Erste Liga: létszámemelés? Három csapat is pályázik

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2018.05.24. 11:17
Három új klub, a Vasas, a DEAC és a Gyergyószentmiklós szeretne indulni a jégkorong Erste Liga 2018–2019-es kiírásában – olvasható a szövetség honlapján.

Szerdán az Erste Liga ülésén a Vasas SC, a DEAC és a Gyergyó HK prezentálta pályázatát.

Az angyalföldieket Szuper Levente, a debrecenieket Fodor András, a székelyföldieket Parti Tihamér képviselte. A beszámolóban az áll, a liga egyeztet a pályázó egyesületekkel, majd előterjesztését továbbítja a Magyar Jégkorongszövetség szakmai bizottsága elé. A csatlakozások befogadásáról az MJSZ elnöksége dönt.Erste Liga ülésén a Vasas SC, a DEAC és a Gyergyó HK prezentálta pályázatát.

Az angyalföldieket Szuper Levente, a debrecenieket Fodor András, a székelyföldieket Parti Tihamér képviselte. A beszámolóban az áll, a liga egyeztet a pályázó egyesületekkel, majd előterjesztését továbbítja a Magyar Jégkorongszövetség szakmai bizottsága elé. A csatlakozások befogadásáról az MJSZ elnöksége dönt.

Az Erste Liga legutóbbi évadjában kilenc csapat, a DVTK Jegesmedvék, a MAC Budapest, a Dunaújvárosi Acélbikák, az Újpest, a Csíkszereda, a Ferencváros, a Corona Brasov, a Fehérvári Titánok és a Vienna Capitals II indult.

 

Legfrissebb hírek

Erste Liga: Újpesten kezdi az új idényt a címvédő Gyergyói HK

Jégkorong
2026.08.12. 19:32

Szita Donát sérülései miatt a visszavonulás mellett döntött

Jégkorong
2026.08.09. 13:34

Erste Liga: a magyar bajnokhoz igazolt a FEHA ponterős csatára

Jégkorong
2026.08.07. 09:31

Varga Arnold teljesen egészségesen várja a rajtot az Erste Ligában

Jégkorong
2026.08.06. 11:48

Ötszörös magyar bajnok érkezik a debreceni hokicsapatba

Jégkorong
2026.08.05. 12:09

Erste Liga: ötszörös bajnok csatárt igazolt a DEAC

Jégkorong
2026.08.04. 13:49

Erste Liga: Nagy Krisztián visszatért a magyar bajnokhoz

Jégkorong
2026.08.03. 16:25

Erste Liga: a címvédőtől igazolt a Brassó

Jégkorong
2026.08.01. 16:15