Erste Liga: hiába vezetett, nem tudta legyűrni a Brassót az Újpest

Sári RolandSári Roland
2024.02.14. 20:48
A brassóiak megerősítették második helyüket a tabellán (Fotó: Facebook/Corona Brasov)
Az Újpest nagyot küzdött, de 4–2-re kikapott hazai pályán a Corona Brasovtól a hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) szerdai játéknapján. A Gyergyó 5–2-es győzelmet aratott a DEAC ellen, míg a DVTK 6–2-re kiütötte a Budapesti Jégkorong Akadémiát.

A gól nélküli első harmadot követően hamar vezetést szerzett a Brassó, ám az újpestiek sem tétováztak, és alig több mint egy percre rá kiegyenlítettek. Az utolsó húsz percben átvette a vezetést az Újpest, ám tempót váltott a tabellamásodik, és a záró sípszóig még hármat vágott, amivel bebiztosította győzelmét. 2–4

A Gyergyó és a DEAC összecsapásán sokkal kevesebbet kellett várni az első találatra, már a második percben gólt szerzett a határon túli gárda. Ezt követően egy ideig leült a meccs, majd a folytatásban ismét felpörögtek az események, mindkét csapat kétszer talált be a második játékrészben. Sokáig úgy tűnt, több gól már nem is születik, de a vendégek az utolsó percekben két gólt is szereztek, amiből már nem volt esélye felállni a debrecenieknek. 2–5

A DVTK is hamar kezdte a gólgyártást, de a BJA szépen tartotta vele a tempót, így csak egygólos hátrányban kezdte meg a második etapot. A folytatásban gyorsan kettővel ellépett a Jegesmedvék, majd szépítettek a fővárosiak, így a vége előtt nem változott a különbség. Az záró periódusban azonban teljesen egyoldalúvá vált a találkozó, a miskolciak négygólosra növelték a különbséget, nagyon simán verve a negyedik helyen álló BJA-t. 6–2

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
Újpesti TE–Corona Brasov (romániai) 2–4 (0–0, 1–1, 1–3)
Megyeri út, 302 néző. V: Mach, Timár, Sábián, Muzsik.
UTE: RAJNA – Silfver, Nyqvist / Pokornyi, Szabó D. / Tornyai, Kiss D. / Balázsi – Tiala 1, Metsävainio (1), Saarelainen 1 / Kiss P. (1), JUST (2), Coatta / Laakkonen, Ewanyk, Benk / Kovács S., Nádasy, Kovács Alex. Edző: Markus Juurikkala
BRASSÓ: DUBEAU – Piché, O. Williams (1) / BORISZENKO (1), Lowney / Bors, Holwell – KÓGER D. 1 (1), Schaber, VanWormer 1 / Valchar 1, CORNET 1 (1), Blackwater / Gajdó, Sills, Zagidullin / Vasile R. (1), Rokaly-Boldizsár. Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 32–46. Emberelőny-kihasználás: 2/1, ill. –
Kovács Viktor (másodedző): – Az első öt-tíz percben fölényben játszottunk, utána kiegyenlített volt az összkép. Az utolsó harmadban egy emberelőnyt gólra váltottunk, de azután nem úgy hokiztunk, ahogyan kellett volna, két nagy hibát is elkövettünk, és a végjátékban a kapus lehozatala sem vált be.
Strenk Hunor (másodedző): – Az első cserékben nem volt az igazi a játékunk, de később több időt töltöttünk a támadó harmadban. Nem sok jelentős gólhelyzetünk adódott, főleg távolról próbálkoztunk, ezeket pedig Rajna Miklós könnyedén védte. A meccs második felében előttünk nyílt több lehetőség, a kapu előtti területet jól használtuk ki, emiatt voltunk eredményesek.

Debreceni EAC–Gyergyói HK (romániai) 2–5 (0–1, 2–2, 0–2)
Debrecen, 450 néző: V: Korbuly, Dósa, Kocsány, Kis-Király.
DEAC: Hetényi Z. – Kloz, Dobmayer / Mingazov, Usnyev / Bukor, Krollis / Jakabfy S., Jakabfy Cs. – Koblar (1), Novotny 1, Szmirnov / Jeliszejenka, Kozma F., Vasziljev / Bucskin 1, Rétvalvi, Mihalik A. / Hári N., Molnár D., Mazzag. Edző: Vaszjunyin Artyom
GYERGYÓ: RINNE – Haaranen (1), Imre 1 / Raymond (1), Dalhuisen (2) / Mesikämmen, Kozma Zs. – B. Orbán 1, SYLVESTRE (2), Sárpátki / Sándor-Székely, Tranca (1), Szigeti 1 / VINCZE P. 1 (1), Császár, Bodó 1 (1) / Csiszer, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 24–42. Emberelőny-kihasználás: 4/0, ill. 5/1
Berta Ákos (másodedző): – Túl sok ki nem kényszerített hibát követtünk el, ez okozta a vereségünket. A mérkőzés bizonyos szakaszában megfelelően játszottunk, a hajráig egygólos hátrányból üldöztük a Gyergyót, megvoltak a helyzeteink, de sajnos kimaradtak.
Szilassy Zoltán: – Az egész bajnoki idény legjobb teljesítményét nyújtottuk ma. A fiúk végig a megbeszéltek szerint játszottak, kiválóan alkalmazkodva a kis méretű pályához. A győzelmünkből nagy szerepet vállalt a kapusunk, bár nem kapott sok lövést, ami kapura ment, az szinte mind veszélyes volt.

DVTK Jegesmedvék–Budapest JAHC 6–2 (2–1, 1–1, 3–0)
Miskolc, 745 néző. V: Tóth Renátó, Juhász G., Gebei B., Vincze D.
DVTK: VOSVRDA – Szirányi B., Szathmáry (1) / Verveda (1), Bean (1) / Szalay, Vojtkó / Skrabov, Makai – Esteves, Lövei (2), Mattyasovszky / V. RAZUMNJAK 2, Bartos (1), BERDNYIKOV 2 (1) / Vesey (1), Páterka 1 (1), Kulesov 1 / Farkas M., Csiki H., E. Razumnjak (1). Edző: Steve Kapser
BJA HC: Kiss D. P. – Szabó B., Pozsgai / Tóth Gergely, Dózci / Vorobjov, Dame-Malka / Tyeszlenko, Culigin (1) – Ravasz 1, Weidemann, Molnár B. (1) / Sági Martin, Nagy Krisztián, Tóth Richárd / Molnár Z., Galoha 1, Keresztes (1) / Ritter, Viikilä, Mozer. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 35–44. Emberelőny-kihasználás: 4/1, ill. 5/0
Steve Kasper: – Az első harmadban a BJA volt a jobb csapat, de jól kezeltük a nehéz pillanatokat. A folytatásban átvettük az irányítást, az utolsó játékrészben pedig jól használtuk ki a helyzeteinket. Örülök a meccsen belül mutatott fejlődésnek, de ennél jobban kell kezdenünk.
Kangyal Balázs: – A második harmad után is megvolt az esélyünk az egyenlítésre és a pontszerzésre. Tizenöt magyar játékossal álltunk ki, köztük két fiatal kapussal, akik az utánpótlásunkból jöttek. Egy kétezerötös születésű játékosunk gólt szerzett. Ez a jövőbe vetett hit és munka, meggyőződésem, hogy ez a helyes irány.