EBEL: háromgólos hátrányból felállva nyert a Fehérvár hosszabbítás után

2018.11.30. 22:09
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján a Fehérvár AV19 remek hajrájával egyenlített (3–3), majd a hosszabbításban a győzelmet is megszerezte a HC Bozen Südtirol otthonában.

A bajnoki címvédő HC Bozen dél-tiroli otthonába látogatott a Fehérvár AV19, s nem mondhatni, hogy jól kezdte a mérkőzést: alig 65 másodperc elteltével máris bekerült a korong Kornakker Dániel ketrecébe. A 22 éves kapusnak aztán a harmad közepén ismét maga mögé kellett nyúlnia a pakkért.

A második 20 perc sem kezdődött jobban a vendéggárdának, bár egy másodperccel tovább bírta, a harmadik olasz találat a 66. másodpercben érkezett. Ezt követően viszont behúzta a féket a Bozen és beindult a Volán: a harmad közepén Hári János szépített, a záró harmadban pedig nagyszerűen hajrázott.

Előbb négy és fél perccel a vége előtt Erdély Csanád csökkentette egyre a különbséget, majd másfél perc volt hátra, amikor Hári második góljával az egyenlítés is sikerült. A ráadásban aztán már a fehérváriak kezdték jobban a játékot, olyannyira, hogy Stipsicz Bence mindössze 51 másodperc után el is döntötte a meccset. Győzelmével a Fehérvár AV19 megelőzte a Znojmót és felugrott a tabella nyolcadik helyére.

EBEL
HC Bozen Südtirol (olasz)–Fehérvár AV19 3–4
(2–0, 1–1, 0–2, 0–1) – hosszabbítás után
Bolzano/Bozen, 2120
néző. V: Kellner, Nikolic, Schauer, Pardatcher (osztrákok)
BOZEN:
Irving – Nordlund (1), Rowley (1) – GEIGER (1), Campbell – Glira, Marchetti – Carozza, Deluca – Catenacci (1), Findlay 1, BLUNDEN 1 (1) – Frigo (1), Kuparinen (1), PETAN 1 – Miceli, Crescenzi, Insam – Schweitzer, Bernard, Frank. Edző: Kai Suikkanen
FEHÉRVÁR: Carruth – Harty, Szabó Dániel – Caruso, Meland – STIPSICZ 1, TIKKANEN (2) – Glenn –
Sille Timotej (1), HÁRI J. 2, Kuralt (1) – Sárpátki, KOSKIRANTA (3), Erdély Cs. 1 – Kóger D., Sarauer (1), Phillips – Szabó K., Reisz, Szita. Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Kapura lövések: 21–28

1. Graz 24 12 5 2 5 90–62 +28 48
2. Klagenfurt 23 13 2 3 5 71–50 +21 46
3. Vienna Capitals 24 12 3 2 7 74–68 +6 44
4. Salzburg 23 12 2 2 7 95–65 +30 42
5. Bozen Südtirol 24 12 2 2 8 66–58 +8 42