Palkovics duplázott, a fehérváriak háromszor egyenlítettek, hiába

2007.12.07. 22:00
Az Erste Bank liga, az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokság alapszakaszának 29. fordulójában az Alba Volán hazai pályán 4-3-s vereséget szenvedett a Villacher gárdájától. Igencsak parázsra sikeredett az első harmad, amelyen azonban aligha csodálkozhattunk, hiszen öt nappal ezelőtt, az előző körben is éppen egymás ellen meccseltek.

Akkor a fehérváriak kisebb meglepetést szolgáltatva idegenben nyertek 6-3-ra, tehát hazai pályán jó esélyek néztek ki számukra egy újabb sikerhez. Az osztrákokat meg nyilván fűthette a bizonyítási vágy: a sereghajtótól otthon egy hatos beszedni…

Ennek szellemében unatkozásra Budai Krisztiánnak, de a túloldalon kollégájának, Bernhard Starkbaumnak sem volt lehetősége. A Voláné volt az első nagyobb lehetőség, amely hatodik perc közepén emberelőny formájában érkezett, de a hazaiak nem éltek vele.

Öt perccel később már duplán bánhattak: a vendégek Wolfgang Kromp találatával megszerezték a vezetést. Érdekes körülmények között született a gól, ugyanis a hazaiak válogatott támadója, Vaszjunyin Artyom a jégen feküdt, a társak leálltak, kivéve a gólszerzőt, aki kihasználta az ajándékba kapott lehetőséget.

Ez a kissé sportszerűtlen körülmények között esett gól alaposan rányomta a bélyegét a folytatásra, amely több bunyóban jelentkezett.

A harmad hátralévő része még egy-egy kimaradt emberelőnyös lehetőséget hozott, no meg összesen 28 kapura lövést.

Soha rosszabb harmadot, csak ugye az a fránya egygólos hátrány. A második játékrészből alig telt el öt perc, egyenlíteni tudott a Volán: Ondrejcik Rastislav talált a vendégek kapujába.

Nem sokáig volt egyenlő az állás, gyorsan visszavették a vezetést a vendégek: két perc sem telt el a fehérváriak találatát követően, amikor Martin Oraze talált Budai kapujába.

A harmad közepén ismét forrtak az indulatok, sorra kapta az előnyöket a fehérvári együttes. Devin Edgerton egymás után kettőt is beszedett: alighogy letelt első kétperces büntetése, 34 másodperccel később máris mehetett ki a másodikra.

Beszorította emberhátrányban játszó ellenfelét a Volán, amelynek eredményeként ismét megfogyatkozott a vendégcsapat, de a fehérváriak második egyenlítő találata végül kettős emberelőnyből született csak meg, akkor Palkovics Krisztián volt eredményes.

Három perccel később viszont megint a vendégeknél volt az előny, a fehérváriak meg ismét futhattak utánuk és az eredmény után, miként az egész mérkőzésen.

A negyedik negyed elején emberelőnyből harmadszor is egyenlítettek a vendéglátók - Palkovics talált be másodszor -, de az osztrákok megint megszerezték a vezetést. A Volánban pedig a hajrában már nem volt annyi erő és lendület, hogy negyedszer is egyenlíteni tudjon.

ERSTE BANK LIGA, OSZTRÁK ÉLVONALBELI JÉGKORONG-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 29. FORDULÓ:

ALBA VOLÁN - VILLACHER SV 3-4 (0-1, 2-2, 1-1)
Székesfehérvár, 1800 néző, V: Trilar, Hribar, Rakovic (mindhárom szlovén)
ALBA VOLÁN: Budai – Tokaji, Horváth A., Kovács Cs., Ocskay, PALKOVICS, Galvins, Allen, Vaszjunyin, Sihvonen, Fodor, Kangyal, Ondrejcík, Majoross, MacSweyn, M. Stastny, Svasznek, Borostyán, Benk, Gröschl, Rajz. Megbízott edző: Énekes Lajos
VILLACHER SV: STARKBAUM – Oraze, Pfeffer, Lanzinger, KASPITZ, N. Petrik, Elick, Kromp, Bousquet, Gauthier, Raffl, M. Stewart, Scoville, M. Brown, Edgerton, Peintner, Slivnik, Acker. Edző: Greg Holst
Gólok: 10:39: Kromp (0–1). 25:15: Ondrejcík (Majoross, 1–1). 27:03: Oraze (Kaspitz, 1–2). 34:55: Palkovics (Tokaji, Palkovics – kettős emberelőny, 2–2). 37:56: M. Brown (Elick, Gauthier – emberelőny, 2–3). 42:28: Palkovics (Ocskay – ee., 3–3). 47:20: Kaspitz (Acker, Scoville, 3–4).
Kiállítások: 8, ill. 16 + 10 perc fegyelmi (M. Stewart)