Erste Liga: a BJAHC nyerte a kapusverekedéssel tarkított miskolci csatát

K. Zs.K. Zs.
2022.10.14. 20:54
Egy forró pillanat a miskolci meccsről: a DVTK lett kapusa, az elmúlt hét legjobbjának megválasztott Janis Voris és Kornakker Dániel páros kiállítást, fegyelmit hozó ütközete (Fotó: DVTK Jegesmedvék)
A Budapest Jégkorong Akadémia csapata 4–2-re legyőzte idegenben a DVTK Jegesmedvéket péntek este, és átvette a vezetést a jégkorong Erste Liga tabelláján. A játéknap másik mérkőzésén az Újpest hiába dolgozta le négygólos hátrányát, kikapott 5–4-re a DEAC vendégeként.

DEAC–ÚJPEST 5–4

A Szuperkupa-győztes DEAC eddig nem szerepelt jól, csupán a FEHA19-et előzte meg a tabellán, ám ezúttal remekül kihasználta, hogy az UTE, amely szintén rosszul kezdett és 3/4-es mutatóval állt, nélkülözte első számú kapusát, a válogatott Rajna Miklóst – olvasható a Magyar Távirati Iroda beszámolójában.

A 8. percben már 2–0 volt a hazaiaknak, majd közvetlenül az első szünet előtt tovább nőtt a különbség, és a fordulást követően sem tudta rendezni sorait a fővárosi együttes, a 24. percben újabb gólt kapott. A biztos vezetés tudatában kiengedett a Debrecen, és ez óriási fordulatot hozott: az Újpest nyolc és fél perc alatt feljött 4–3-ra.

Innen kezdődött a harmadik harmad, sőt a 45. percben Madácsi Benedek emberelőnyben egyenlített. A slusszpoén azonban mégis a DEAC-é volt: Révész Marcell az 57. percben gólra váltotta Kiss Patrik ellen magas botért megítélt kiállítást.

DVTK–BJAHC 2–4

Miskolcon a kiegyenlített első harmad után kevesebb mint két perc alatt két gólt ütött a BJA – amely egyedüliként a mezőnyben – még veretlen. A DVTK sikeres erdélyi túráról érkezett haza – a lehetséges kilenc pontból hatot megszerzett –, ám nem tudott hatékonyan felpörögni, és még ebben a játékrészben újabb gólt kapott.

A szünet kezdetekor, ahogy a két csapat ment volna be az öltözőbe, a két kapus, Janis Voris és Kornakker Dániel a félpályánál összeverekedett, mindketten végleges kiállítást kaptak. A 44. percben szépített a házigazda, és még a hajrában esett egy-egy gól, ezzel a BJA tartja jó sorozatát, és az eső helyre ugrott.

(MTI)

JÉGKORONG ERSTE LIGA
DVTK JEGESMEDVÉK–BUDAPEST JAHC 2–4 (0–0, 0–3, 2–1)
Miskolc, 885
néző. V: Pálkövi Zs., Rencz, Mokrai, Kövesi
DVTK: Voris (Kiss B.) – Vojtkó, Kiss R. / Skrabov, Ilvessuo / Szirányi B. (1), Illés M. / Petko – Galajda, MATTYASOVSZKY 1, Lövei / RAZUMNJAK 1, Páterka (1), Kulesov / Vas J. (1), Blasko, Farkas M. / Pecsét, Ritó, Trozsák. Edző: Tokaji Viktor
JAHC: Kornakker (Farkas R.) – K. Varga., SZABÓ B. 1 (1) / Garát, Tóth P. / Gőz, Dóczi – Culigin (1), GALOHA 1 (1), McCormick (1) / Elo 1, VIIKILÄ 1 (1), SCHLEKMANN (2) / Tóth R., Molnár B., Djumic / Ádám, Wiedemann, Ravasz. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 42–28
Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 3/0
Fegyelmi büntetések: végleges fegyelmi (Voris, Kornakker)
Tokaji Viktor:
– Jól kezdtük a mérkőzést, a második harmadban azonban jött a rövidzárlat. Az utolsó felvonásban felszántottuk a pályát, és nulla három után majdnem felálltunk a jégről.
Kangyal Balázs: – Miskolcon mindig nehéz nyerni, de most mi jobbak voltunk. Sok mindennel kellett megküzdenünk, a sérülések és kulcsemberek hiánya is hátráltatott minket, de sokat tettünk azért, hogy még jobb csapat legyünk.

DEAC–UTE 5–4 (3–0, 1–3, 1–1)
Debrecen, 450
néző. V: Soós, Haszonits, Kis-Király, Váczi
DEAC: Hetényi Z. – Jakabfy, Zalamaj / Bogesics, Szoszunov / Bukor (1), Vokla / Sándor B. (1) / DALECKY 1 (1), SPIRKO (2), Izacky 1 / Mazzag, Novotny (1), Mihalik A. 1 / Sági Martin (1), RÉVÉSZ M. 1, Molnár D. (1) / Szmirnov 1, Kozma F., Mihalik G. (1). Edző: György József
ÚJPEST: Sági Máté – V. Järvinen (1), Ph. Kiss 1 / BALÁZSI (2), Kmec / Tornyai, Kiss D. / Benk (1), Hentonen, Just / Kiss P. 1, Shirley (1), Kovács Alex (1) / Németh A., MADÁCSI 1 (1), Nemes 1 / Balogh B., Laskawy, Lászlóffy. Edző: Virág Csaba
Kapura lövések: 37–49
Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 2/1
György József:
– Gyönyörű, háromgólos első harmad után a második elején jött a negyedik, és azt hittük, az ötödik is majd magától. Erre egy megpattanó „hulló falevéllel” szépített az Újpest, amitől szétesett a játékunk. Hiába kértem időt, az sem használt. A harmadik harmadot a szívünkkel nyertük meg. Az erdélyi túra nagyon sokat kivett a srácokból, ennek tükrében így is szép ez a győzelem.
Virág Csaba: – Úgy nem lehet mérkőzést kezdeni, ahogy mi kezdtünk. Nulla négy után azonban a másik arcunkat is megmutattuk, és lépésről lépésre felzárkóztunk. A harmadik harmadban egyenlítettünk is, de a vége rosszul sült el. Fájó, hogy még hosszabbításra sem mentettük a találkozót.