Jégkorong: Dever a Miskolci Jegesmedvék új vezetőedzője

2010.07.07. 20:01
Az előző szezonban a Vasas Budapest Starsnál, illetve az U18-as válogatottnál dolgozó kanadai Robert Dever lett a Miskolci Jegesmedvék ob I-es jégkorongcsapatának vezetőedzője.

A szerda esti sajtótájékoztatón Egri István klubelnök azt is bejelentette, hogy a 40 éves szakember feladata nemcsak a felnőttcsapat irányítása lesz, hanem ő felügyeli majd a klub utánpótlás-együtteseinek munkáját és a miskolci egyesületnél dolgozó szakvezetőket is.

A tréner, aki egyéves megállapodást írt alá, bár személyesen nem lehetett jelen, de élő videokapcsolaton keresztül kérdésekre válaszolva elmondta, hogy egy sikeres csapatot szeretne kialakítani.

A csapat első új igazolása az Újpestről távozó Vladimir Dubek. Még négy külföldi hokist várnak Miskolcra, velük – mivel mindannyian kanadaiak – Dever kezdte meg a tárgyalásokat. Velük kapcsolatban a szakember megjegyezte: ezek a jégkorongozók korábban egyetemi bajnokságokban játszottak, és már lehúztak egy-két szezont Európában.

Az együttes célkitűzése a következő évadra, hogy mindhárom fronton – MOL-liga, ob I, Magyar Kupa – a legjobb négy közé kerüljön.

Legfrissebb hírek

Erdély Csanád: Feljöttünk a víz fölé, és vettünk egy nagy levegőt

Jégkorong
2026.03.07. 09:35

Milánó 2026: Ovecskin reméli, hogy engedik játszani az orosz válogatottat

Téli sportok
2024.08.13. 19:57

Kevesebb légiós, több helyi fiatal – kialakult a DEAC kerete

Jégkorong
2024.07.12. 18:27

Jégkorong: lett center érkezett a DEAC-hoz

Jégkorong
2024.06.27. 11:06

A kazahokkal kezdünk a jégkorong olimpiai selejtezőben

Jégkorong
2024.06.26. 16:25

Kétszeres Stanley-kupa-győztes vezeti a kanadai hokiválogatottat

Jégkorong
2024.06.26. 15:59

Pat Cortina elégedett a női hokiválogatott fejlesztőtáborával

Jégkorong
2024.06.24. 13:01

Férfi jégkorong: Sofron a BJAHC-ben folytatja pályafutását

Jégkorong
2024.06.24. 09:57
Ezek is érdekelhetik