Ligue 1: hárman hasra vágták magukat – nem nyert a Lyon

K. Zs.K. Zs.
2022.10.07. 23:00
A fehér mezes Alexandre Lacazette fennakadt a Toulouse védelmén (Fotó: AFP)
Négy vereség után pontot szerzett a Lyon a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1), de aligha erre számított a csapat és tábora: az OL-nek be kellett érnie hazai pályán az 1–1-es döntetlennel a Toulouse ellen a 10. forduló péntek késő esti mérkőzésén.

Már a 2. percben megszerezte a vezetést a Lyon: Alexandre Lacazette remek ütemű kiugratásából Tete lőtt, és a megpattanó labda a jobbra mozduló kapus mellett a kapu bal oldalába gurult. A GÓL ITT!

Egy kis stat: Tete 19 bajnokit játszott eddig az OL-ben, és 14 gólban volt benne (hét gól, hét gólpassz).

A korai gól megnyugtatta az OL-t, a hazai csapat magabiztosan játszott, ám újabb gólt nem tudott szerezni, és ennek később meglett a böjtje.

A fordulás után veszélyesebbé vált a Toulouse, és a 67. percben egy rossz lyoni labdakihozatalt a nem sokkal korábban becserélt Rafael Ratao góllal büntetett meg. A szétzilálódott hazai védelemből hárman szinte egyszerre vágták hasra magukat az akció során, látványnak nem volt akármilyen, de a lyoni publikumnak nem volt kedve nevetni… A GÓL ITT!

Két pont el is úszott ezen a gólon, a négy vereségből lábadozó Lyon nem tudott nyerni. 1–1