Jégkorong, EBEL: elődöntős lehet a Vienna, a Ljubljana és a Salzburg

2008.02.19. 12:19
Az Erste Bank liga, az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokságban kedden este a negyeddöntők harmadik mérkőzéseire kerül sor. A párharcok három győzelemig tartanak, tehát akár „söpréssel” elődöntős lehet a harmadik mérkőzésen hazai pályán pályára lépő Vienna, Salzburg kettős, illetve az idegenben játszó Ljubljana.
A Vienna az Innsbruckkal szemben húzott el, mindkét találkozót három góllal nyerték (3-0 otthon, majd 4-1 idegenben), amely az esélyeket illetően nem sok jót ígér az innsbruckiaknak.A szlovén Ljubljana a rájátszás alsóházából vívta ki a negyeddöntős szereplés jogát, 2-0-s előnyük a Klagenfurttal szemben több mint meglepő. A ljubljanaiak idegenbeli 3-1-s győzelmük után hazai pályán 4-0-lal adtak hangot továbbjutásról szőtt terveiknek.A Salzburg büntetőkkel hozta a Villach elleni első hazai derbit (5-4), a második idegenben már sima volt (4-1). A továbbjutás igencsak kinéz nekik.A Linz-Jesenice párharc viszont biztosan nem dőlhet ma el, hiszen ott az állás 1-1, mindkétszer a hazai csapat tudott nyerni. Előbb az osztrákok 5-2-re, majd a szlovének 4-2-re.