Vb 2014: izomszakadás Diego Costánál, kérdéses a játéka

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2014.05.27. 16:37
Diego Costának kisebb izomszakadása van a jobb lábában, sérülését 15 nap múlva újra megvizsgálják, és akkor dönthetnek arról, hogy részt vehet-e a június 12-én kezdődő labdarúgó-világbajnokságon.
A brazil születésű spanyol csatárt megvizsgáló Pedro Guillen szerint mikroszakadásról van szó, amely miatt – ahogyan arról már a Marca alapján beszámoltunk –– ahogyan arról már a Marca alapján beszámoltunk – 15 napig pihennie kell a játékosnak .

Costa beválogatása azért is kétséges, mert Vicente del Bosque szövetségi kapitány korábban úgy nyilatkozott, hogy olyan játékosok kerülhetnek be a 23 fős, végleges keretébe, akik a nemzetközi szövetség (FIFA) által előírt nevezési határidőig – június 2-ig – egészséges lesznek.

A 25 éves futballista fantasztikus szezont produkált az Atlético Madriddal, ugyanis csapata többek között az ő 36 góljának köszönhetően, 18 év után megnyerte a spanyol bajnokságot, a Spanyol Király-kupában elődöntős volt, míg a Bajnokok Ligájában a döntőben drámai körülmények között, hosszabbításban maradt alul a Real Madriddal szemben. Costa a BL-fináléban sérülése ellenére kezdőként lépett pályára, de szinte azonnal le kellett őt cserélni.
Legfrissebb hírek

Férfi kosár Eb: kiesett a címvédő Spanyolország; Doncic 37 ponttal vezette fontos győzelemre Szlovéniát

Kosárlabda
22 órája

Ez ujjgyakorlat volt: egy félidő alatt lerendezték a spanyolok a bolgárokat Szófiában

Foci vb 2026
23 órája

Meglepő vereséggel kezdett a címvédő a férfi kosár Eb-n

Kosárlabda
2025.08.28. 21:19

A spanyolok aranylabdása a kihagyott tizenegyesről: „Lesokkolt...”

Minden más foci
2025.07.28. 09:44

A női Eb döntőjében a címvédő angolok nyertek a spanyolok ellen – 11-esekkel

Minden más foci
2025.07.27. 20:51

Agyhártyagyulladása után lehet Eb-győztes az aranylabdás Aitana Bonmatí

Minden más foci
2025.07.27. 08:31

Kikaptunk a spanyoloktól, Magyarország ezüstérmes a férfi pólótornán

Vizes vb 2025
2025.07.24. 15:21

Vizes vb: a spanyoloké a bronzérem a női vízilabdatornán

Vizes vb 2025
2025.07.23. 13:08
Ezek is érdekelhetik