Az alapszakasz utolsó meccsén is vereséget szenvedett az Alba Volán

2008.01.04. 21:51
Elvesztette az utolsó alapszakaszbeli mérkőzését is az Alba Volán férfi jégkorongcsapata az Erste Bank Ligában, a 36. fordulóban. Ted Sator együttese az első harmadban még ki tudott egyenlíteni a Vienna Capitals ellen, azonban a második játékrészben és a záró felvonásban erre már nem volt képes, így 2-1-re elvesztette a találkozót.
A fehérváriak küzdöttek, mégis kikaptak az utolsó meccsükön az alapszakaszban

Tét nélküli volt az utolsó alapszakaszbeli mérkőzés az Alba Volánnak az osztrák ligában, hiszen az már jóval korábban eldőlt, hogy a fehérváriak az utolsó helyen zárnak a rájátszás megkezdése előtt.

A találkozó első fontos momentuma az volt, amikor a magyar együttes új szerzeményét, a szlovén Kralj Maticot a negyedik percben kiállították, így a vendégek emberelőnybe kerültek. Nem is tétovázott sokat a Vienna és fél perc sem telt el a fórból, amikor megszerezte a vezetést David Rodman révén.

A folytatásban a Volán kisebb helyzetekig eljutott, azonban látszott a két csapat közti különbség, a hazaiak nem is játszottak túl fényesen, ráadásul a bírók sem az Albát segítették.

Az első felvonás hajrájában aztán egy kapu előtti kavarodást követően kiegyenlített Ted Sator együttese. A tizennyolcadik percben ugyanis Gröschl Tamás tette oda a korcsolyájával a korongot Kangyal Balázs elé, aki nagyszerűen játszotta meg Vaszjunyin Artyomot, a csatár pedig gólra váltotta a helyzetet.

A második játékrész elején újra magához ragadta a vezetést a Vienna. Ekkor ismét Rodman talált Hetényi Zoltán kapujába egy tiszta helyzetből. Igaz ezután Kovács Csaba újra egyenlíthetett volna, de a válogatott játékos kihagyta a lehetőséget.

A második szünet előtt aztán a vendégek két góljának a szerzőjét, Rodmant hordágyon kellett levinni a jégről, ugyanis amikor a kispad felé korcsolyázott, eltalálta az arcát a pakk.

A harmadik harmadban már a játék korántsem volt olyan izgalmas mint a korábbi kettőben, ráadásul egyik csapat sem tudta bevenni a másik kapuját, így a Volán elvesztette az utolsó alapszakabeli mérkőzését is.

ERSTE BANK JÉGKORONGLIGA, 36. FORDULÓ

ALBA VOLÁN - VIENNA CAPITALS 1–2 (1–1, 0–1, 0–0)
Székesfehérvár, 2600 néző, V: Jelinek, Hollenstein, Newerkla (mindhárom szlovén)
VOLÁN: Hetényi – Tokaji, Horváth A., Palkovics, Ocskay, Kovács Cs., Allen, Galvins, Benk, Sihvonen, Kralj, Kangyal, Ondrejcík, Vaszjunyin, Majoross, Gröschl, Svasznek, Borostyán, Fodor, Rajz, Sofron. Edző: Ted Sator
VIENNA: CHARPENTIER – Casparsson, Wieselthaler, M. Rodman, Rheaume, Selmser, Werenka, Bjornlie, Fox, Fairchild, D. Rodman, Lakos, Altmann, Tropper, Judex, Dolezal, Lembacher, Seeley, Höller, Tsurenkov, Latusa. Edző: Kevin Gaudet
Gólok. 4:19: D. Rodman (M. Rodman, Werenka – emberelőny, 0–1). 17:16: Vaszjunyin (Gröschl, Kangyal, 1–1) 25:12: Rheaume (Dolezal, 1–2)
Kiállítások: 10, ill. 8 perc