Erste Liga: legyőzte az Újpestet és élre ugrott a Ferencváros

2018.12.21. 20:59
Roczanov (zöldben) két asszisztig jutott (Fotó: Facebook.com/fradihoki)
A jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján rendezték az idény negyedik fővárosi jégkorongderbit, amelyen a Ferencváros 5–2-re legyőzte az Újpestet. A sereghajtó Vasas ráijesztett a DEAC-ra, a Hokiklub pedig a Fehérvári Titánokra, s a Vienna II is szoros meccset játszott a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában.

Benk András góljával alig kilenc perc játék után vezetést szerzett az UTE a pesterzsébeti Jégcsarnokban: a válogatott támadó Sági Martin okosan a kapu előtt keresztbe tett korongját lőtte Arany Gergely kapujába emberelőnyből. A telt ház, egész pontosan 631 néző előtt játszott mérkőzésen a hazai közönség már-már elkönyvelte volna, hogy újpesti előnnyel ér véget az első játékrész, amikor fél perccel a vége előtt Marcus Perrer a bulikörtől elengedett egy életerős lövést, amely Duschek Dávid mellett bezúdult a rövid felsőbe, így 1–1-gyel mehettek pihenni a csapatok.

Alig kezdődött el a második harmad máris újabb gólt ünnepelhettek a vendégek: Peter Huba lövése után került a korong a zöld-fehérek kapujába alig másfél perc után. Nem sokáig örülhettek a vendégek: a Ferencváros előbb hat és fél perc játék után előbb Myles Fitzgerald egyenlített, majd Farkas Lőrinc kotort be egy Duschekről lecsorgó korongot, s még a harmad felénél sem jártunk. A játékrész második felében inkább a mezőnyjáték dominált, jobbára a zöld-fehérek akarata érvényesült, így a második szünet előtt fél perccel Lauri Karmeniemi góljával 4–2-re módosította az állást.

A párharcot a záró harmad közepén aztán Fitzgerald döntötte el a zöld-fehérek javára, amikor egy előnyös szituáció során jobbról ellőtt lapos lövése után a korong utat talált az újpesti kapuba, 5–2.

Ezzel az Újpest hat egymást követően megnyert bajnoki mérkőzés után szenvedett vereséget, míg a Ferencváros győzelmével megelőzte a ma szabadnapos Csíkszeredát és a tabella élére állt.

ERSTE LIGA
FTC-TELEKOM–ÚJPESTI TE 5–2
(1–1, 3–1, 1–0)
Pesterzsébet, 631
néző. V: Babic, Wolf, Pálkövi Botond, Váczi
FTC:
Arany – Rantanen, Kärmeniemi 1 – Jászai, Perrier 1 – Hegyi Á. (1), Sarcia – Lengyel, Boros – Tóth Gergő, Nagy G. (1), Walls – Tóth A., M. Fitzgerald 2, Switzer (3) – Tóth Richárd (1), Roczanov (2), Farkas L. 1 – Tóth Renátó, Pozsár, Hardi.
Edző: Fodor Szabolcs
ÚJPEST: Duschek – Huba 1, P. J. Kiss – Rusk, Szaller – N. Nagy, Varga A. (1) – Kovács Attila – Hebar, Ropret, Sikorcin – Benk 1, Sági (1), Stefishen – Csányi (1), Nemes, Vincze P. (1) – Brine, Kocsis, Szalma. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Kapura lövések: 32–17
Fodor Szabolcs: – Uralni szerettük volna a meccset, a saját játékunkat játszani, de az első tíz-tizenöt percben ez nem sikerült. Ezért is jött nagyon jól a végén, még a szünet előtt szerzett egyenlítő gólunk, mert onnantól már jó volt látni a teljesítményünket, nagyot melóztak a srácok. Meccs közben nem kell foglalkozni az eredményjelzővel, csak a következő cserével, mi is így tudtuk átvenni az irányítást.
Szilassy Zoltán: – Jól kezdtünk, de a második harmadban produkáltunk egy olyan nőies tíz percet, amit egy ilyen derbin nem lehet: a Fradi meg is érezte a vérszagot, fordított, és nyert. Ennek persze lelki okai vannak, mert ilyenkor vagánynak kell lenni, mi viszont puhányok voltunk, ki is nyíltünk, megkaptuk a negyediket, majd az ötödiket, és elment a hajó. Véget ért a jó szériánk, de majd építünk újat.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–VIENNA CAPITALS II (osztrák) 3–5 (1–1, 2–2, 0–2)

Dunaújváros, 200 néző. V: Halassy, Pálkövi Zs., Muzsik, Kocsány
DUNAÚJVÁROS:
Garbacz – Franssila, Léránt – Erdélyi, Hüffner – Lencsés, Mestyán – Jaborník (1) – Dubek (1), Iossafov (1), Saluga 1 – Azari, Nagy M., Tóth Gergely 1 – Huovinen, Németh P. 1 (1), Pinczés – Makovics, Török V. Edző: Corey Bricknell
VIENNA: Tschrepitsch – Saari (1), Satmark – Hedberg (1), Piff – Pallierer, Posch – Wolf – P. Antal 1 (2), Hiltunen (2), Schlögl 1 – Maurer, A. Maxa 1 (1), Ranftl – Bauer 2 (1), Kittinger (2), Pohl – Hofer, Rohm. Edző: Santeri Heiskanen
Kiállítások: 16, ill. 22 perc
Kapura lövések: 55–37
Corey Bricknell:
– Irányítottuk a játékot, aztán elkövettünk egy hibát, és az ellenfél gólt lőtt, ami többször is megtörtént... Ha mértük volna az időt, hogy kinél volt többet a korong – az egész mérkőzésen nálunk. Nem használjuk ki a lehetőségeinket, többet lövünk, mint az ellenfelek, de hiába. Nem szabad ujjal mutogatnunk egymásra, mindenkinek saját magába kell néznie, s holnap újra itt lennie a csarnokban, és még keményebben dolgozni, mint eddig!
Santeri Heiskanen: – Nagyszerűen harcoltak a fiúk, nagyon keményen dolgoztak. Akkor sem adtuk fel, amikor kétgólos hátrányba kerültünk, ennek eredményeként nagyon fontos győzelmet arattunk.

HOKIKLUB BUDAPEST– FEHÉRVÁRI TITÁNOK 4–6 (2–1, 0–1, 2–4)
HOKIKLUB: Hajek – Lávai, Orbán A. (1) – Csíki Z., Jancsó (1) – Lakatos, Szécsi 2 – Bernáth, Vajda – Petres 1, Sátek (2), Szappanos 1 – Egyed, Horváth B., Szűcs I. – Albert (1), Izsák, Köllő – Berendi, Németh Á., Szopos. Edző: Dusan Kapusta
TITÁNOK: Gyenes – Beukeboom 1, Vas Márk (1) – Reiter A. (1), Sándor F. – Kiss R., Szabó B. – Erdély B., Imre P. – Lewis (1), Mihály Ákos 2, Péter A. 1 (1) – Bennett 1, Dézsi, Madácsi (1) – Császár (2), Hamvai 1, Mazzag (1) – Almási, Buzás, Kovács Alex. Edző: Kiss Dávid
Tüskecsarnok, V: Kormos, Varjú, Kis-Király, Mokrai
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Kapura lövések: 35–44

VASAS HC–DEAC 4–5 (3–2, 0–3, 1–0)

Káposztásmegyer, 200 néző. V: Kókai, Gangel, Soltész, Mizsák
Vasas:
Koitmää (Tóth B.) – BUKOR, SEREGÉLY – Surányi (1), Tornyai – GARÁT, Inglis (1) – Bálint T., Kováts M. – Bödök (2), Schmál 1, Szlama (1) – FLISZÁR (1), Gágyor, Rózsa – BUGÁR 1, Lőczi 1, Varga T. (1) – Czakó, Szlépka, Turbucz 1. Edző: Ladányi Balázs
DEAC: Nagy P. (HETÉNYI Z., 1) – KOVÁCS B. Z., Vuorijärvi – BEHAL 1, Markov – Antal A., Hetényi P. – Erdei, Szokolov – IZACKY 2 (1), Salló, Turcotte (1) – Berta, Kulesov (1), Németh A. – Hári N. 1, SILLÓ 1, Vincze P. T. – Kozma, Márton. Edző: David Musial
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Kapura lövések: 31–46
Ladányi Balázs: – Ha valaki azt mondja augusztusban, hogy egy top négyes csapat ellen 4–5-öt játszunk, aláírtam volna. Most viszont hiányérzetem van, mert 3–1-es vezetésünk után megadtuk a lehetőséget, az esélyt a fordításra. Több lehetett volna a meccsben... Közel kerültünk a liga meghatározó csapataihoz, a jövőben is a pozitívumokból kell építkeznünk!
David Musial: – Az elején négy-öt lövésből három gólt kaptunk, és a meccs kezdett hasonlítani ahhoz, amelyet nemrég ugyanitt játszottunk... A második harmadban viszont pörögtünk, gólokat szereztünk. Az utolsóban már azt játszottuk, amit kell.