Erste Liga: a Csíkszereda 13 gólos meccsen biztosította alapszakasz-elsőségét

2020.01.03. 20:40
Nyolcig jutott a Csíkszereda (Fotó: Facebook.com/HSCCsikszeredaOfficial)
A jégkorong Erste Liga alapszakaszának idei első játéknapján a listavezető SC Csíkszereda 8–5-re legyőzte a Fehérvári Titánokat, s ezzel bebiztosította alapszakasz-győzelmét. A második helyen álló Ferencváros szintén győzött – 5–1-re a DEAC ellen –, de már nem tudja megelőzni a Csíkszeredát. Gólokban gazdag mérkőzésen 8–3-ra diadalmaskodott a Hokiklub a Vasas ellen, míg az Újpest és a Gyergyói HK meccse a hosszabbítás utáni szétlövéssel dőlt csak el az erdélyiek javára.

Remekül kezdődött a 2020-as év az SC Csíkszereda jégkorongozóinak, hiszen egyrészt a Fehérvári Titánok elleni mérkőzést már az első harmadban eldöntötték – a 14. percben 4–0 állt az eredményjelzőn –, másrészt a végül 8–5-re megnyert találkozó egyben azt is jelentette, hogy a csapat immár biztosan megnyeri az Erste Liga alapszakaszát.

A második helyen álló Ferencváros ugyan egy meccsel kevesebbet játszott a csíkszeredaiaknál, de azzal együtt is, ha a hátralévő összes mérkőzését rendes játékidőben megnyeri, akkor is csak beérheti pontszámban a riválisát, ám előzni nem fog tudni, mert az egymás elleni eredmények az erdélyieknek kedveznek.

A Csíkszereda szurkolói az alapszakasz győztesének járó Bíró László-vándorserleg elhódítása mellett még annak is örülhetnek, hogy az első soruk támadói parádés meccset zártak: Kurtis McLean 2+3-mal zárt, Joshua Shalla és Evan Brophey 1+3-mal, ráadásul még Fodor Csanád is bedobott egy triplát a közösbe – a nyolcadik csíki gólt Láday Tamás szerezte.

A tabella alján lévő csapatok meccsén is potyogtak a gólok: az utolsó előtti Hokiklub Budapest az utolsó Vasast fogadta és részesítette kiadós verésben, ugyanúgy nyolcszor betalálva, ahogy a Csíkszereda tette. Itt Szigeti Ákos lőtt három gólt és Kristoffer Pihlqvist jutott 2+3-ig, a végeredmény 8–3 lett.

A Ferencváros 5–1-re győzött a Debreceni EAC ellen, ezzel gyakorlatilag biztosította második helyét az alapszakasz végén, míg a Gyergyó 2–2-es rendes játékidő után a gól nélküli hosszabbítást követően szétlövéssel győzte le az Újpestet, s ezzel megelőzte a lila-fehéreket.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ
SC Csíkszereda (romániai)
–Fehérvári Titánok 8–5 (4–1, 2–2, 2–2)
Csíkszereda, 1920
néző. V: Gergely, Sikó, André (romániaiak)
SPORTKLUB: Szamankov
Pyett (1), Salló A. – Bjelov, Györfy – Flinta B., Láday 1
BROPHEY 1 (3), MCLEAN 2 (3), SHALLA 1 (3) – Becze T., Rokaly Sz., Taratuhin (1) – Bíró T. (1), FODOR CS. 3, Rokaly N. – Farkas T., Horváth L., Sándor Z.
Edző: Jason Morgan
TITÁNOK: Gyenes
Erdély B., Horváth M. (2) – Halasi (1), Mangone – Kóger B., Schartz
C. CAMPBELL 1 (2), Madácsi, PÉTER A. 2 – Balogh B., Dézsi, Rétfalvi (1) – Császár, Kovács A., Nagy Á. 1 – AMBRUS 1 (1), Buzás
Edző: Kiss Dávid
Kiállítások: 10 perc+10 perc fegyelmi (Rokaly Sz.), ill. 10 perc
Kapura lövések: 43–28
Kiss Dávid: – A körülményeket figyelembe véve vállalható eredmény született: az utóbbi hetek betegséghulláma miatt sok játékosunknak kevés az energiája. Az első harmadban kapott négy gólban annak is szerepe volt, hogy túlságosan tiszteltük az ellenfelet. A második két harmadban az utolsó energiáinkat mozgósítva léptünk jégre, gólokat is lőttünk és mindkét játékrészt döntetlenre hoztuk. A végére sajnos eldurvult a játék, de szerencsére jól kezeltük, szombaton új találkozó vár ránk, már arra kell fókuszálnunk.

FTC–Debreceni EAC 5–1 (2–1, 1–0, 2–0)
Pesterzsébet, 352 néző. V: Nagy A., Berger, Mizsák, Muzsik
FTC:
ARANY
Kärmeniemi, PULLI 2 – Hegyi Á., Sarcia – Rantanen, Tóth Gergely – Boros
NAGY G. 1 (1), NÉMETH A. (3), TÓTH A. 1 (2) – Kulmala 1, Pavuk, Switzer (1) – Roczanov (1), Tóth Gergő, Tóth Richárd – Jászai D., Pozsár, Tóth Renátó
Edző: Fodor Szabolcs
DEAC: Hetényi Z.
Filbrandt, Ph. Kiss – Léránt 1, Vokla – Markov, Sándor F.
Essery, Graaskamp, Sági Martin (1) – IZACKY (1) Mazzag, Novotny – Kozma F., Molnár D., Salló B.
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Kapura lövések: 35–30
Fodor Szabolcs:
– Jó meccset játszottunk, különösen a speciális egységünk működött remekül: a hátrányos védekezésünk százszázalékos volt, mellé még egy előnyös gólt is sikerült szereznünk. Látszott, hogy a debrecenieknek jó néhány kulcsjátékosa hiányzik, így be tudtuk őket darálni a végére.
Kecskeméti Áron (másodedző): – Voltak jó pillanataink, kettő és három egynél is akadtak lehetőségeink a felzárkózásra, de különösen a védekező harmadban sok olyan egyéni hibát követtünk el, ami a Ferencváros ellen nyilvánvalóan nem megengedhető.

HK Budapest–Vasas 8–3 (2–1, 2–1, 4–1)
Tüskecsarnok, 325
néző. V: Tímár, Németh M., Kocsány, Kis-Király
Hokiklub: J. Brodeur
Linke, Reiter – Lakatos, SZÉCSI P. (3) – Berry-LaMontagna, Bugár (1) – Bán (1)
LŐCZI 1, Manninen (1), SZIGETI Á. 3 – PHILQVIST 2 (3), SATEK (3), SZŰCS 1 (3) – Horváth B., Petres, Szappanos 1 – Albert, Izsák, Németh Á.
Edző: Jens Brandström
Vasas: Sági Máté
Bukor (1), Inglis – Farkas B., Hetényi P. – Surányi (1), Tornyai – Seregély
Székely-Mádai G., SZLAMA 1 (1), TURBUCZ (1) – Czakó (1), Csiki A., Márton 1 – Fliszár, Páterka 1, Szalma (1)
Edző: Ladányi Balázs
Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Kapura lövések: 40–30
Jens Brandström: – Egyáltalán nem volt könnyű mérkőzés, a Vasas az öt az öt elleni játékban többször is nyomás alá helyezett minket. Szerencsére a támadójátékunk és az emberelőnyeink kihasználása nagyon hatékony volt, így elégedett vagyok, ez nem is lehet kérdés.
Ladányi Balázs: – A játék képe nem indokolta a kiállítások számát. Szoros mérkőzés volt, nem éreztem, hogy ekkora különbség lett volna a két csapat között. Ezzel együtt a sok hátrány miatt elvesztettük a kontrollt, törlesztettünk is olykor, ezért alakulhatott így a vége.

Újpesti TE–Gyergyói HK (romániai) 2–3 (1–2, 0–0, 1–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Megyeri út, 724
néző. V: Babic, Wolf, Kedves A., Horváth Botond
UTE:
Duschek
Kiss D. (1), Varga A. – Kovács Attila, Saukko – Kiss-Rusk, Nagy N. – Pokornyi
Benk (1), E. Pance, SIKORCIN 1 – Csamangó 1, DIDIOMETE (1), Reed – Nemes, Rafaj, Vincze P. – Fehérgyarmati, Henderson, Kovács S.
Edző: Baróti Zsolt
GYERGYÓ: COOKE
GÓGA 1, Raszulov – Bobcek, Ferencz-Csibi – Kozma Zs., Orbán Sz.
M. Rupert (1), R. RUPERT 1 (1), Valdix 1 – Csergő, Pesztunov, Péter Zs. – Daradics, Elekes, Sára T. – Barabás, Benedek
Edző: Malcolm Cameron
Kiállítások: 10 perc, ill. 18 perc+10 perc fegyelmi (R. Rupert)
Kapura lövések: 29–34
Virág Csaba (másodedző): – Nem játszottunk jól, az emberelőny-kihasználásunk pocsék volt, így nem lehet meccset nyerni. Pozitívum, hogy visszajöttünk nulla kettőről, de ilyenkor már győzni szeretne az ember. Keveset lőttünk kapura, sokkal agresszívabban kell játszanunk.
Malcolm Cameron: – Egészen hihetetlenül játszottunk negyven percen keresztül. Jól működött a letámadásunk, agilisak voltunk, minden szempontból felülmúltuk az Újpestet. Aztán jött a záró harmad, és elhittük, hogy már zsebben van a mérkőzés, az UTE viszont nem adta magát könnyen.

10. Schiller-Vasas HC 31 2 1 2 26 63–158 –95 10
Az SC Csíkszereda a hátralévő mérkőzések eredményeitől függetlenül megnyerte az alapszakaszt.