Ligue 1: jó passzban a Nantes, már a dobogó közelében jár

K. Zs.K. Zs.
2021.10.23. 19:15
Andrei Girotto (jobbra) így örült a vezető góljának (Fotó: AFP)
Kapaszkodik felfelé a Nantes a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) tabelláján: a „kanárik” szombat kora este hazai pályán 2–1-re megverték az újonc Clermont-t, és egypontnyira megközelítették a második helyezett Lenst. Az esti mérkőzésen a címvédő Lille hazai pályán nem bírt a még nyeretlen Bresttel (1–1).

NANTES–CLERMONT 2–1

A Nantes kezdett jobban, ráadásul a 30. percben emberelőnybe is került: egy nézeteltérés során Johan Gastien olyan mozdulatot tett Andrei Girotto felé, amit a játékvezető ütésnek értékelt – villant a piros lap, hiába tiltakoztak hevesen a vendégek.

Néhány perccel később Girotto maga is elégtételt vett, közelről belőtte a „kanárik” vezető gólját. Sébastien Corchia készítette elő a gólt, nos, neki ez volt az utolsó építő jellegű megmozdulása a meccsen: egy rossz ütemű belépőért – VAR-ozás után – őt is kiállította a játékvezető az első játékrész hajrájában.

A büntetés második fokozata ennél a kiállításnál sem maradt el, hiszen a második félidő elején a vendégek gólzsákja, Mohamed Bayo egyenlített, csakhogy Ludovic Blas kisvártatva visszaszerezte az előnyt a hazaiaknak – és mint utóbb kiderült, lövése győzelmet ért.

A Nantes a legutóbbi hat bajnokijából a negyediket nyerte meg, és a dobogós helyek közelébe emelkedett, ellenben a jól rajtoló Clermont a legutóbbi kilenc fordulóban csak egyszer volt képes nyerni.

Egy kis stat: a 16 gólnál járó Nantes legutóbb a 2000–2001-es idényben talált ilyen sokszor a kapuba az első 11 forduló során – 18-szor. A csapat abban a kiírásban ünnepelte nyolcadik (eddigi utolsó) bajnoki címét.

LILLE–BREST 1–1

A Lille megnyerte a megelőző három hazai bajnokiját, kilábolni látszik az idény eleji válságból, de szombat késő este nem tudta érvényesíteni a papírformát. Jonathan David megszerezte a vezetést a bajnokcsapatnak, de Romain Faivre még az első félidőben egyenlíteni tudott, és mivel a Lille a folytatásban erőtlenül támadott, a nyeretlen Brest értékes ponttal gazdagodott.