Vb 2022: Kanada négyet vágott, az USA és Mexikó is nyert

B. A.B. A.
2021.10.14. 07:26
Mexikó legyőzte Salvadort (Fotó: AFP)
Az Egyesült Államok, Mexikó és Kanada is nyert a 2022-es labdarúgó-világbajnokság selejtezőjében, az észak- és közép-amerikai zóna (CONCACAF) magyar idő szerint csütörtök hajnali mérkőzésein.

A Panamától elszenvedett vereséget követően Costa Rica ellen igyekezett javítani az Egyesült Államok, ám a kezdés nem sok jót ígért: a vendégek már az 1. percben előnybe kerültek. Az USA szempontjából Sergino Dest a legjobbkor szerezte meg a második gólját a válogatottban – az FC Barcelona védője remek gólt lőtt ballal a tizenhatos vonaláról –, a második félidőben pedig a győztes gól is megszületett, igaz ehhez kellett némi szerencse is: Tim Weah lövése után a labda a kapufáról pattant a megsérült Keylor Navast váltó Leonel Moreirára, majd onnan a kapuba (2–1).

Dest gólja

Mexikó két kiállítást hozó összecsapáson múlta felül Salvadort (0–2); Kanada négy góllal válaszolt a korai panamai gólra (4–1); míg Honduras bánatára Jamaica megszerezte első győzelmét a 3. körben (0–2).