EBEL: a második harmad döntött, kikapott Villachban a Fehérvár

I. SZ.I. SZ.
2019.09.27. 21:30
Kikapott Villachban a Hydro Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az EBEL pénteki fordulójában.

A gól nélküli első harmad után a fordulót a 4. helyen, éppen a magyar csapat mögött váró Villach a második 20 percben három gólt is szerzett, az első kettőt Mario Ulmer révén.Mario Ulmer révén.

A záró harmad negyedik percében Andrew Yogan góljával szépített a Fehérvár, de több gólra nem futotta erejéből, s ötödik mérkőzésén a második vereségét szenvedte el az EBEL új idényében, amivel a harmadik helyről visszacsúszott a hetedik pozícióba.

JÉGKORONG EBEL
PANACEO VILLACHER SV (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 3–1 (0–0, 3–0, 0–1)
Villach, 2741
néző. V: M. Nikolic (osztrák), Zrnic (szlovén), Németh M., Soltész
VILLACH:
MAXWELL
Fraser (1), Pöyhönen (1) – Bibic, Wolf (1) – Schlacher, Bacher – Urbanek
Spannring, Bjorkstrand, Pollastrone – BRUNNER (1), Collins, ULMER 2 – Wappis (1), Lahti 1, Karlsson (1) – Alagic, F. Maxa, Lahoda – Kromp
Edző:
Jyrki Aho
FEHÉRVÁR:
Ouzas
Stpsicz, Campbell (1) – Harty, Szabó Dániel – Caruso, Tikkanen – Busenius
Sille Timotej – YOGAN 1, Kuralt – Kóger D., Timmins, Lehtonen – Erdély Cs. (1), Sarauer, Szita – Szabó B., Reisz, Szabó K.
Hannu Järvenpää:
– Az első harmadban jól küzdöttünk, a másodikban viszont kicsúszott a lábunk alól a talaj. A végén persze szépítettünk, játékban is feljavultunk, de összességében ez nem a mi esténk volt. Ez a bajnokság kemény, nincsenek könnyű pontok, meg kell szenvedni minden egyes sikerért.

További eredmények: Dornbirn–Znojmo 1–3, Salzburg–Graz 3–1, Innsbruck–Klagenfurt 0–1, Bozen–Vienna 1–4

1. Salzburg 5 3 1 1 22–11 +11 12
2. Villach 4 3 1 13–7 +6 9
3. Vienna Capitals 5 2 1 1 1 13–10 +3 9
4. Znojmo 4 3 1 12–10 +2 9
5. Graz 4 2 1 1 15–9 +6 8
6. Klagenfurt 5 2 2 1 12–11 +1 8
7. Fehérvár AV19 5 1 2 2 12–16 –4 7
8. Dornbirn 5 1 1 3 8–16 –8 3