Erste Liga: jól hajrázva gyűrte le a FEHA19-et a DVTK

D. S. B.D. S. B.
2022.12.28. 20:47
Sokáig nehéz meccsen győzte le az utolsó helyezett FEHA19-et a DVTK (Fotó: Nagy Gábor Sándor/DVTK Jegesmedvék)
Nagy küzdelemben győzött hazai jégen, hosszabbítás után a Corona Brasov a Gyergyói HK ellen az Erste Liga szerdai játéknapján, míg a DVTK Jegesmedvék dolgát bár sokáig megnehezítette a tabella utolsó helyén álló FEHA19, de a vendég Fejér megyeiek nem bírták a végjátékot és végül 5–2-es vereséget szenvedtek Miskolcon.

Hiába kezdett jól a harmadik helyen álló DVTK és szerzett vezetést a cseh Jan Blasko góljával az első harmadban, a tabella utolsó helyezettje, a FEHA 19 nagyot küzdött Miskolcon és a második harmadban mindössze 33 másodperc után egyenlített Ugnius Cizas góljával.

Más kérdés, hogy a Jegesmedvék rohamait nem tudta megállítani a Fejér megyei együttes, s Vas János révén a Diósgyőr másodszor is előnybe került, majd a harmadik harmad derekán Csiki Hunor góljával növelte előnyét a házigazda. Ezt követően pedig előbb Vas, aztán Blasko is megszerezte második gólját a meccsen, majd ugyan a FEHA19 még Alekszander Moksancev révén válaszolt, de így is 5–2-es vereséget szenvedett Miskolcon.

A két romániai együttes mérkőzésén a házigazda Brasov a második harmad elején szerzett emberelőnyös Chase Schaber-góllal került előnybe a tabella második helyén álló Gyergyói HK ellen. A vendégek viszont a játékrész derekán a kanadai Sebastien Sylvestre révén egyenlítettek.

A harmadik harmad az elsőhöz hasonlóan nem hozott gólt, a hosszabbításban viszont Schaber második előnyös góljával a Brasov 2–1-re megnyerte a mérkőzést.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

CORONA BRASOV (romániai)–GYERGYÓI HK (romániai) 2–1 (0–0, 1–1, 0–0, 1–0) – hosszabbításban
Brassó. V: Mihai, Radu, Gheorghies, Stefan (románok)
BRASSÓ: POLC – Boriszenko, Sweeney / BORS, Williams / Buda, Gajdó T. – Domingue, SCHABER 2,   VanWormer (1) / Gliga, Valchar      (1), Zagidullin / Gajdó B., Sills, Szabó K. / Antal, A. Vasile, R. Vasile.
Edző: Dave MacQueen
GYERGYÓ: Rinne – Haaranen (1), JALONEN (1) / FEJES, Saari / Imre, Kozma Zs. – Bodó, B. Orbán, Tranca / Sárpátki, SYLVESTRE 1, Vincze P. / Császár, Sándor-Székely, Szigeti / Bíró G., Silló, Csiszer.
Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 31–40.
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 5/0
Dave MacQueen: –
Pazar hokimeccset játszottunk, tudtuk, mire képes a Gyergyó, és talán a liga legjobb kapusa védi a ketrecét. Az érdem a védelmünké, kielemeztük az ellenfél hírhedt emberelőnyös játékát, és ezúttal megtaláltuk az ellenszerét. Ellenben a mi játékunk fórban két gólt is eredményezett.
Szilassy Zoltán: – Megvolt az esélyünk a győzelemre, a harmadik harmadban jobban is játszottunk. Túl sok kockázatos megoldást választottunk a kék vonalakon, amikből az ellenfél veszélyes támadásokat vezetett. De a végjátékban, mint mondtam, fölényben hokiztunk, három kapuvasat ütöttünk, három lövésünk maradt ki üres kapura. Mi kihagytuk a helyzeteinket, az ellenfél nem.

DVTK JEGESMEDVÉK–FEHA 19 5–2 (1–0, 1–1, 3–1)
Miskolc, 850 néző. V: Varjú, Németh M., Balla, Sábián.
DVTK: Voris – Kiss R., VOJTKÓ (3) / WEHRS (2), Ilvessuo (1) / Illés, Szirányi B. / Fazakas, Pecsét – Galajda, Miskolczi, Mattyasovszky / Kulesov, Razumnjak (2), VAS J.   2 / Lövei (1), BLASKO 2, Farkas M. / Csiki 1, Trozsák (1), Ritó.
Edző: Tokaji Viktor
FEHA19: Márkus – Mingazov (1), Racsinszkij / Csollák, Dobmayer / Reiter A., Kóger B. / Györffy, Salamon – Cizas 1, MOKSANCEV 1 (1), ZOHOVS (1) / Ambrus Cs., Fekete A., Keceli-Mészáros / Dobos, Mayer, Farkas L. / Alapi, Dézsi Barnabás, Zezelj.
Edző: Anatolij Bogdanov
Kapura lövések: 37–34.
Gól – emberelőnyből: 2/1, ill. 3/0
Tokaji Viktor: –
Sokat fejlődtünk, hazai pályán egymás után hétszer nyertünk. Sok lehetőséget adtunk a fiataljainknak, akik a kulcsfontosságú gólokból is kivették a részüket. Igazi csapatmunkával diadalmaskodtunk.
Anatolij Bogdanov: – Sok pozitívumot láttam a jégen. Ellenfelünk tapasztaltabb együttes, és döntőnek bizonyult, hogy mindkét kapu előtt határozottabbak voltak a játékosai.