Erste Liga: 10 gólt ütött az Újpest; fontos Vasas-győzelem

M. D.M. D.
2021.01.23. 20:01
A fehér mezes Vasas az utolsó 75 másodpercben három gólt ütött a Dunaújvárosnak
A rájátszásba jutás szempontjából fontos győzelmet aratott a Vasas a jégkorong Erste Ligában, melynek szombati játéknapján a fővárosiak a sereghajtó Dunaújváros otthonából hozták el a három pontot. Bödök Bence négy góllal és egy gólpasszal vette ki részét a 7–2-es sikerből. A remekül hajrázó Újpest – amely két harmad után 5–4-es hátrányban volt – 10–5-re legyőzte a rájátszásért harcoló Titánokat Győrben. Bodó Christopher három góllal és három gólpasszal zárt – olvasható az MTI beszámolójában.

DUNAÚJVÁROS–VASAS

Gyorsan betaláltak a hazaiak, ám videózás után nem adták meg a találatot. Utána viszont a Vasas szerzett vezetést, a 3. percben Bödök Bence középről nem hibázott. A jó iramú első játékrészben több gól nem esett, a fordulást követően viszont Bödök már a 23. másodpercben betalált egy létszámfölényes megugrást követően. Emberelőnyben szépített a DAB, sőt négy percre rá egyenlített is, ám nem sokáig állt döntetlenre a meccs, mert 24 másodperc múlva Bukor Rajmund a kapu mögül visszatett pakkot vágta a hálóba. A harmadot Keegan Dansereau és Tornyai Gábor ökölharca zárta.

A záró felvonás is gyors Vasas-góllal indult, Schmál Kristóf lépett ki egy tért ölelő átadással, és nem hibázott. A hajrában lehozta kapusát a DAB, ám gólt kapott, és utána még kétszer villantak a vendégek, így végül kiütéses győzelmet arattak (2–7).

TITÁNOK–ÚJPEST

Hamar kétgólos előnyhöz jutott az Újpest, és ugyan még a szünet előtt szépítettek a hazaiak, később 4–2-es hátrányba kerültek. A Titánok azonban tíz perc alatt 5–4-re fordítottak, és innen kezdődött a harmadik harmad.

A győri székhelyű fehérvári együttes egy ritkán látható góllal felhozta ellenfelét: emberelőny alatt az egyik hátvéd egy rossz mozdulattal a saját kapujába terelte a pakkot (5–5). Ettől összeomlottak a vendéglátók, előbb elveszítették Balogh Bencét, aki ugyan saját lábán, de nyakmerevítővel hagyta el a jeget, majd villámgyorsan jöttek az újabb UTE-gólok, hét és fél perc alatt fél tucat (5–10).

(MTI)

JÉGKORONG ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ
DAB–Opten Vasas HC 2–7 (0–1, 2–2, 0–4)
Dunaújváros, zárt kapuk mögött. V:
Nagy A., Soós, Molnár M., Pálkövi Baksa
DUNAÚJVÁROS: Bacashihua
Kovács B. Z. 1, Pozsár – Gebei B., Vuorijärvi – Dósa, Jakabfy S. – Jakabfy Cs., Lencsés
Dansereau (2), St. Pierre, Szappanos (1) – Azari, Mazurek 1, Turcotte (1) – Németh P., Pihlqvist, Török V. – Gebei G., Pinczés O., Tamás
Edző:
Leo Gudas
VASAS:
TÓTH B.
BUKOR 1, Léránt – Kováts, Ozols – Kmec (1), Tornyai – Németh Á., Seregély (1)
BÖDÖK 4 (1), Czakó (1), RÉVÉSZ (3) – Schmál 1, Szlama (1), Turbucz 1 – Páterka, Szalma, Vesutkin (1) – Csiki, Mattyasovszky, Odnoga M.
Edző:
Ladányi Balázs
Kiállítások:
13, ill. 13 perc
Kapura lövések: 32–57
Borbás Gergely (másodedző):
– Rosszul kezdtünk megint, aztán visszakapaszkodtunk kétgólos hátrányból, mégis a második harmadban veszítettük el a meccset, amikor az egyenlítés után egyből gólt kaptunk, megint a koncentráció hiánya miatt. A harmadikban belementünk az oda-vissza hokiba, amiben a Vasas jobbnak bizonyult, a végén ráadásul teljesen szét is estünk.
Ladányi Balázs: – Jó hatvan percet játszottunk, volt a közepén kicsi megingás, amikor elherdáltuk az addig megszerzett előnyünket, ám szerencsére ez nem került nagyon sokba és a végére vissza tudtuk állítani az eredményt, amit szerettünk volna, sőt, talán még kicsit jobbat is.

TITÁNOK–ÚJPEST 5–10 (1–2, 4–2, 0–6)
Győr, zárt kapuk mögött. V:
Berger, Gangel, Váczi, Balla
TITÁNOK: Szeles (Gyenes)
Erdély B. 1, Reiter A. – Kóger B., McNulty (1) – Dobmayer, Vas Márk 1 – Nagy Á. (1)
Császár (1), LUUSIANIEMI 1 (2), Tiainen – Dézsi 1, Madácsi, Jakimcsuk – Almási, Balogh B. (1), Kovács Alex (1) – Németh K. 1, Rétfalvi, Vincze G.
Edző: Kasper Vuorinen
ÚJPEST: Duschek
Horváth A., STADEL 1 (2) – P. Kiss, Selan (1) – Kovács Attila, VARGA A. 1 (1) – Pokornyi
BODÓ 3 (3), PERKOVICH 1 (2), Vincze P. – Godó, Sikorcin 2 (1), Sotlar (1) – Nemes 1, Szabad (1), Vorobjev 1 – Horváth Á., Rafaj
Edző: Virág Csaba
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Kapura lövések: 46–42
Kasper Vuorinen:
– Gyengén kezdtünk, nem álltunk készen, tehát az első harmadot kezelhettük volna jobban is. A másodikban viszont erősnek mutatkoztunk védekezésben és támadásban is, ráadásul keményen dolgoztunk. Az utolsó húsz perc ellenben pályafutásom egyik legrosszabbja volt.
Virág Csaba: – Benk András és Kyle Just személyében a kapitányunk és topcenterünk nélkül játszottunk, ezt bármely csapat megérezné, és az ötödik lőtt gólunkig mintha nem hittünk volna a győzelemben. Kiegyenlítettebbé kell tennünk a játékunkat a playoffra, de most nagyszerű volt az előnyös-hátrányos játékunk, leginkább emiatt nyertünk.

DEAC–CSÍKSZEREDA 4–3 (1–1, 2–1, 1–1)
Debrecen, zárt kapuk mögött. V:
Kincses, Haszonits, Szabó D., Kövesi
DEAC: Hetényi Z.
Kloz (1), Vokla – Kiss R., Sándor F. – Berta (1), Bogesics
Dalecky (1), NOVOTNY 1, Kiss P. – IZACKY 1, Pesztunov, Pisarik – Kulesov 1, Mazzag, Molnár D. – Hári N. (1), Szűcs I., Kozma F. 1
Edző: David Musial
CSÍKSZEREDA: László
Láday, Wishart – Papp Sz, Salló A. – Farkas T., Gecse H. – Györfy, Ilyés
Blackwater 1 (1), COMBS (2), Yellow Horn – BECZE T. 1 (1), Maylan, Tousignant – Casaneanu, Fodor Cs., Taratuhin – Bíró T. (1), Sándor Z. 1, Gecse O.
Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Kapura lövések: 43–52
David Musial:
– Nem kell magyarázni, milyen fontos győzelmet arattunk. Nem játszottunk jobban, mint néhány napja a Brassó ellen, csak jobban védekeztünk az utolsó percekben. Hétfőn a Ferencvárost fogadjuk, tudjuk, ez Debrecenben presztízsmeccsnek számít, ennek szellemében is készülünk, s a győzelemre törünk!