Jégkorong: a válogatott újonca meccskorongot ad édesapjának karácsonyra

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
Vágólapra másolva!
2019.12.14. 09:00
Sok fiatal, kevésbé tapasztalt játékosnak adott bizonyítási lehetőséget franciák elleni, 5–2-re elvesztett mérkőzésen a magyar jégkorong-válogatott szakmai stábja a budapesti Hat Nemzet Tornán. Közülük Kiss Roland és Madácsi Benedek is megszerezte első gólját a nemzeti csapatban, velük beszélgetett az NSO Tv a találkozó után. 



„Apukámmal viccelődtünk, hogy azt kéri karácsonyra, adjam neki a korongot
, amit az első felnőttválogatottban lőtt gólomért kapok. Így valószínűleg ő kapja meg” –
felelte Madácsi Benedek arra a kérdésre, hogy mi lesz a sorsa a meccskorongnak. Kiss Roland a vitrinbe szánja.


„Apukámmal viccelődtünk, hogy azt kéri karácsonyra, adjam neki a korongot
, amit az első felnőttválogatottban lőtt gólomért kapok. Így valószínűleg ő kapja meg” –
felelte Madácsi Benedek arra a kérdésre, hogy mi lesz a sorsa a meccskorongnak. Kiss Roland a vitrinbe szánja.

„Nagyon jólesett, hogy gólt szereztem, de akkor lett volna az igazi az öröm, ha nyerünk. A lövés pillanatában a csapattársaim sokat segítettek azzal, hogy takarták a francia kapus kilátását, úgyhogy nekik is meg kell köszönnöm!” mondta a hátvéd.

Videónkban természetesen a mérkőzésről is beszéltek a játékosok, valamint azt is elmondták, kiknek szeretnének még bizonyítania a szakmai stábon kívül az ukránok elleni helyosztón.


JÉGKORONG
HAT NEMZET FELKÉSZÜLÉSI TORNA, VASAS JÉGCENTRUM
A-CSOPORT
FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 5–2 (2–0, 1–2, 2–0)
Vasas Jégcentrum, 1502
néző.Vezette:Haszonits, Kókai, Soós D., Dzsun Szo Lim (dél-koreai)
FRANCIAORSZÁG:
Ylonen
Cantagallo, Bourgeois(1)– Melin, Thiry – Prissaint, Guebey – Mermoux, Guillaume
Bouvet, Maia, Matima – FARNIER1 (1),BOGDANOFF1,Bozon – COLOMBAN2,VILLE1 (1),Koudri(2)– Colotti, Nesa, Suire
Szövetségi kapitány:Philippe Bozon
MAGYARORSZÁG:Adorján A.
Tóth Gergely, Fejes – Kiss D., KISS R.1 (1)– Imre P., Vojtkó – Bukor(1),Kiss Patrik
Németh A., NAGY G., Hári N. – Kreisz, HORVÁTH B., Szigeti – Pápa M., Majoross B., Vincze P. – Szabó K., Péter A., Madácsi1
Szövetségi kapitány:Jarmo Tolvanen
Kiállítások:8 perc + 10 perc fegyelmi (Kiss R.), ill. 14 perc
Kapura lövések:38–33
MESTERMÉRLEG
Philippe Bozon:– Remekül kezdtünk, s bár a második harmadban akadtak nehézségeink – testjátékban nem voltunk elég kemények a kapuk előtt –, ezeket a szünetben kijavítottuk, és jó záró játékrészt produkáltunk. Ez egy fiatal csapat, fiatal játékosokkal, akiknek még sokat kell tanulniuk, de az attitűdjükkel maximálisan elégedett vagyok!
Jarmo Tolvanen:– Azokban a részletekben, amiket egész héten gyakoroltunk, ezúttal egyértelműen jobbak voltunk, mint csütörtökön. Különösen a középső játékrész tetszett, az az eddigi legjobb harmadunk volt a tornán. A válogatott meccseken sosem könnyű gólt szerezni, ez jó ideje problémánk is – igyekszünk egyszerűbben játszani, több minőségi helyzetet kidolgozni, jobban takarni a kilátást a kapus elől, így lehetünk hatékonyabbak. De egy kis lépést ismét tettünk előre, ez mindenképpen pozitívum.

A csoport végeredménye:1. Franciaország 6 pont, 2. Japán 3, 3. MAGYARORSZÁG 0

B-CSOPORT
Dél-Korea–Ukrajna 4–2

A csoport végeredménye:1. Fehéroroszország 5, 2. Dél-Korea 4, 3. Ukrajna 0

Legfrissebb hírek

Magabiztos játékkal nyerte meg a franciák elleni rangadót, így elődöntős Németország a férfi kézi Eb-n

Kézilabda
2026.01.28. 19:43

Győzelemmel kezdett a hétszeres győztes spanyol válogatott a futsal Eb-n

Minden más foci
2026.01.23. 21:39

A spanyolok fölényes győzelemmel szerezték meg az 5. helyet a vízilabda Eb-n

Vízilabda
2026.01.22. 22:19

Döntetlennel kezdődött meg a lett-litván-szlovén közös rendezésű futsal Eb

Minden más foci
2026.01.21. 17:59

A spanyolok legyőzésével a németek is középdöntősök a férfi kézilabda Európa-bajnokságon

Kézilabda
2026.01.19. 22:22

Férfi vízilabda Eb: kiváló második félidővel újabb spanyol győzelem a mieink csoportjában

Vízilabda
2026.01.18. 16:47

A szerbek simán megverték a franciákat a vízilabda Eb-n

Vízilabda
2026.01.16. 21:58

Hiába a szegedi Frimmel 9 gólja, a németek legyőzték Ausztriát

Kézilabda
2026.01.15. 22:16
Ezek is érdekelhetik