kaijser 1, Kestilä (1) / Kozma D., Kreisz B., Tóth A. / Farkas L., Galántai, Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
FEHA19: MÁRKUS – Mingazov, Reiter A. (1) / Csollák, Dobmayer / Dolinar, Kóger B. / Hrubo, Bajkó B. – Cizas (1), Mayer, Rétfalvi 1 / Ambrus Cs., Fekete A., Keceli-Mészáros / Nagy Á., Farkas L., Zezelj / Alapi, Farkas I., Győrffy. Edző: Anatolij Bogdanov
Kapura lövések: 54–11
Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 4/1
Fodor Szabolcs:
– Fiatal csapat ellen játszottunk, biztosak lehettünk benne, hogy hatvan percig tekerni fognak, az állástól függetlenül. Megbeszéltem a csapatommal, hogy a legfontosabb, hogy meglegyen a kellő koncentráció. Az első tíz percben meglepett minket az ellenfél, utána már mi diktáltuk az iramot, a maradék ötven perccel abszolút elégedett vagyok.
Arany Máté, másodedző: – Ismét az Újpest ellen bemutatott jó letámadásunkkal rukkoltunk ki, amivel nyomást gyakoroltunk a fradistákra. Azonban az első tíz perc után kaptunk két gólt, ami miatt visszavettünk a tempóból, keveset birtokoltuk a korongot, így pedig nem lehet hokizni. A taktikai utasításokat sem tartották be maradéktalanul a srácok, így nem voltunk hatékonyak.