Dániában zárja az évet a női hokiválogatott

2024.11.29. 12:03
Cortina és a hölgyek három dániai mérkőzéssel zárják az évet (Fotó: Török Attila)
A februári olimpiai selejtezőre és az áprilisi elitvilágbajnokságra készülő magyar női jégkorong-válogatott december közepén a dániai Odensében lép jégre.

 

A hazai szövetség pénteki tájékoztatása szerint december 12-én a házigazda dánok, másnap a franciák, 14-én pedig a japánok lesznek Pat Cortina szövetségi kapitány együttesének ellenfelei. A magyar csapat az idény első tornáját, augusztus végén megnyerte Füssenben, majd november elején második lett Landshutban.

A Cortina-alakulat február 6–9-én az észak-németországi Bremerhavenben olimpiai kvalifikációs tornán vesz részt, ahol a házigazda német, az osztrák és az előselejtezős továbbjutás esetén várhatóan a szlovák válogatottal találkozik. A kvartett első helyezettje jut ki a 2026-os milánói ötkarikás játékokra. A magyar női válogatott még sosem volt olimpiai induló.

Április 9. és 20. között a csehországi Ceské Budejovicében lesz az elitvilágbajnokság. A szintén az elit-vb-re készülő magyar férfiválogatott december közepén, várhatóan 12-én és 13-án – egy fiatal kerettel – Olaszországban játszik két találkozót.

 

Legfrissebb hírek

Leo Carlsson lett az NHL legjobban kereső játékosa

Amerikai sportok
20 órája

Erste Liga: Érkezők és távozók Újpesten

Jégkorong
2026.07.09. 11:35

Halász Béni nehéz időszak után bizonyítana Fehérváron

Jégkorong
2026.07.08. 09:08

Erste Liga: újra Staffan Lundh lett a Csíkszereda vezetőedzője – hivatalos

Jégkorong
2026.07.07. 12:43

Seregély Míra: Tetszik az EV Zug projektje, szívesen leszek a része

Jégkorong
2026.07.07. 09:54

Szongoth Domán: Ennyire profi körülmények között még nem készülhettem

Jégkorong
2026.07.05. 14:54

Az élmezőny és az alsóház hozta a papírformát a jégkorong Erste Ligában

Jégkorong
2026.07.01. 10:15

Erste Liga: Farkas Roland marad a magyar bajnoknál

Jégkorong
2026.06.26. 11:02
Ezek is érdekelhetik