Ligue 1: a Monaco négy gólt kapott a Fradi-meccs főpróbáján

K. Zs.K. Zs.
2022.10.23. 22:43
Wissam Ben Yedder így lőtt a Lille kapujába, de gólja nem volt elég a pontszerzéshez (Fotó: AFP)
A csütörtökön Budapestre hivatalos Monaco főpróbája nem sikerült a Ferencváros elleni Európa-liga-csoportmérkőzésre: a hercegségbeliek, bár vezettek, 4–3-ra kikaptak a Lille vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén. A kora esti meccsen Nicolas Pépé a 97. percben egyenlített tizenegyesből, csapata, a Nice így tartott otthon egy pontot (1–1) a Nantes ellen.

LILLE–MONACO 4–3

Alexsandro fejesével a Lille kezdte a gólgyártást a vasárnap késő esti őrült mérkőzésen (VIDEÓ ITT!), és bár Caio Henrique szabadrúgásból, jelentős kapushibából profitálva egyenlített (VIDEÓ ITT!), Rémy Cabella perceken belül újra előnyhöz juttatta a hazaiakat (VIDEÓ ITT!).

A Monaco percei következtek: Wissam Ben Yedder előkészítéséből Axel Disasi egyenlített (VIDEÓ ITT!), majd a fordulás után Ben Yedder – hatalmas védelmi hibát kihasználva – már a hercegségbelieket juttatta vezetéshez (VIDEÓ ITT!).

Nem egészen tíz perc múlva Cabella egyenlített (VIDEÓ ITT!), majd Jonathan Bamba közeli bombája révén újra vezetett a Lille (VIDEÓ ITT!). Több gól nem esett, a hazaiak 4–3-ra megnyerték a meccset, ez volt sorozatban a harmadik győzelmük.

A Monaco – amely hatfordulónyi veretlenség után vesztett, idegenben pedig március óta először kapott ki a francia bajnokságban – csütörtök este az FTC vendége lesz, az Európa-liga-csoportmérkőzés 21 órakor kezdődik a Groupama Arénában.

Egy kis stat: 1953 óta először fordult elő a Monacóval, hogy egymást követő két idegenbeli tétmérkőzésén egyaránt négy gólt kapott; a mostanit megelőző vendégeskedése a trabzoni El-csata volt, amelyet 4–0-ra veszített el (Forrás: PokerStars Sports FR)

Nicolas Pépé (balra) idénybeli harmadik bajnoki gólját szerezte (Fotó: AFP)

NICE–NANTES 1–1

Az első félidőben mindkét csapat előtt nyílt gólszerzési lehetőség, a nantes-i Samuel Moutoussamy labdáját Kasper Schmeichel védte, a nizzai Nicolas Pépé a kapufát találta el.

A második félidő elején aztán érkezett a gól is: a „kanárik” gyors akciót vezettek a bal oldalon, Moses Simon középre tett labdáját Ignatius Ganago közelről emelte a kapuba. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: Ganago az előző fordulóban is szerzett gólt, a bajnoki idényben a mostani volt a harmadik találata, míg Simon a legutóbbi 13 meccsén már a 10. nantes-i gólban volt benne (hét gól, három gólpassz).

A hajrában Moussa Sissoko megduplázhatta volna az előnyt, de kapufát lőtt. Úgy tűnt, mérgelődni így sem lesz oka, csapata három ponttal tér haza, aztán mégis másként alakult: a 93. percben egy fejpárbaj során lefülelt kezezés miatt tizenegyeshez jutott a hazai csapat, és a videózás után kihirdetett ítéletet Nicolas Pépé kegyetlenül végre is hajtotta. VIDEÓ ITT!

A Nantes idegenbeli bajnoki nyeretlensége immár 11 meccset számlál, míg a Nice, ha nehezen is, megóvta három forduló óta élő veretlenségi sorozatát.

FRANCIA LIGUE 1
12. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Lille–Monaco 4–3
(Alexsandro 22., Cabella 38., 72., Bamba 71., ill. Caio Henrique 34., Disasi 44., Ben Yedder 53.)
Nice–Nantes 1–1 (Pépé 90+7. – 11-esből, ill. Ganago 49.)
Korábban
Clermont–Brest 1–3(Allevinah 89., ill. Del Castillo 15.–11-esből, Honorat 54., Le Douaron 68.)
Reims–Auxerre 2–1(Balogun 28., Ito 87., ill. Niang 33.)
Toulouse–Strasbourg 2–2(Rouault 44., Dejaegere 55., ill. Mothiba 65., Gameiro 73.;kiállítva: Nicolaisen 71.)
Troyes–Lorient 2–2(Laporte 34. – öngól, Rony Lopes 61., ill. S. Diarra 50., Boisgard 81.)