Erste Liga: az Újpest nyerte az FTC elleni rangadót

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2021.12.04. 21:03
Az Újpest nyerte a rangadót (Fotó: Jani Martin)
A házigazda Dunaújvárosi Acélbikák csapata az új ajkai jégpályán hosszabbításban 4–3-ra győzte le a MAC HKB Újbuda együttesét a jégkorong Erste Liga szombati első találkozóján. A DVTK Jegesmedvék a Gyergyói HK ellen nyert (5–3), míg az Újpest szétlövés után aratott sikert a Ferencváros ellen – írja az MTI.

A mérkőzést a magyar szövetség közelmúltban indított új sorozata, az Erste Liga Matiné keretében rendezték Ajkán, a szurkolók számára egész napos színes programokat szerveztek.

Az Acélbikák az alapjátékidőben háromszor vezettek, a fővárosiak háromszor egyenlítettek. A harmadik harmadban Szappanos Dávid és Csollák Márkó verekedése miatt állt a játék, majd a ráadásban Szűcs István gólja döntött.

A válogatott hátvéd, Wehrs Kevin mesterhármassal és gólpasszal járult hozzá a DVTK Jegesmedvék 5–3-as győzelméhez a vendég Gyergyói HK ellen a jégkorong Erste Liga szombati játéknapján.

A gól nélküli első harmad után a csapatkapitány Nagy Gergő góljával szerezte meg a vezetést az FTC a 36. percben. Az Újpest a harmadik harmadban Kovács Alex góljával egyenlített. A hosszabbítást követő szétlövés végén az újpestiek örülhettek.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
DAB–MAC HKB ÚJBUDA 4–3 (1–1, 2–2, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Ajka
, 250 néző. Vezette: Nagy A., Németh M., Molnár M., Kis-Király
DAB: Kovács D. M. – Bubnov (1), POZSÁR (2) / Benke, Bobcek / Erdély B., Szécsi / Tamás, Druja – Kabatajev, TÖRÖK V. 1, Szappanos / Németh P., Ribcsik, SZŰCS I. 2 / Horváth Á. (1), LŐCZI 1, Németh Á. (1) / Gebei G., Marosi, Pinczés O. Edző: Leo Gudas
MAC: Farkas R. – MACAULAY (1), Tóth Gergely (1) / Garát, Pozsgai (1) / Csollák, Dóczi – SCHLEKMANN 2, GOOCH (2), IZACKY 1 (1) / Ádám, Dansereau, Ritter / Stevens, Molnár B., Djumics / Tóth Richárd, Kreisz, Pápa. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 30–48
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 3/0
Leo Gudas:
– Nagyon jó védőmunkát mutattak be a srácok, hatvan percen keresztül erősek voltunk. Háromszor vezettünk, talán szerezhettünk volna három pontot is, de nagyon örülünk a kettőnek is. Kovács Dávid remekül védett, kulcsfontosságú volt a hosszabbításban kivédekezett emberhátrány, nagyon jó munkát végeztünk.
Kangyal Balázs: – Egy nappal korábban kemény meccset játszottunk a Brassóval, szóval nem voltunk teljesen fittek, de ezzel együtt is gratulálok a Dunaújvárosnak. Domináltunk a mérkőzésen, többet lőttünk kapura, több helyzetünk volt, de ők jobban értékesítették a lehetőségeiket.

DVTK JEGESMEDVÉK–GYERGYÓI HK (romániai) 5–3 (1–3, 2–0, 2–0)
Miskolc
, 475 néző. Vezette: Varjú, Gangel, Dorner, Pálkövi Baksa
DVTK: Kiss B. – Kiss R., WEHRS 3 (1) / Hadobás, DOETZEL 1 (2) / Hyvärinen, Illés – WALKER (3), ELGESTAL (2), Miskolczi / Galajda, Lövei, Mattyasovszky / Galanisz 1, Vojtkó, Mihalik / Szabad, Farkas M., Pecsét. Edző: Tokaji Viktor
GYERGYÓ: Rinne – Haarane (1), Kozma Zs. (1) / Fejes N. (1), Saari / Ferencz-Csibi, Györfy / Sándor-Székely, Todor – BODÓ 1 (1), Császár, BRANCE ORBÁN 1 (1) / Szabó K., Tranca, Vincze P. 1 / Sárpátki, Silló, Szigeti / Benedek, DiDiomete, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 39–30.
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 3/1
Tokaji Viktor:
– Kicsit nehezen pörögtünk fel, magasabb hőfokon kezdett a Gyergyó, a második harmadra sikerült megtalálnunk magunkat. Szükségszerű volt, hogy az emberelőnyös játékunk ilyen jól működjön és át tudjuk venni az irányítást. Három-egyes hátrányról tudtunk nyerni, nem gondoltuk túl a meccset, csak élveztük a játékot.
Szilassy Zoltán: – Fordulatos meccs volt. Nagyon jól kezdtünk, eredményesen dolgoztunk, de utána rengeteg kiállítást kaptunk, ami megölte a tempónkat. Öt az ötben kiválóan jégkorongoztunk, nem szabad ennyi szabálytalanságot elkövetni. Talán ez volt az első meccsünk, hogy nem működött a hátrányos játékunk. Okosabban kell dolgoznunk az ütővel, hogy ne kapjunk ennyi kiállítást!

ÚJPEST–FTC-TELEKOM 2–1 (0–0, 0–0, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Budapest,
Megyeri út, 1125 néző. Vezette: Rencz, Soós D., Balla, Mizsák
UTE: RAJNA – Balázsi, Stadel / Horváth A., Jago / Ph. Kiss, Varga A. – Kiss Patrik, Németh A., SUTER 1 / Coatta, Just, KOVÁCS ALEX 1 / Csergő, Robichaud, Zsigmond / Balogh B., Lászlóffy, Nemes. Edző: Virág Csaba
FTC: ARANY G. – Boros, Kärmeniemi / McFadden, Seregély / Bohunicky, Hegyi Á. / Bán, Farkas S. – Hajós (1), Kóger D. (1), NAGY G. 1 / Fowlie, Pavuk, Tóth A. / Kulmala, Somogyi B., Tamminen / Galántai, Roczanov, Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 36–45.
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 3/0
Virág Csaba:
– Ki-ki mérkőzés volt, akadt olyan periódus, amikor mi nyomtunk, máskor az FTC, úgyhogy az, hogy szétlövésig ment, abszolút korrekt lefolyása volt a napnak. Ez a magyar hoki ünnepe volt, fantasztikus hangulattal mindkét részről. Nagyon köszönjük a szurkolóknak, hogy kijöttek, sokat hozzátettek a sikerhez!
Fodor Szabolcs: – Mindkét csapat mindent kitett a jégre, igazi derbi volt, ki-ki meccs, amelyet apró részletek döntöttek el. Az Újpest elkövetett a védekező harmadban egy hibát, amit kihasználtunk, aztán emberhátrányban ugyanez, csak fordítva. Ennyire szoros volt a meccs, utána gyűrtük egymást, ám senki sem tudott gólt lőni, még három a háromban sem. A szétlövésből az Újpest jött ki jobban, ennyin múlott. Nem szeretünk kikapni, pláne az Újpesttől, de csupán most mérgelődünk, utána már a hétfői meccsre koncentrálunk.