Shaqiri mesterhármassal vezette 16 közé Svájcot

2014.06.25. 21:55
Xherdan Shaqiri a második triplázó a vb-n Thomas Müller után (Fotók: Action Images)
A labdarúgó-világbajnokság E-csoportjában Svájc Xherdan Shaqiri mesterhármasával legyőzte Hondurast (3–0), s mivel Franciaország és Ecuador nem bírt egymással (0–0), a franciák mögött a helvétek végeztek a második helyen.

VB 2014, F-CSOPORT
HONDURAS–SVÁJC 0–3 (0–2)

Manaus, Arena Amazonia, 40 322 néző. Vezette: Pitana (argentin)
Honduras: Valladares – Beckeles, Bernárdez, Figueroa, J. C. García – Ó. B. García (Najar, 77.), W. Palacios, Claros, Espinoza (M. Chávez, a szünetben) – Bengtson, Costly (J. Palacios, 40.). Szövetségi kapitány: Luis Suárez
Svájc: Benaglio – Lichtsteiner, Djourou, Schär, R. Rodríguez – Behrami, Inler – Shaqiri (Dzemaili, 87.), Xhaka (Lang, 77.), Mehmedi – Drmic (Seferovic, 73.). Szövetségi kapitány: Ottmar Hitzfeld
Gólszerző: Shaqiri (6., 31., 71.)

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

Svájc egyértelmű céllal lépett pályára Honduras ellen Manausban: több pontot kellett szereznie a mérkőzésen, mint amennyit összehoz a csoport másik találkozóján Ecuador. Nos, az európaiak gyorsan jelezték, hogy az akarat mellé tett is párosul az összecsapáson, így mire a 6. percben megszerezték a vezetést, már „lógott a levegőben” a góljuk.

A 3. percben Josip Drmic továbbított a tizenhatoson belül Xherdan Shaqiri felé, a lövést azonban védte Noel Valladares, az ismétlés, Granit Xhaka próbálkozása pedig az egyik védőről pattant le. A 6. percben a Bayern München légiósának jóval nagyobb távolság is elég volt ahhoz, hogy gólt szerezzen: a Stephan Lichtsteinertől kapott labdával Shaqiri jobbról tört befelé, két védő mellett is jól tolta meg a labdát, majd óriási erővel a bal felső sarokba, a léc alá csavart. Hatalmas gól! 0–1

Ennyi esélye volt Valladaresnek az első gólnál

A hondurasiak távoli lövésekkel, beadásokkal próbálták zavarba hozni a svájciakat, ez azonban ritkán sikerült, a piros mezesek jól zártak, és ellentámadásaikra is rendre maradt lendület. Shaqiri veszélyesen játszott, több jó megmozdulással, ennél is fontosabb volt azonban Ottmar Hitzfeld számára, hogy fél óra elteltével újra betalált. Valon Behrami ugratta ki a társat a hátrafelé hiába iszkoló védők között, ő pedig a 16-oson belülre érve ballal pontosan helyezett a bal alsóba. 0–2

A hondurasi védelem bal oldalát többször is sikeresen megbontotta Svájc, miközben Luis Suárez kapitány elöl is gondokkal küszködött, ugyanis elveszítette a megsérülő Carlo Costlyt, akit Jerry Palacios váltott. A szünet előtt akár még Drmic is növelhette volna az előnyt (Valladares kétszer is a helyén volt), sőt, Shaqiri is veszélyes rohamot vezethetett (négy a három ellen belevitte ellenfelébe a labdát), ám az eredmény nem változott.

Honduras a lehetetlen megkísérlésével futott ki a második félidőre: Jerry Bengtson kétszer is közel járt az első percekben a szépítéshez, de előbb kicsivel lemaradt a labdáról, majd már Diego Benagliót is kicselezte, azonban Ricardo Rodríguez tisztázott a gólvonalról.

Palacios révén még egy tizenegyes reklamálásával is megpróbálkoztak – sikertelenül – a közép-amerikaiak, Svájc viszont átvészelte a nehéz perceket, s az aktívan játszó Drmic és Shaqiri vezetésével újra átvette az irányítást, majd a két főszereplő a 71. percben végleg el is döntötte a mérkőzést. A Nürnberg csatára egy csellel látványosan maga mögött hagyta Víctor Bernárdezt, a beadását megkapó Bayern-középpályás gurítása pedig Valladarest becsapva kötött ki a hálóban. Mesterhármas! 0–3

Az utolsó percek stílszerűen kihagyott Bengtson-helyzettel és Shaqiri-ünnepléssel teltek, miután Hitzfeld vastaps közepette lecserélte a legjobbját. Svájc Argentína ellen folytathatja a nyolcaddöntőben.

PROFI FILMKÉSZÍTÉS OKOSTELEFONNAL
A Sony Xperia Z2 okostelefonnal önből is profi rendező válhat! Az Xperia Z2-vel például 120 képkockát készíthet másodpercenként. Speciális trükkök növelik felvételei értékét, sekély mélységélességet szimulálhat, vicces animációkat, hangeffekteket használhat fel. Ráadásul víz alatt is készíthet felvételeket!

Látogasson el Youtube-csatornánkra is, ahol további érdekességeket mutatunk önnek! (x)