Neymarék nélkül is révbe ér Brazília, vagy Messiék örülhetnek?

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.07.06. 11:20
null
Neymar sérülése után most nem a brazilok az első számú favoritok (Fotó: Action Images)
Lezárultak a brazíliai labdarúgó-világbajnokság negyeddöntői, már csak négy válogatott van harcban az aranyért. De ki ülhet a trónra egy hét múlva? (x)

 

Kezdjük a házigazdával! Már csak az illendőség miatt is. Az ötszörös vb-győztes a csoportkör alatt felemás képet mutatva jutott elsőként tovább, és Chile ellen a nyolcaddöntőben csak a léc, valamint a tizenegyespárbajban Júlio César védései miatt maradt egyáltalán talpon.

A negyeddöntőben ezért sokan az addig nagyszerűen teljesítő Kolumbiát várták továbbjutónak, de a selecao a kritikákra rácáfolva nagyon bekezdett, és végül magabiztosan jutott be a négy közé – csakhogy elveszítette legjobbját, Neymart! A brazilok esélyei ezzel jócskán lecsökkentek, ez egyben azt jelenti, hogy immár nem ők a torna fő favoritjai (3.50).

Na de akkor kik? Hát persze, hogy az argentinok (3.25)! Lionel Messiék eddig finoman szólva sem brillíroznak a világbajnokságon, az F jelű kvartettben Bosznia-Hercegovina és Irán nyögvenyelős legyőzése után Nigéria ellen már valamelyest javult a játék, de ezúttal is csak egy gól volt a differencia a javukra. A 16 között Svájc ellen sokáig csak szenvedtek, de a 118. percben Ángel Di María csak eldöntötte az albiceleste javára a párharcot, a belgák ellen viszont már a meccs elején sikerült a gólszerzés, Gonzalo Higuaín remek kapáslövéssel a négy közé juttatta övéit.

A dél-amerikai együttes tehát mind az öt meccsét megnyerte még a tizenegyesrúgások előtt, márpedig amikor ennyi sikert értek el egy vb-n, azt meg is nyerték (1978-ban, Argentínában ötször, 1986-ban, Mexikóban hatszor nyertek összesen). Az argentinok öröme sem lehet felhőtlen, ugyanis nincs kizárva, hogy a nagyszerű idényt és vb-t futó Di María tornájának is vége.

A brazilok ágán lévő németek azt az egyedülálló bravúrt mondhatják el magukról, hogy sorozatban negyedik alkalommal jutottak el a legjobb négy közé – igaz, az arany egyszer sem lett meg az előző három próbálkozásból, egy ezüst és két bronz viszont igen. A negyedik vb-aranyára hajtó Nationalelf laza négyest gurított nyitányként a portugálok ellen, majd Ghána ellen jött az egyetlen botlás, a 2–2 után azonban az Egyesült Államok két vállra fektetése nem okozott problémát. Algéria ellen váratlanul sokat szenvedtek Manuel Neuerék, de a ráadásban végül is simán nyertek (2–1), majd a franciák ellen még a rendes játékidőben eldöntötték a továbbjutást (1–0). Nagyon egyben van a németek hátsó alakulata, a gyakran utolsó védőként szereplő Neuer pedig szenzációs formában véd, így még Brazíliában sem esélyesebbek a hazaiak (3.50).

Végül, de nem utolsósorban emlékezzünk meg a negyedikként bejutó együttesről is! A holland válogatottat sokan már a csoportból sem tippelték volna továbbjutónak, hiszen a címvédő Spanyolország és Chile sem számított éppen könnyű riválisnak. Ehhez képest Xaviék kezdésként kaptak egy ötöst Arjen Robbenéktől (5–1), majd az ausztrálok elleni nehézkesebb sikert (3–2) a Chile elleni követte (2–0). A brazilok dolgát is alaposan megnehezítő (0–0) Mexikó ellen a 88. percig kiesésre állt az oranje, hogy aztán Wesley Sneijder kapáslövésével egyenlítsen, aztán a 94. percben Klaas-Jan Huntelaar büntetőjével 2–1-re fordítson. A vb meglepetéscsapataként szenzációs tornát futó Costa Rica ellen 120 perc is kevésnek bizonyult a döntésre, a csereként beálló Tim Krul viszont két tizenegyest is megfogott, így a narancsosok bejutottak a négy közé. A formára pedig itt sem lehet panasz, a legutóbbi négy tornájukon háromszor is eljutottak az elődöntőig, 2006 óta pedig 12 mérkőzésből 10-et megnyert (plusz a legutóbbit is, tizenegyesekkel), és csupán egyet veszített el, a 2010-es döntőt. Ebben amúgy is van már rutinja a gárdának, a vb-k történetében egyedüliként jutott el eddig háromszor is a fináléba úgy, hogy még nincs aranyérme. Erre most sincs sok esély, de a spanyolok kiütésére sem sokan tettek volna… (4.50).

Fogadhatunk csak szimplán a győztes kontinensre is, ha abban biztosabbak vagyunk. Az amerikai kontinensen eddig még nem nyert európai együttes, erre pedig most is valamivel kisebb a sansz (1.95), mint valamelyik dél-amerikai gárda végső sikerére (1.75).

Ha csak a dobogóra szeretnénk tippelni, Hollandia tűnik a legkevésbé esélyesnek az éremre, az oranje szorzója 1.35-szörös a Tippmixprónál, az argentinoké 1.18-szoros, a brazil, német duóé pedig egyaránt 1.20-szoros.

A világbajnokság elődöntőinek mérkőzéseire további fogadási lehetőségeket és oddsokat a Tippmixpro oldalán talál.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik