2022.12.02 15:50 Frissítve: 2022.12.02 22:03

Uruguay 2–0-ra legyőzte Ghánát a katari labdarúgó-világbajnokság csoportkörében, de mivel Dél-Korea az utolsó pillanatokban fordított Portugália ellen, a portugálok mögött az ázsiaiak jutottak tovább a H-csoportban.

Ghána–Uruguay 0–2 (0–2)
Al-Vakra,
 al-Dzsanub Stadion, 43 443 néző. Vezette: Siebert (német)
Ghána:
Ati-Zigi – Seidu, Amartey, Salisu, Baba – Partey, Abdul Samed (Kyereh, 72.) – Kudus (Issahaku, 90+8.), A. Ayew (Bukari, a szünetben), J. Ayew (Sulemana, a szünetben) – Inaki Williams (Semenyo, 72.). Szövetségi kapitány: Otto Addo
Uruguay: Rochet – G. Varela, José Giménez, Coates, Mathías Olivera – De Arrascaeta (Canobbio, 80.), Bentancur (Vecino, 34.), Valverde – Pellistri (De la Cruz, 66.), L. Suárez (Cavani, 66.), D. Núnez (Maxi Gómez, 80.). Szövetségi kapitány: Diego Alonso
Gólszerző: De Arrascaeta (26., 32.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Előnyösebb pozícióból várhatta a két csapat összecsapását Ghána. Az afrikai csapat a mérkőzés előtt három ponttal a második volt, míg a Luis Suárez felálló Uruguay egy ponttal az utolsó helyen szerénykedett.

Kiegyenlített játékot, nagy csatát és kevés helyzetet hozott az első negyedóra. Az egyetlen említésre méltó gólszerzési lehetőséget a 13. percből jegyezhettük fel, amikor Darwin Núnez lépett ki a védők mögül, de elügyetlenkedte a helyzetet.

Nem sokkal később Ghána már eljutott egy kapura lövésig, Jordan Ayew próbálkozott, de gyenge kísérlete kijött a kapusról, aki viszont a kipattanóra érkező Mohammed Kudust kézzel akasztotta.

Itt a bizonyíték: Jordan Ayew lövésénél nem volt lesen a kapust zavaró támadó (Fotó: Reddit)

A VAR jelzésére a játékvezető visszanézte az esetet, majd a büntetőpontra mutatott. A labda mögé André Ayew állt, de lapos lövésére leért Sergio Rochet, aki így javította a hibáját.

A 23. percben Uruguay majdnem megbüntette a kihagyott tizenegyest, Núnez emelésére azonban visszaért Mohammed Salisu, és kiemelte a labdát.

A 26. percben aztán megszületett a dél-amerikaiak vezető gólja. Núnez beadásánál a védők elvétették a labdát, amely így megtalálta Suárezt. A Liverpool és a Barcelona korábbi klasszisa nem sokat vacillált, egy lövőcsel után kapura lőtt, Lawrence Ati-Zigi kapusról a labda tovább pördült, amelyre Giorgian de Arrascaeta ért oda a leggyorsabban, és fejjel megszerezte a vezetést (0–1).

Ha egy üzlet beindul! Hat perccel később remek egyérintős játék végén Suárez passzából De Arrascaeta kapásból megduplázta önmaga, egyben csapata góljai számát (0–2).

Az 58. percben Núnez esett el a büntetőterületen belül, a VAR jelzésére a bíró ezt az esetet is visszanézte, Daniel Amartey megmozdulását azonban nem látta szabálytalannak.

A 65. percben közel voltak az uruguayiak, hogy lezárják a meccset, de Facundo Pellistri kísérlete mellé ment.

Ghána is ment a szépítésért, Kudus bombába például épphogy elkerülte a kaput. A 81. percben ismét ő próbálkozott, de Rochet leért a lövésére.

A 85. percben a játékosok megtudták, hogy Dél-Korea fordított Portugália ellen, így ekkor az ázsiai csapat állt továbbjutásra, Uruguaynak még egy gól kellett volna a csoport második helyének megszerzéséhez.

Megkezdődött az óriási rohanás! A 89. percben a Suárezt váltó Edinson Cavani fejesét fogta ember feletti bravúrral Zigi, de les miatt nem fogják neki ezt beírni védésnek. A 93. percben ismét a csereként pályára lépő támadó került középpontba: elesett a tizenhatoson belül, de ezért sem járt uruguayi büntető. Az utolsó percek kaotikusak voltak, itt-ott helyzetek, de végül újabb gól már nem született. 0–2

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS FIFA-ÖSSZEFOGLALÓJA A KÉPRE KATTINTVA MEGTEKINTHETŐ!

Portugália mögött tehát Dél-Korea jutott tovább. A portugálok a legjobb 16 között a G-csoport második helyezettjével, Svájccal találkoznak, míg az ázsiaiak ugyanennek a kvartettnek a győztesével, azaz Brazíliával.

KAPUSOK:
 1 Lawrence Ati-Zigi (St. Gallen – Svájc), 12 Ibrahim Danlad (Asante Kotoko), 16 Manaf Nurudeen (Eupen – Belgium)
VÉDŐK: 2 Tariq Lamptey (Brighton & Hove Albion – Anglia), 3 Denis Odoi (FC Bruges – Belgium), 4 Mohammed Salisu (Southampton – Anglia), 14 Gideon Mensah (Auxerre – Franciaország), 15 Joseph Aidoo (Celta Vigo – Spanyolország), 17 Abdul-Rahman Baba (Reading – Anglia), 18 Daniel Amartey (Leicester City – Anglia), 23 Alexander Djiku (Strasbourg – Franciaország), 26 Alidu Seidu (Clermont – Franciaország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 5 Thomas Partey (Arsenal – Anglia), 6 Elisha Owusu (Gent – Belgium), 7 Abdul Fatawu Issahaku (Sporting CP – Portugália), 8 Daniel-Kofi Kyereh (SC Freiburg – Németország), 11 Osman Bukari (Crvena zvezda – Szerbia), 13 Daniel Afriyie (Hearts of Oak), 20 Mohammed Kudus (AFC Ajax – Hollandia), 21 Salis Abdul Samed (Lens – Franciaország), 22 Kamaldeen Sulemana (Rennes – Franciaország), 24 Kamal Sowah (FC Bruges – Belgium)
TÁMADÓK: 9 Jordan Ayew (Crystal Palace – Anglia), 10 André Ayew (al-Szadd – Katar), 19 Inaki Williams (Athletic Bilbao – Spanyolország), 25 Antoine Semenyo (Bristol City – Anglia)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Otto Addo

URUGUAY
KAPUSOK: 1 Fernando Muslera (Galatasaray – Törökország), 12 Sebastián Sosa (Independiente – Argentína), 23 Sergio Rochet (Nacional)
VÉDŐK: 2 José María Giménez (Atlético Madrid – Spanyolország), 3 Diego Godín (Vélez Sarsfield – Argentína), 4 Ronald Araújo (FC Barcelona – Spanyolország), 13 Guillermo Varela (Flamengo – Brazília), 16 Mathías Olivera (Napoli – Olaszország), 17 Matías Vina (AS Roma – Olaszország), 19 Sebastián Coates (Sporting CP – Portugália), 22 Martín Cáceres (Los Angeles Galaxy – Egyesült Államok), 26 José Luis Rodríguez (Nacional)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 5 Matías Vecino (Lazio – Olaszország), 6 Rodrigo Bentancur (Tottenham – Anglia), 7 Nicolás de la Cruz (River Plate – Argentína), 10 Giorgian de Arrascaeta (Flamengo – Brazília), 14 Lucas Torreira (Galatasaray – Törökország), 15 Federico Valverde (Real Madrid – Spanyolország), 24 Agustín Canobbio (Athletico Paranaense – Brazília), 25 Manuel Ugarte (Sporting CP – Portugália)
TÁMADÓK: 8 Facundo Pellistri (Manchester United – Anglia), 9 Luis Suárez (Nacional), 11 Darwin Núnez (Liverpool – Anglia), 18 Maxi Gómez (Trabzonspor – Törökország), 20 Facundo Torres (Orlando City – Egyesült Államok), 21 Edinson Cavani (Valencia – Spanyolország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Diego Alonso