Erste Liga: 13 gól, a Csíkszereda őrült meccsen győzte le az Újpestet

R. D. P.R. D. P.
2023.01.15. 16:58
A BJA fordított a FEHA19 vendégeként (Fotó: BJA HC/Facebook)
Újabb vereséget szenvedett a FEHA19 a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján: a fehérváriak a BJA HC-től kaptak ki 3–2-re, méghozzá úgy, hogy először ők szereztek vezetést. A Ferencváros a Brassó otthonában kapott ki, nyert a DVTK és a Gyergyó. Tizenhárom gólt hozott a Csíkszereda és az Újpest találkozója, amely hosszabbításban dőlt el.

A FEHA19 Keceli-Mészáros Mátyás góljával előnybe került az első harmad elején, ám a BJA még az első szünet előtt egyenlített: Szita Donát iratkozott fel a gólszerzők közé. A második harmadot a budapestiek nyerték, ami a végén döntőnek bizonyult, hiszen az utolsó harmad az elsőhöz hasonlóan 1–1-re végződött. A tabella utolsó helyén álló fehérváriak 25. vereségüket szenvedték el az idényben, míg a BJA zsinórban harmadszor győzött.

Mindkét oldalon egy-egy gól született a Corona Brasov és az FTC-Telekom összecsapásának első harmadában: Connor Sills találatára Rasmus Kulmala válaszolt. A szünetet követően újra előnyhöz jutottak a brassóiak, akiknél a kanadai Kevin Domingue volt eredményes – ez végül győztes gólnak bizonyult.

Fordulatos mérkőzésen győzött a Gyergyói HK a DEAC ellen: a debreceniek 1–0-ról fordítottak, majd a gyergyóiak háromszor is betaláltak. A DEAC-nak a végén már csak a szépítésre maradt ideje, így nagyot küzdve ugyan, de elveszítette a meccset.

A nap legtöbb gól hozó találkozójából a Csíkszereda jött ki jobban, amely hosszabbítás után 7–6-ra nyert az Újpest ellen. A székelyföldiek magabiztos előnnyel, 4–0-s állással zárták az első harmadot, ám a lila-fehérek a következő két játékrészben egyaránt 3–1-re nyertek, így hosszabbítás következett. Az elképesztő meccset David Stach döntötte el.

A DVTK simán nyert a Dunaújvárosi Acélbikák ellen: a miskolciak mindhárom harmadban növelték előnyüket, 3–1 után 2–0, majd 1–0 következett.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

FEHA19–BJA HC 2–3 (1–1, 0–1, 1–1)
Székesfehérvár, 310 néző. V: Babic, Tóth R., Fényi S., Muzsik
FEHA19: Márkus – Mingazov, Racsinszki / DOBMAYER, Dolinar / Reiter A., Csollák / Kóger B. – Cizas, Moksancev, Ambrus Cs. / Rétfalvi (1), Zohovs 1, KECELI-MÉSZÁROS 1 / Balasits, Dobos, Fekete A. / Mayer, Farkas L., Németh Z. Edző: Anatolij Bogdanov
BJA HC: FARKAS R. – Garát, Szabó B. / K. VARGA (2), Pozsgai – Culigin, GALOHA 1, Djumics / Elo (1), Viikilä 1, Schlekmann / Tóth Richárd, Nagy Krisztián, SZITA 1 / Ravasz, Ritter, Molnár B. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 30–35
Gól – emberelőnyből: 5/0, ill. 4/0

Anatolij Bogdanov: – Összességében ez volt az egyik legjobb meccsünk az idényben, de ha nem működik az emberelőnyös játék, akkor nehéz megnyerni egy párharcot. Büszke vagyok a srácaimra, mert egy nagyon erős ellenféllel szemben tudtunk szoros mérkőzést játszani.
Kangyal Balázs: – Az emberhátrányos játékunk kiváló volt vasárnap, két gólt is szereztünk ilyen szituációból. Négy hátvéddel játszottuk végig a meccset, a csapat ötven százaléka beteg és csak azért léphettek jégre, mert nem lázasak, különben az ágyban lenne a helyük. Nehéz mérkőzés volt, mert rengeteg helyzetünk kihasználatlan maradt, legközelebb több gólt kell szereznünk.
Tudósított: KÁLDOR ANDRÁS

Corona Brasov (romániai)–FTC-Telekom 2–1 (1–1, 1–0, 0–0)
BRASSÓ:
TOTH – Boriszenko, Sweeney / Garcia, O. Williams (1) / Gajdó T., Clarke (1) / Buda – Kóger (1), Schaber, Van Wormer / Domingue 1, Gliga, Valchar (1) / Gajdó B., SILLS 1, Szabó K. / Antal, R. Vasile, A. Vasile. Edző: Dave MacQueen
FTC:
Arany – Marva, Seregély Máté / Kucsma, Mesikämmen / Boros, Kärmeniemi – Tóth A., Kestilä, Kreisz B. / Kulmala 1, Nagy G. (1), Turbucz / Bán, Tóth Gergő, Farkas L. Edző: Fodor Szabolcs
Brassó, 1500
néző. V: Mihai (román), Sikó (romániai), Stefan (román). Kapura lövések: 28–31. Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 4/0.
Dave MacQueen:
– Olyan érzésem volt, mintha már a rájátszásban szerepelnénk. Két jó csapat küzdött egymással. Nagyon gyors iramú mérkőzés volt, főleg annak tükrében, hogy négy nap alatt ez már a harmadik meccsünk volt. Mindkét kiválóan védett, mindössze egy gólnyi különbség volt a két együttes között, fontos három pontot szereztünk.
Fodor Szabolcs:
– Meg van fogyatkozva a keretünk rendesen és ennek ellenére hatalmas erőbedobással küzdünk az erdélyi túránk minden mérkőzésén. Büszke vagyok a csapatra emiatt. Ahogy haladunk előre az idényben, úgy válik egyre jobbá a játékunk, de nagyon várjuk, hogy a betegek és a sérültek visszatérjenek.

Gyergyói HK (romániai)–Debreceni EAC 4–3 (1–1, 2–1, 1–1)
GYERGYÓ:
Rinne – Haaranen, Kozma Zs. / Fejes, Marttinen / Imre (1), Saari / Györfy – Bodó (2), B. Orbán (2), Tranca / Sárpátki, Sylvestre 2, Vincze P. / Császár 1 (1), Sándor-Székely 1, Szigeti / Bíró G., Silló, Todor. Edző: Szilassy Zoltán
DEAC:
Hetényi Z. – Szoszunov, Zalamaj / Bukor, Vokla / Sándor B. – Dalecky 1, Mihalik A., Spirko 1 (1) / Izacky (1), Novotny 1, Szmirnov / Molnár D., Sági Martin, Versich / Kozma F., Mazzag, Révész M. Edző: György József
Gyergyószentmiklós.
V: Radu (román), Csomortáni, Magyar, André (mindhárman romániaiak). Kapura lövések: 47–41. Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 3/0.
Szilassy Zoltán:
– Fontos három pontot szereztünk egy erős ellenféllel szemben. A DEAC második találata után parádésan hokizott a csapatom, az utolsó játékrészben pedig mintha szándékosan ki akartuk volna szolgálni a debrecenieket, hogy jól tudjanak kontrázni. Szerencsére a kapusunk megtartotta nekünk az előnyt.
Kecskeméti Áron (másodedző):
– Nagyon jól játszott a Gyergyó, a második harmadban jobban is elléphettek volna tőlünk. Aki ránéz a tabellára tudja, milyen harcban vagyunk a rájátszásért, aranyat ért volna, ha pontot szerzünk. Gratulálunk az ellenfélnek, de ha nincs a véleményes negyedik góljuk lehet, hogy máshogy alakul a találkozó.

SC Csíkszereda (romániai)–Újpesti TE 7–6 (4–0, 1–3, 1–3, 1–0) – hosszabbítás után
CSÍKSZEREDA:
Adorján – Kubát 2 (1), Schaus (1) / Mikkola, Szelezsnyev / Ferencz-Csibi, Salló 1 – Becze T., Stach 1, Vesely 1 / Milan 1, Szkacskov (1), Sofron (1) /Reisz Á. (1), Rokaly Sz. 1 (1), Péter B. / Krikunov (1), Casaneanu. Edző: Tom Coolen
UTE:
Rajna – Balázsi, Jekunen / Kiss D. 1 (1), Pokornyi / Ph. Kiss (1) – Benk 1 (1), Kovács Alex 1, Pereszunko (4) / Kiss P. 2 (2), Madácsi 1, Shirley (1) / Nádasy, Simon, Szabó Rácz / Balogh B., Lászlóffy. Edző: Virág Csaba
Csíkszereda,
1950 néző. V: Gergely, Rédai, Bandi (mindhárman romániaiak). Kapura lövések: 33–34. Gól – emberelőnyből: 2/0, ill. 3/1.
Tom Coolen:
– Magas fordulatszámon kezdtük a meccset, de tudtuk, hogy az UTE jobb annál, mint amit az első 15 percben mutatott. Hamar négy gólt szereztünk aztán rákapcsolt az ellenfelünk és visszajött a meccsbe. Sokszor eladtuk a pakkot, de egy nézői szempontból élvezetes meccsen szereztünk két pontot, aminek örülök, védekezésben viszont javulnunk kell.
Virág Csaba:
– Nagyon büszke vagyok a fiúkra, mindössze három sorral és tizenegy felnőttjátékossal játszottunk. A Csíkszereda jól kezdett ezután csak azt kértem a csapattól, hogy nyerjük meg a második, majd a harmadik harmadot, használjuk ezt mérkőzést arra, hogy fejlődjünk. Ehhez képest négygólos hátrányból fordítottunk, ami még akkor is nagy szó, ha végül csak egy pontot szereztünk.

DVTK Jegesmedvék–Dunaújvárosi Acélbikák 6–1 (3–1, 2–0, 1–0)
DVTK: Voris – WEHRS (2), Ilvessuo (1) / Kiss R., Vojtkó / Bennett, Szirányi B. 1 / Illés – Lövei 1, Blasko, Mattyasovszky (1) / GALAJDA (2), RAZUMNJAK 3 (1), Miskolczi (1) / Berdnyikov (2), Páterka, Kulesov 1 / Vas J. (1), Ritó, Farkas M. Edző: Tokaji Viktor
DAB: J. Järvinen – Brus, Léránt / Kmec, Svars / Varga A., Vas Márk / Lammi – Embrich (1), Ödman Hadzinikolic (1), Valtola / Mihálik, Somogyi B. 1, Szalma / Dézsi Bence, Niskanen, Ribcsik / Horváth Á., Marosi, Tamás. Edző: Niko Eronen
Miskolc, 985 néző. V: Németh M., Dósa, Kövesi, Kis-Király. Kapura lövések: 47–33. Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 2/1
Galanisz Nikandrosz másodedző: – Nagy hangsúlyt fektettünk a jó kezdésre. A vendégek vezető góljára is kiválóan reagáltunk, és végig nagyszerű csapatmunkát produkáltunk. Támadásban kreatívak voltunk, összességében pedig le a kalappal a fiúk előtt.
Niko Eronen: – Természetesen elégedetlen vagyok. Úgy néztünk ki, mintha nem is akarnánk jól jégkorongozni. Ezúttal két lépést tettünk hátra, és abban bízom, hogy a legközelebbi meccseinken javítunk.

1. Gyergyói Hoki Klub 31 22 1 2 6 132–77 +55 70
2. Budapest Jégkorong Akadémia 30 19 3 1 7 132–76 +56 64
3. Corona Brasov 31 16 4 2 9 105–82 +23 58
4. DVTK Jegesmedvék 30 15 4 2 9 102–79 +23 55
5. DEAC 32 15 1 2 14 110–111 –1 49
6. Sport Club Csíkszereda 31 11 5 5 10 112–109 +3 48
7. FTC-Telekom 30 14 1 2 13 95–92 +3 46
8. UTE 32 8 2 4 18 100–123 –23 32