A Monaco hétgólos mérkőzésen nyert Bölöni csapata otthonában

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.30. 19:00
Folarin Balogun csereként beállva kétszer is bevette a Metz kapuját (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójában a Monaco 5–2-re nyert a Bölöni László által vezetett Metz otthonában, míg a Lyon kétgólos döntetlent játszott a Reims ellen.

A Monaco remekül kezdett a Metz otthonában. A gólgyártást Minamino Takumi indította, amikor a bal alsó sarokba talált a negyedik percben. Nem sokkal később Maghnes Akliouche is beköszönt, a 22 éves francia középpályás egy szólót követően lőtt laposan a kapuba. A 16. percben újabb gólt szerzett a Monaco, Alekszandr Golovin beadását Vanderson fejezte be. A Metz tehát alig több mint negyedóra játék után már háromgólos hátrányba került.

A második félidő a cserékről szólt. Előbb a 66. percben beálló Folarin Balogun szerezte meg a monacóiak negyedik gólját, majd két percre rá Pape Diallo szépített. A 84. percben aztán szinte az első labdaérintéséből Ibou Sané is eredményes volt. A 2–5-ös végeredményt Balogun bal felső sarkába lőtt labdája állította be a 88. percben.

A Monaco a két kapott gól ellenére magabiztosan nyert, aminek köszönhetően feljött a tabella második helyére.

A másik szombati találkozón a Reims szerzett vezetést, miután Joseph Okumu közvetlen közelről talált be egy szögletet követően az 55. percben. Nem sokkal később jött a Lyon válasza, Szaid Benrahma beadását Ernest Nuamah fejelte a hálóba. A csapatok hiába próbálkoztak több mint 30 kapura lövéssel, több gól már nem született.

FRANCIA LIGUE 1
27. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Metz–Monaco 2–5 (P. Diallo 78., I. Sané, ill. Minamino 4., Akliouche 10., Vanderson 16., Balogun 76., 88.)
Lyon–Reims 1–1 (Nuamah 65., ill. Okumu 55.)