Jégkorong: újabb vb-meccsen nyert az U20-as válogatott

2015.12.14. 14:36
Második mérkőzésén is győzött (7–5) a korosztályos magyar jégkorong-válogatott a litvániai Elektrenaiban zajló divízió 2/A világbajnokságon. Fiataljaink így a második fordulót követően két győzelemmel és hat ponttal állnak, a vesztes hollandoknak továbbra sincs pontjuk.

Fiataljaink a 12. percre kétgólos hátrányba kerültek, majd Erdély Csanád szépítését követően a második harmad elején ismét az ellenfél szerzett újabb gólt. A hét gólt hozó második felvonás amúgy vérbeli adok-kapok volt. Kétszer hoztunk össze 2–0-s etapot, előbb a kétgólos hátrányunkat tüntettük el vele, utóbb átvettük a vezetést. A záró részre mégis iksszel fordultak a felek. A harmadik harmad azonban már egyértelműen a miénk volt: a játékrész elején 72 mp alatt dupláztunk, ez az előny ki is tartott a végéig.

A hétfői játéknapon még Észtország–Horvátország és Litvánia–Dél-Korea mérkőzéseket rendeznek. Fiataljaink szerdán Észtország ellen folytatják szereplésüket a tornán.