Vb 2018: bombagólt kaptak, de nyertek a hibátlan németek

2017.09.01. 22:39
Ezúttal kettőt láthattunk német gólörömből (Fotó: MTI)
Németország 2–1-re győzött Csehország vendégeként Prágában, és hét forduló után is százszázalékos a 2018-as labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének C-csoportjában. Ugyancsak a pénteki játéknap fejleménye: Észak-Írország érvényesítette a papírformát San Marinóban (3–0), míg Norvégia hazai pályán 2–0-ra legyőzte és megelőzte Azerbajdzsánt.

CSEHORSZÁG–NÉMETORSZÁG 1–2

A Ter Stegen – Kimmich , Hummels , Ginter – Brandt , J. Hector, Kroos – Özil , Th. Müller – Stindl , Ti. Werner tizeneggyel kezdő Németország már a negyedik percben vezetéshez jutott Timo Werner közeli találatával (0–1) – ilyen korai gólt 2013 óta nem szerzett a nationalelf –, és sokáig őrizte is előnyét.

A csehek támadásaiban végig benne volt a gólveszély, ezt igazolva a 78. percben Vladimír Darida hatalmas, felső sarkos lövéssel egyenlített (1–1), de ez nem volt elegendő a meglepetéshez:

A 88. percben Toni Kroos emelt szabadrúgásból a kapu előterébe, s a bal oldalon remek ütemben érkező és felemelkedő Mats Hummels a kint álló kapus felett a hosszú sarokba fejelt (1–2).

Németország hét forduló után százszázalékos mérleggel vezeti a csoportot, és újabb lépést tett a vb-kvalifikáció felé.

SAN MARINO–ÉSZAK-ÍRORSZÁG 0–3

A vendégeknek a vártnál tovább tartott a San Marinó-i védelem feltörése, de aztán a hajrához közeledve hozták a kötelezőt: Josh Magennis gyors egymásutánban lőtt, majd fejelt egy gólt, végül a csapatkapitány, Steven Davis magabiztosan értékesített egy büntetőt.

Az északírek egyelőre őrzik a pótselejtezőt érő második helyet – hétfőn az őket meglehetősen nagy távolságból „ostromló” cseheket fogadják.

NORVÉGIA–AZERBAJDZSÁN 2–0

Norvégia egy büntetővel és egy öngóllal magával rántotta a pótselejtezőben reménykedő azerieket – matematikai esélye még mindkét válogatottnak maradt a második hely megszerzésére, ám a tabella nem sok jót ígér nekik.