Ligue 1: emberhátrányban nyert a Nice, ezzel már második

CS. M.CS. M.
2022.01.09. 18:55
Nice-győzelem idegenben (Fotó: AFP)
A Nice 3–0-ra legyőzte a Brestet, a Clermont 75 percen át emberhátrányban futballozva szerzett pontot a Reims ellen, míg a Strasbourg nyert Metzben a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 20. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az élmezőnyhöz tartozó Nice már a 13. percben előnyhöz jutott, amikor Justin Kluivert passzát Kasper Dolberg váltotta gólra. Igen ám, de hét perccel később emberhátrányba került a vezetést megszerző vendégcsapat – Morgan Schneiderlint állították ki.

Ezt követően a Brest irányított, helyzeteket dolgozott ki, s mezőnyfölényben játszott, de így sem tört meg a Nice, sőt: a 79. percben Andy Delort növelte a vendégek előnyét, ezzel pedig eldöntötte a meccset. A végén még Amine Gouiri is betalált, így lett 3–0.

Kora délután aztán a Clermont és a Reims gól nélkül zárt egymással, ami a hazaiakra nézve bravúr, hiszen Alidu Seidu már az első negyedóra végén a kiállítás sorsára jutott, míg a Strasbourg a második félidőben szerzett két góllal begyűjtötte a három bajnoki pontot Metzben.

A délutáni „műsorsáv” utolsó mérkőzésén a nemzetközi kupaindulásért küzdő Nantes és Monaco összecsapása gól nélkül zárult – pedig a győztesa dobogósokat üldöző csoport élbolyába ugorhatott volna...