H. Á. 2020.09.10 15:35 Frissítve: 2021.09.22 18:53

ERSTE LIGA, ADATBANK 2020–2021

Az Erste Liga 2020–2021-es idényét nagyrészt a koronavírus alakítja, a szeptemberi idénykezdéskor annyi volt a biztos, hogy a hét magyarországi és három romániai klub miatt a két ország eltérő biztonsági korlátozásait is figyelembe kell venni, ezért szakaszolja az évadot a magyar szövetség. Szeptember elején december közepéig, az első 90 mérkőzés beosztását készítették el, majd a többit is, valamint törölték a középszakaszt, így az alapszakasz után egyből következik a rájátszás az első nyolc csapat részvételével.

 

ERSTE LIGA ÁLLÁSA
  M GY HGY HV V L–K Gk   P 
1. Corona Brasov Wolves 36 23 4 5 4 147–90 +57 82
2. FTC-Telekom 36 20 6 3 7 149–107 +42 75
3. Sport Club Csíkszereda 36 21 3 2 10 171–121 +50 71
4. DEAC 36 18 3 3 12 126–100 +26 63
5. MAC HKB Újbuda 36 15 5 5 11 135–114 +21 60
6. UTE 36 15 5 4 12 145–126 +19 59
7. Gyergyói Hoki Klub 36 13 2 10 11 89–106 –17 53
8. Opten Vasas HC 36 10 1 3 22 109–141 –32 35
9. Titánok 36 4 4 3 25 87–161 –74 23
10. Dunaújvárosi Acélbikák 36 2 6 1 27 88–180 –92 19

AZ ALAPSZAKASZ MENETRENDJE

AZ ERSTE LIGA MEZŐNYE
DEAC
Dunaújvárosi Acélbikák
Fehérvári Titánok
FTC-Telekom (megosztott bajnok)
MAC HKB Újbuda
Opten-Vasas
Újpest
Corona Brasov (romániai)
Gyergyói HK (romániai)
SC Csíkszereda (romániai, megosztott bajnok)

2020. szeptember 12.
MAC Újbuda–Vasas HC 6–3
2020. szeptember 19.
Titánok–Vasas HC – 4–3 – hosszabbítás után
2020. szeptember 20.
MAC Újbuda–DEAC 5–4 – hosszabbítás után
2020. szeptember 25.
DEAC–FTC-Telekom 4–3 – hosszabbítás után
2020. szeptember 27.
FTC-Telekom–MAC Újbuda 5–4 – hosszabbítás után
2020. szeptember 29.
DEAC–Corona Brasov 3–4 – hosszabbítás után
2020. szeptember 30.
FTC-Telekom–Sport Club Csíkszereda 7–6 – szétlövéssel
2020. október 2.
DEAC–Gyergyói Hoki Klub 4–1
Vasas HC–Corona Brasov 0–4

2020. október 4.
FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub 1–2 – hosszabbítás után
2020. október 6.
Dunaújvárosi Acélbikák–Corona Brasov 3–2 – h. u.
Vasas HC–Gyergyói Hoki Klub 4–2
2020. október 9.
Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub 1–5
FTC-Telekom–Corona Brasov 4–6
2020. október 11.
UTE–Corona Brasov 2–4
MAC Újbuda–Gyergyói Hoki Klub 7–0
Vasas HC–SC Csíkszereda 2–5
2020. október 13.
Dunaújvárosi Acélbikák–SC Csíkszereda 4–10
UTE–Gyergyói Hoki Klub 4–3

2020. október 15.
Titánok–Gyergyói Hoki Klub 4–3 – szétlövéssel
2020. október 16.

UTE–Vasas HC 8–6
2020. október 18.
UTE–Titánok 6–3
Dunaújvárosi Acélbikák–FTC-Telekom 1–4
DEAC–MAC Újbuda 1–5
2020. október 22. 
UTE–Dunaújvárosi Acélbikák 4–3 – szétlövéssel
Titánok–MAC Újbuda 0–3
DEAC–Vasas HC – elhalasztva – 1–5

2020. október 24.
Dunaújvárosi Acélbikák–MAC Újbuda 4–5
Titánok–FTC-Telekom 3–5

Vasas HC–UTE 3–4 – h. u. 
2020. október 27.
Dunaújvárosi Acélbikák–UTE 5–4 – h. u.
MAC Újbuda–FTC-Telekom 5–6 – h. u.

2020. október 30.

UTE–MAC Újbuda 2–1
FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 5–4

Vasas HC–DEAC 2–3
2020. november 1.
MAC Újbuda–Titánok 4–3 – h. u.
DEAC–UTE 8–1

2020. november 10.
 
Dunaújvárosi Acélbikák–DEAC 3–5
FTC-Telekom–Titánok 5–4 – hosszabbítás után

2020. november 12.
Gyergyói Hoki Klub–SC Csíkszereda 4–2
2020. november 13.

Titánok–DEAC 1–4
2020. november 15.

UTE–DEAC 5–2
MAC Újbuda–Dunaújvárosi Acélbikák 4–3 – szétlövéssel
2020. november 20. 
SC Csíkszereda–DEAC 2–5
Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom 1–2 – szétlövés után    
2020. november 22.
MAC Újbuda–UTE 6–4
Corona Brasov–UTE 2–3 – szétlövés után
2020. november 23.
Gyergyói Hoki Klub–Titánok 3–4 – sz.

2020. november 24.

Corona Brasov–FTC-Telekom 1–0 – hosszabbítás után
2020. november 27.
SC Csíkszereda–MAC Újbuda 7–3
Corona Brasov–Dunaújvárosi Acélbikák 8–3
Gyergyói Hoki Klub–DEAC 4–1
2020. november 29.
Gyergyói Hoki Klub–UTE 3–2
Corona Brasov–Vasas HC 7–3
Dunaújvárosi Acélbikák–MAC Újbuda 0–6
DEAC–Titánok 4–2

2020. december 1.
Corona Brasov–Titánok 5–1
2020. december 4.
DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 3–1
2020. december 8.
UTE–FTC-Telekom 2–6
Vasas HC–Dunaújvárosi Acélbikák 6–1
2020. december 10.
Vasas HC–FTC-Telekom 2–3
Gyergyói Hoki Klub–DEAC 4–2
Corona Brasov–MAC Újbuda 4–2

2020. december 11.
Titánok–UTE 3–9
2020. december 13.

FTC-Telekom–Vasas HC 4–3
Dunaújvárosi Acélbikák–Titánok 3–5
Gyergyói Hoki Klub–MAC Újbuda 1–2 – szétlövéssel

2020. december 23.

FTC-Telekom–Titánok 4–1
MAC Újbuda–Dunaújvárosi Acélbikák 3–4
2020. december 26.
UTE–Titánok 4–0
MAC Újbuda–DEAC 2–3 – szétlövéssel
FTC-Telekom–Titánok 4–1
MAC Újbuda–Dunaújvárosi Acélbikák 3–4
2020. december 29.
SC Csíkszereda–Gyergyói Hoki Klub 6–3
2021. január 1.
Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák 3–4 – h. u.
UTE–DEAC 7–5

2021. január 3.
FTC-Telekom–MAC Újbuda 6–4
Gyergyói Hoki Klub–SC Csíkszereda 5–4
Vasas HC–UTE 2–5
DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 6–3

2021. január 5.
Vasas HC–DEAC 2–6
Dunaújvárosi Acélbikák–FTC-Telekom 3–4
2021. január 7.
FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub 3–0
Dunaújvárosi Acélbikák–Corona Brasov 5–4 – hosszabbítás után
Titánok–SC Csíkszereda 3–8
Vasas HC–MAC Újbuda 2–5

2021. január 8.
Titánok–SC Csíkszereda 1–5
UTE–Corona Brasov 3–2 – hosszabbítás után

2021. január 9.
Vasas HC–Gyergyói Hoki Klub 0–3
2021. január 10.
DEAC–Újpest 3–2 – szétlövéssel
FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 8–1
2021. január 11.
MAC Újbuda–Corona Brasov 1–2
Vasas HC–SC Csíkszereda 2–4

2021. január 12.
MAC Újbuda–Corona Brasov 4–3
Titánok–Gyergyói Hoki Klub 3–2 – h. u.

2021. január 13.
Dunaújvárosi Acélbikák–Sport Club Csíkszereda 1–9
2021. január 14.
Újpesti TE–Gyergyói HK 4–1
Vasas HC–Corona Brasov 2–5

2021. január 15.
MAC Újbuda–Sport Club Csíkszereda 4–5 – hosszabbítás után
DEAC–Titánok 1–3

2021. január 16.
MAC Újbuda–Sport Club Csíkszerda 2–5
FTC-Telekom–Corona Brasov 8–3
2021. január 17.
DEAC–Gyergyó HK 0–1
2021. január 18.
MAC Újbuda–Opten Vasas 6–2
Titánok–Corona Brasov 1–4
2021. január 19.
Titánok–Corona Brasov 2–5
Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói HK 5–4 – szétlövéssel
FTC-Telekom–Sport Club Csíkszereda 7–3

2021. január 21.
FTC-Telekom–Opten Vasas HC 5–3
MAC HKB Újbuda–Gyergyói Hoki Klub 5–4 – h. u.
UTE–Sport Club Csíkszereda 2–7
DEAC–Corona Brasov 1–2 – szétlövéssel

2021. január 23.
Dunaújvárosi Acélbikák–Opten Vasas HC 2–7
Titánok–UTE 5–10
DEAC–Sport Club Csíkszereda 4–3
2021. január 25.
DEAC–FTC-Telekom 3–6
2021. január 27.
SC Csíkszereda–Vasas HC 4–3 – szétlövéssel
2021. január 28.
UTE–FTC-Telekom 2–3 – h. u.
SC Csíkszereda–Opten Vasas HC 4–6
Corona Brasov–Debreceni EAC 3–1
Gyergyói Hoki Klub–MAC HKB Újbuda 2–1
Dunaújvárosi Acélbikák–Titánok 2–5

2021. január 29.
Gyergyói Hoki Klub–DEAC 3–2
SC Csíkszereda–MAC HKB Újbuda 5–2

2021. január 30.

Corona Brasov–Opten-Vasas 4–2
UTE–Dunaújvárosi Acélbikák 6–3

2021. január 31.
Corona Brasov–MAC HKB Újbuda 3–4
Titánok–FTC-Telekom 1–5
Gyergyói Hoki Klub–Opten Vasas HC 0–1 – h. u.
Sport Club Csíkszereda–DEAC 3–2

2021. február 3. 
FTC-Telekom–DEAC 0–4
Sport Club Csíkszereda–Titánok 3–1
Gyergyói Hoki Klub–UTE 2–1

2021. február 4.

Sport Club Csíkszereda–Titánok 7–3
Corona Brasov–UTE 7–1
Dunaújvárosi Acélbikák–Opten Vasas HC 7–3

2021. feburár 6. 
MAC HKB Újbuda–FTC-Telekom 5–1
Gyergyói HK–Titánok 3–2
SC Csíkszereda–Újpest 4–2

2021. február 8.

Dunaújvárosi Acélbikák–DEAC 2–5
Corona Brasov–Titánok 2–0
Sport Club Csíkszereda–UTE 5–2

2021. február 9.

Sport Club Csíkszereda–Corona Brasov 4–3 – h. u.
2021. február 10.

Sport Club Csíkszereda–Corona Brasov 3–7
2021. február 13.
Corona Brasov–Sport Club Csíkszereda 7–5
2021. február 14.
Corona Brasov–Sport Club Csíkszereda 4–3
2021. február 16.
Titánok–MAC HKB Újbuda 2–3
DEAC–Opten Vasas 6–2

Sport Club Csíkszereda–Dunaújvárosi Acélbikák 5–0 – megállapított eredmény
Sport Club Csíkszereda–Dunaújvárosi Acélbikák 5–0 – megállapított eredmény
Corona Brasov–Dunaújvárosi Acélbikák 5–0 – megállapított eredmény
Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 5–0 – megállapított eredmény

2021. február 17.

Sport Club Csíkszereda–FTC-Telekom 6–4
2021. február 19.

UTE–MAC HKB Újbuda 10–1
2021. február 20.
Gyergyói HK–FTC-Telekom 0–4
Opten Vasas–Titánok 7–2

2021.február 21.
Corona Brasov–FTC-Telekom 2–5
DEAC–MAC HKB Újbuda 4–2

2021. február 23.
Corona Brasov–Gyergyói HK 7–3
2021. február 23.
Corona Brasov–Gyergyói HK 4–3
Titánok–Opten Vasas HC 2–5

2021. február 25.

MAC Újbuda–Újpest 2–3
2021. február 26.
Gyergyói HK–Corona Brasov 3–4
Vasas–Titánok 5–2

 

 

2021.10.14 19:36:57

Jégkorong S. TÓTH JÁNOS

ALAPVONAL. A Nemzetközi Jégkorongszövetség elküldte a megfigyelőit Kínába, s az ő tapasztalataik alapján dönt majd arról, maradhat-e a pekingi játékok mezőnyében a hazaiak férficsapata; ha nem, a világranglistán 11. Norvégia lehet a beugró.

2021.10.07 21:54:44

Jégkorong BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. A felelősség tehát továbbra is nagy a mai magyar jégkorongozókon, mert úton-útfélen a közelmúlt hőseivel hasonlítják össze őket, viszont a körülményeket tekintve ők már többre hivatott sportolók, és remélhetőleg szintet is tudnak lépni.

2021.10.07 20:27:00

Jégkorong CS. B.

A magyar szövetség bejelentése szerint hat együttes a selejtezőben kezdi meg a szereplését.

2021.09.22 20:45:45

Jégkorong H. Á.

Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorong-bajnokságban szereplő Fehérvár AV19 bajnoki menetrendje.

2021.09.22 17:54:20

Jégkorong H. Á.

A magyar bázisú nemzetközi jégkorong-bajnokság alapszakaszának menetrendje, eredményei.