Ligue 1: kellett az emberelőny a Lille-nek, kiütötte az újoncot

2022.03.06. 18:50
Denis Bouanga góljával nyert a Saint-Étienne (Fotó: AFP)
A francia rekordbajnok Saint-Étienne hazai pályán 1–0-ra nyert a Metz ellen az első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnapi játéknapján, a dobogóért harcoló Rennes az Angers elleni 2–0-s győzelemmel egy pontra megközelítette a Marseille-t, amely este a Monaco kárára bizonyíthat. A sereghajtó Bordeaux hazai pályán 2–0-ra kikapott a Troyes-tól. A Lille sokáig csak egy góllal vezetett az újonc Clermont ellen, majd 4–0-ra diadalmaskodott.

Nem tett jót a Lille–Clermont meccsnekJonathan Bamba korai gólja, a címvédő sokáig ráült az eredményre. Ugyanakkor Salis Abdul Samed kiállításával újfent felpörögtek az események, mivel a LOSC az emberelőny hatására nagyobb fokozatba kapcsolt, s még három gólt szerezve kiütötte az újoncot.

A Lille 2020. november 22-e óta nem győzött legalább négy góllal a ligában. Legutóbb a Lorient ellen nyert szintén 4–0-ra.

Szerencséje sincs a Bordeaux-nak: ugyan Gaetan Poussin kapus a helyes irányt választotta a Troyes csatárának, Mama Baldénak tizenegyesénél, de a jobb lábával végül a kapuba sodorta a labdát, így vezetést szereztek a vendégek. A 85. percben Lebo Mothiba nem hibázott tizenegyesből, a sereghajtó tehát két góllal kapott ki. A KOMIKUS ÖNGÓL ITT!

Egy kis stat: ebben az idényben már 28 öngól esett a Ligue 1-ben, ami a 2017–2018-as évad óta a legmagasabb.

A nagyszerű idényt futó Rennes továbbra is harcol a dobogós helyek egyikéért – az Angers elleni 2–0-s győzelemmel egy pontra zárkózott a harmadik helyen álló Marseille-t, amely még növelheti előnyét a vörös-feketékkel szemben, ha este felülmúlja a szebb időket látó Monacót.

Továbbra is harcol a dobogóért a Rennes (Fotó: AFP)

Egymást követő harmadik döntetlenjét hozta össze az ötödik helyen álló Strasbourg, ezúttal a tabella második feléhez tartozó Reims fogott ki rajta (1–1).

Denis Bouanga 20. percben szerzett gólját a videobíró kezezés miatt érvénytelenítette, ám az 52. percben már nem lehetett belekötni a találatába, előnyhöz juttatta a Saint-Étienne-t, s mint kiderült, ezzel be is állította az 1–0-s végeredményt. A hazai csapat kilépett a kiesőzónából, a vendégek viszont csak az utolsó előtti, 19. helyen tanyáznak a tabellán.