Vb 2022: Ryan Mmaee kezdett és Marokkó nyert; Mané betalált

CS. M.CS. M.
2021.10.09. 23:04
Sadio Mané betalált, Szenegál simán nyert Namíbia ellen (Fotó: Getty Images – archív)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság afrikai selejtezőjének második körében szombaton Marokkó 3–0-ra nyert Bissau-Guinea ellen, míg Szenegál 4–1-re győzte le Namíbiát.

Két négygólos mérkőzéssel kezdődött az afrikai vb-selejtezők második körének szombati játéknapja. Dél-Afrika szoros mérkőzésen, nagy hajrával 3–1-re győzte le Etiópiát, míg Szudán a 88. percben szerzett góllal egyenlített Guinea ellen, így 2–2 lett a vége.

A később kezdődött mérkőzéseken Togó 1–1-es döntetlent játszott Kongóval, míg Ghána 3–1-re legyőzte Zimbabwét – az Arsenal játékos, Thomas Partey is betalált.

Este 21.00-tól további két meccset rendeztek a selejtezőben. Marokkó Bissau-Guinea ellen lépett pályára idegenben és magabiztosan, 3–0-ra nyert. A Ferencváros csatára, Ryan Mmaee ott volt a vendégek kezdőjében (a 60. percben cserélték le), míg testvére és csapattársa, Samy Mmaee végig a kispadon volt.

Szenegál topligás sztárokkal teletűzdelt kezdőcsapattal állt ki Namíbia ellen és könnyedén, 4–1-re nyert – a Liverpool sztárja, Sadio Mané is betalált.

AFRIKAI VB-SELEJTEZŐK, 2. KÖR, 3. és 4. FORDULÓ
G-CSOPORT
Etiópia–Dél-Afrika 1–3
(Kebede 67., ill. Gebremichael 45+1. – öngól, Mvala 72., Makgopa 90+1.)
Ghána–Zimbabwe 3–1 (Kudus 5., Partey 66., A. Ayew 87., ill. Musona 49. – 11-esből)