Jó meccsen nyertek a horvátok, Kanada kiesett

Kramaric második gólja után is nagy volt az öröm (Fotó: Getty Images)
A katari labdarúgó-világbajnokság csoportkörének F-csoportjában Horvátország 4–1-re legyőzte Kanadát, ezzel az észak-amerikai válogatott búcsúzott a vb-től.

F-CSOPORT

Horvátország–Kanada 4–1 (2-1)
Al-Rajjan,Kalifa NemzetköziStadion,44 374néző.Vezette:Matonte (uruguayi)
Horvátország:Livakovic – Juranovic, Lovren, Gvardiol, B. Sosa – Modric (Pasalic, 86.), Brozovic, Kovacic (Majer, 86.) – Livaja (B. Petkovic, 60.), Kramaric (Vlasic, 73.), Perisic (Orsic, 86.).Szövetségi kapitány:Zlatko Dalic
Kanada:Borjan – A. Johnston, Vitória, K. Miller – Laryea (Hoilett, 62.), Hutchinson (Adekugbe, 73.), Eustaquio (Ismaël Koné, a szünetben), A. Davies – Buchanan, Larin (Osorio, a szünetben), J. David (Cavallini, 72.).Szövetségi kapitány:John Herdman
Gólszerző:
Kramaric (36., 70.), Livaja (44.), Majer (90+4.), ill. A. Davies (2.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Kanada úgy lépett pályára, hogy ha kikap, akkor máris búcsúzik a világbajnokságtól, hiszen akkor a horvátokkal és a marokkóiakkal szemben is négypontos hátránya lesz.

Nos, Kanada már az elején megadta az alaphangot, a 2. percben Tajon Buchanan beadása után Alphonso Davies remek fejessel megszerezte a vezetést Kanadának. A Bayern München játékosa országa első gólját szerezte a világbajnokságok történetében.

A 26. percben Andrej Kramaric nagyszerű akció végén egyenlített volna, csakhogy a VAR alapján gyorsan kiderült, hogy a találatot előkészítő Marko Livaja lesen volt, így nem lehetett megadni.

A horvátok mindent megmozgattak az egyenlítésért, egymás után vezették a veszélyes támadásokat, és az igyekezetnek a 36. percben meglett az eredménye: Kramaric gólját ezúttal megadták. A támadónak ez volt a 21. találata a horvát válogatottban. A horvátok lendülete tovább tartott, és még az első félidőben átvették a vezetést Livaja 16 méterről leadott lövésével.

A második félidő meglehetősen intenzíven kezdődött, mindkét oldal szerezhetett volna gól az első tíz percben. Ekkor még nem született újabb találat, de a hajrához közeledvén a horvátok eldöntötték a találkozó sorsát: Kramaric gyönyörű gurítással szerezte meg a második gólját.

A ráadás perceiben még a csereként beállóLovro Majer is betalált egy kontra során, így a vége 4–1 lett a horvátoknak.

Ezzel az eredménnyel Kanada biztosan kiesett, ellenben a továbbjutó két helyért őrült izgalmak várhatók. Horvátország–Belgium és Kanada–Marokkó meccset rendeznek az utolsó körben.

Az összefoglalóhoz kattintson az alábbi képre!

A csoport másik mérkőzésén
BELGIUM–MAROKKÓ 0–2(Szabiri 73., Abuhlal 90+2.)

HORVÁTORSZÁG
KAPUSOK: 1 Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb), 12 Ivo Grbic (Atlético Madrid – Spanyolország), 23 Ivica Ivusic (NK Osijek)
VÉDŐK:2 Josip Stanisic (Bayern München – Németország), 3 Borna Barisic (Rangers FC – Skócia), 5 Martin Erlic (Sassuolo – Olaszország), 6 Dejan Lovren (Zenit – Oroszország), 19 Borna Sosa (VfB Stuttgart – Németország), 20 Josko Gvardiol (RB Leipzig – Németország), 21 Domagoj Vida (AEK Athén – Görögország), 22 Josip Juranovic (Celtic – Skócia), 24 Josip Sutalo (Dinamo Zagreb)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 7 Lovro Majer (Rennes – Franciaország), 8 Mateo Kovacic (Chelsea – Anglia), 10 Luka Modric (Real Madrid – Spanyolország), 11 Marcelo Brozovic (Internazionale – Olaszország), 13 NikolaVlasic (Torino – Olaszország), 15 Mario Pasalic (Atalanta – Olaszország), 25 Luka Sucic (RB Salzburg – Ausztria), 26 Kristijan Jakic (Eintracht Frankfurt – Németország)
TÁMADÓK: 4 Ivan Perisic (Tottenham Hotspur – Anglia), 9 Andrej Kramaric (Hoffenheim – Németország), 14 Marko Livaja (Hajduk Split), 16 Bruno Petkovic (Dinamo Zagreb), 17 Ante Budimir (Osasuna – Spanyolország), 18 Mislav Orsic (Dinamo Zagreb)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Zlatko Dalic

KANADA
KAPUSOK:
1 Dayne St. Clair (Minnesota United), 16 James Pantemis (CF Montréal), 18 Milan Borjan (Crvena zvezda – Szerbia)
VÉDŐK: 2 Alistair Johnston (CF Montréal), 3 Samuel Adekugbe (Hatayspor), 4 Kamal Miller (CF Montréal), 5 Steven Vitoria (Chaves – Portugália), 22 Richie Laryea (FC Toronto),25 Derek Cornelius (Panetolikosz – Görögország), 26 Joel Waterman (CF Montréal)
KÖZÉPPÁLYÁSOK:
6 Samuel Piette (CF Montréal), 7 Stephen Eustaquio (FC Porto – Portugália), 8 Liam Fraser (Deinze – Belgium), 10 Junior Hoilett (Reading – Anglia), 13 Atiba Hutchinson (Besiktas – Törökország), 14 Mark-Anthony Kaye (FC Toronto), 15 Ismaël Koné(CF Montréal), 21 Jonathan Osorio (FC Toronto), 23 Liam Millar (FC Basel – Svájc), 24 David Wotherspoon (St Johnstone – Skócia)
TÁMADÓK:9 Lucas Cavallini (Vancouver Whitecaps), 11 Tajon Buchanan (FC Bruges – Belgium), 12 Ike Ugbo (Troyes – Franciaország), 17 Cyle Larin (FC Bruges – Belgium), 19 Alphonso Davies (Bayern München – Németország), 20 Jonathan David (Lille – Franciaország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: John Herdman