Ligue 1: a végén csattant az ostor, a PSG kikapott Nizzában

2022.03.05. 23:04
Neymaréknak nem jött össze a góllövés (Fotó: AFP)
A PSG 1–0-ra kikapott a Nice-től a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójának szombati játéknapján.

Története során negyedszer lépett pályára francia játékos nélküli kezdő tizeneggyel a Paris Saint-Germain bajnoki mérkőzésen – a legfeltűnőbb hiányzó, Kylian Mbappé az eltiltását töltötte –, amit a maga nemében jó előjelnek is értékelhettek a párizsi szurkolók, hiszen az előző három alkalommal győzelemnek örülhettek (1–0 és 4–0 a Lyon, 5–0 a Saint-Étienne ellen).

Hiába volt azonban a pályán Neymar és Lionel Messi, ezúttal megtört a sorozat. Sokáig legfeljebb egy-egy szép csel és a nagy iramú játék tartogatott élményt a nézőknek, mígnem a 88. percben jött a csattanó: Neymart szerelték a hazaiak a 16-osuk előtt, gyors ellentámadást indítottak, és a balról középre tett labdát Andy Delort közelről a léc alá vágta (1–0). A GÓL VIDEÓN ITT!

A Nice számára nagy jelentőségű a győzelem, a PSG-nek – tetemes bajnoki előnye birtokában – leginkább a Real Madrid elleni szerdai BL-nyolcaddöntő szempontjából kínos a vereség: a főpróba finoman szólva nem sikerült.

Egy kis stat: a két csapat harmadszor találkozott ebben az idényben, és most először született gól a meccsükön; igaz, a Francia Kupa-beli januári csata is nagy élmény volt a Nice-nek, hiszen tizenegyesekkel továbbjutott.