Jégkorong: Gröschl és Varga kikerült Chernomaz vb-keretéből

MTI MTIMTI MTI
2015.04.14. 16:43
Két hátvéd, a dunaújvárosi Gröschl Tamás és a fehérvári Varga Arnold kikerült a vasárnap kezdődő krakkói divízió I/A világbajnokságra készülő magyar jégkorong-válogatott keretéből.

Rich Chernomaz szövetségi kapitány kedd délelőtt kétszer 50 perces tréninget vezényelt, és ezt követően búcsúzott el a két játékostól.

Bizonyossá vált, hogy Vas Márton hazatérhet a válogatotthoz és utazhat a vb-re is, mivel a Löwen Frankfurt kiesett a német másodosztály elődöntőjében. A csatár- és hátvédposzton is bevethető hokis csütörtökön csatlakozik a kerethez.

A Slavia Prahában játszó testvére, Vas János egyből Krakkóba utazik, legrosszabb esetben csak a japánok elleni vasárnapi nyitó meccset kell kihagynia.

A vasárnaptól április 26-ig tartó vb-re két kapus és húsz mezőnyjátékos nevezhető. Sorrendben Japán, Kazahsztán, Olaszország, Ukrajna és a házigazda Lengyelország lesz az ellenfél. Az első két helyezett feljut a 16-os világelitbe, és jövőre Oroszországban szerepelhet, míg az utolsó kiesik a divízió I/B osztályba.

A MAGYAR JÉGKORONG-VÁLOGATOTT SZŰKÍTETT KERETE
Kapusok: Bálizs Bence (Miskolci Jegesmedvék), Hetényi Zoltán, Rajna Miklós (Fehérvár AV19)
Hátvédek: Gõz Balázs, Tyler Metcalfe (Miskolc), Pozsgai Tamás (Dab.Docler), Kiss Dániel (Újpest), Orbán Attila, Reiter Attila, Szirányi Bence, Tokaji Viktor (mind Fehérvár), Vas Márton (Löwen Frankfurt)
Csatárok: Frank Banham, Bartalis István, Benk András, Erdély Csanád, Kovács Csaba, Kóger Dániel, Magosi Bálint, Andrew Sarauer, Sikorcin Ladislav, Vincze Péter (mind Fehérvár), Nagy Krisztián (Miskolc), Hári János (MODO), Sebők Balázs (Kaajanin Hokki), Sofron István (Krefeld Pinguine), Vas János (Slavia Praha)

Legfrissebb hírek

Elhunyt Terjék István válogatott jégkorongozó

Jégkorong
2026.06.11. 07:06

Jégkorong-vb: a mieink Düsseldorfban játszanak jövőre

Jégkorong
2026.06.05. 19:31

Jégkorong: Bartalis István túl van a műtéten

Jégkorong
2026.05.29. 14:30

Áthidalni még nem, csökkenteni tudjuk a különbségeket – hoki-vb-értékelés

Jégkorong
2026.05.29. 09:34

Majoross Gergely: A legfontosabb, hogy sikerült a megfelelő kultúrát kiépíteni

Jégkorong
2026.05.28. 11:29

Hétgólos vereséggel zárta a magyar hokiválogatott a vb-t

Jégkorong
2026.05.26. 14:36

Szilassy Zoltán: Szervezett és erős csapat a német

Jégkorong
2026.05.22. 12:20

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG 2026, PROGRAM, EREDMÉNYEK

Jégkorong
2026.05.16. 10:56
Ezek is érdekelhetik