Felkészülés: brazil siker Neymar-duplával Bolíviában

2013.04.06. 23:46
Hiába a kiemelt őrizet, Neymar Bolíviának is két gólt lőtt
A brazil labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 4–0-ra legyőzte a házigazda Bolíviát Santa Cruz de le Sierrában.

A Jefferson – Jean, Dedé, André Santos, Réver – Ralf, Jádson, Paulinho – Ronaldinho – Leandro Damiao, Neymar felállásban játszó brazilok gyakorlatilag egy félidő alatt lerendezték ellenfelüket.

Jean jobb oldalról érkező passza után Leandro Damiao már a 4. percben megszerezte a vezetést a braziloknak, a csatár az ötösről továbbított a hálóba, így az aranysárga-kékeknek nem kellett sokat idegeskedniük a mérkőzésen, hiszen már az elején a kezükben volt az irányítás. 0–1

Fél óra elteltével növelték előnyüket a vendégek: Ronaldinho leheletfinom kiugratása után Neymar pöccintette el a labdát a kapus mellett-felett. A brazilok szakállt növesztő „frontembere” hamarosan duplázott: a brazil támadósor ismét a bal oldalon bontotta meg a hazai védelmet, a beadás ezúttal Jádsontól érkezett, Neymarnak nem volt nehéz dolga. 0–3

A második félidőre a braziloknál beszállt Alexandre Pato és Osvaldo is, a végeredményt azonban nem ők, hanem a Ronaldinhót váltó Palmeiras-csatár, Leandro állította be a hosszabbításban. Brazília 4–0-ra nyert Bolíviában.