Erste Liga: hosszabbításban kapott ki a Gyergyótól az FTC

Sári RolandSári Roland
2024.02.16. 20:54
Döntetlent játszott az Fradi és a Gyergyó (Fotó: FTC/Pintér Noémi)
A Ferencváros hosszabbításban 2–1-re kikapott a Gyergyótól, a DVTK 1–0-ra verte a Brassót, míg az Újpest 5–1-re kiütötte a FEHA19-et a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

A mérkőzés első két harmadában egyik csapatnak sem sikerült betalálnia, pedig helyzeteket láthattunk bőven. A záróetapban azonban hamar megtört a jég és előnybe került a Gyergyó, de ez nem tartott sokáig, hisz alig pár percre rá már egyenlíteni is tudott az FTC. A hajrában ugyan tempót tudtak váltani a csapatok, ám újabb gól nem született, így jöhetett a hosszabbítás. Az extra játékidőben aztán már igen korán sikerült gólt szereznie az erdélyi gárdának, s ezzel értékes pontokat vesztett a tabella élén álló Ferencváros.

A DVTK meccsén szintén az utolsó felvonásig kellett várni, hogy gólt láthassunk. A kifejezetten eseménytelen találkozón végül ez a találat elég is volt a Jegesmedvéknek, hogy legyűrjék a Brassót

Az Újpest és a FEHA19 találkozója is gól nélkül indult, ám a folytatásban gyorsan kijött a különbség a két együttes között. Az Újpest egy harmad alatt háromgólosra növelte az előnyét, majd végül összesen ötször is betalált, s így sima győzelmet aratott a sereghajtó ellen.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
FTC-Telekom–Gyergyói HK (romániai) 1–2 (0–0, 0–0, 1–1, 0–1) – hosszabbítás után
Tüskecsarnok, 914 néző. V: Korbuly, Rencz, Mizsák, Pálkövi Botond.
FTC: ARANY G. – Marva, ROTH (1) / Seregély Máté, Crespi / Hrabal, Haranghy / Banga – Galajda, A. Brady (1), Kulmala / Nemec, Kestilä 1, LaPorte / Turbucz, Nagy G., Tóth A. / Y. Turcotte, Farkas S., Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
GYERGYÓ: RINNE – HAARANEN 1 (1), Kozma Zs. / Dalhuisen, Raymond / Mesikämmen, Imre – Vincze P., Császár, BODÓ 1 (1) / B. Orbán, Sylvestre (1), Sárpátki / Sándor-Székely, Tranca, Szigeti / Csiszer, Tamminen. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 38–29. Emberelőny-kihasználás: 5/1, ill. 5/2

DVTK Jegesmedvék–Corona Brasov (romániai) 1–0 (0–0, 0–0, 1–0)
Miskolc, 930 néző. V: Juhász G., Máhr-Stumpf, Kis-Király, Kövesi.
DVTK: VORIS – Szirányi B., SZATHMÁRY / Verveda, Skrabov / Vojtkó, Bean / Szalay, Makai – ESTEVES 1, Lövei, Mattyasovszky / V. Razumnjak, Bartos, Berdnyikov (1) / Vesey, Páterka, Kulesov / Farkas M., Csiki H., E. Razumnjak. Edző: Steve Kasper
BRASSÓ: DUBEAU – Piché, O. Williams / Boriszenko, Lowney / Bors, Holwell – Kóger D., Schaber, VanWormer / Valchar, Cornet, Blackwater / Gajdó B., Sills, Zagidullin / R. Vasile, Rokaly-Boldizsár. Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 28–35. Emberelőny-kihasználás: 5/0, ill. 3/0
Steve Kasper: – A Brassó bivalyerős klub, három pazar sorral, jó centerekkel, akik sok nehézséget okoznak. Nem sok meccset láttam a bajnokságban, amin egyetlen gól esett, ez is egy jó tapasztalat.
Strenk Hunor (másodedző): – Bármelyik irányba eldőlhetett volna a mérkőzés, mindkét kapus brillírozott. A harmadik harmadban sokat tettünk az egyenlítésért, de nem találtunk be. Pihenünk, aztán készülünk a vasárnapi meccsünkre.

UTE–FEHA19 5–1 (0–0, 4–1, 1–0)
Megyeri út, 427 néző. V: Gebei G., Timár, Kovács P., Muzsik.
UTE: RAJNA – Silfver (1), Nyqvist / Pokornyi, Szabó D. / Tornyai, Kiss D. / Balázsi, Szabó Rácz – Tiala, Metsävainio, Saarelainen / Kiss P. (2), Just 1, Benk / Laakkonen (1), EWANYK 4, COATTA (3) / Kovács S., Nádasy, Kovács Alex. Edző: Markus Juurikkala
FEHA19: Márkus – Racsinszkij, Bogesics / Falus, Salamon / Koszinszkij, Csollák / Balasits, Bajkó B. – Vértes, Dobos, Blasko / Zezelj, Ulamec, Ambrus Cs. / Németh Z. (1), Farkas L. 1, Keceli-Mészáros / Keresztes Zs., Alapi, Antonijevics. Edző: Anatolij Bogdanov
Kapura lövések: 29–26. Emberelőny-kihasználás: 4/2, ill. 3/0
Markus Juurikkala: – Travis Ewanyk négy gólja nagyon fontos volt az önbizalmának, hiszen nemrég tért vissza sérülésből. A második harmadban fantasztikusan használtuk ki a helyzeteinket, főleg az emberelőnyöket.
Anatolij Bogdanov: – Az Újpest jó tervvel készült a mérkőzésre, amit végre is hajtott. Az első harmaddal elégedett vagyok, utána a szokásos hibákat követtük el. A hiba a játék része, de nehéz mit mondani, amikor ugyanazok a játékosok ugyanazokat a bakikat mutatják be…