A Detroit 51 kapuralövése elég volt a fölényes sikerhez a Wild ellen

2007.12.23. 08:48
Idegenben múlta felül gond nélkül ellenfelét 4-1-re a Detroit Red Wings, a Carolina Hurricanes, és a St. Louis Blues az észak-amerikai profi jégkorongliga alapszakaszának szombati játéknapján. Hasonlóan simán győzött a címvédő Anaheim is San Joséban, a Predators, a Thrashers és az Islanders tudott csak otthon nyerni.
A Detroit már az első harmadban elkapta a fonalat

A Detroit Red Wings szépen elpáholta a Minnesota Wildot szombat este idegenben, tizenhárom meccsen belül tizenegyedik győzelmüket szerezték a detroitiak.

A vendégek rekordszámú lövést zúdítottak Niklas Backstrom kapujára St. Paulban, dacára annak, hogy Henrik Zetterberg és Tomas Holstrom is hiányzott a támadósorból.

A hazaiak szlovák sztárjának, Marian Gaboriknak – aki csütörtökön ebben az évtizedben az első játékosként öt gólig jutott egy meccsen – most két kósza lövéssel kellett beérnie.

Egy gólpasszt azért összeszedett a trencséni születésű klasszis, aki zsinórban hetedik mérkőzésén gyűjtött pontot.

A Buffalo Sabres drámai csatában kerekedett felül a Philadelphia Flyers otthonában: Thomas Vanek hét másodperccel a vége előtt egyenlített, végül szétlövés döntött, ahol egyedül Ales Kotalik volt eredményes, a vendégektől.

Alekszander Ovecskin 25. gólját ünnepelhette a New York Islanders – Washington Capitals (3-2) összecsapás utolsó percében. Azonban hiába egyenlített, mert Richard Park a hosszabbításban kiharcolta a győzelmet a New Yorkiaknak.

Patrick Sharp és Jonathan Toews remeklése újabb sikert hozott a konyhára a Chicago Blackhawksnak, ezúttal az Ottawa Senators ellen nyertek Kanadában.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI JÉGKORONGLIGA (NHL)