Egygólos (2–3) vereséget szenvedett az uruguayi labdarúgó-válogatott a dél-afrikai világbajnokságon Németországtól, így a németeké lett a bronzérem, Uruguay lemaradt a dobogóról. A dél-amerikai válogatott ennek ellenére minden elismerést megérdemel, így gondolja ezt a szövetségi kapitány, Óscar Wáshington Tabárez is.
„Kiegyenlített mérkőzés volt, amelyen mindkét válogatott dicséretet érdemel a teljesítményéért, hiszen nagyszerűen játszott – mondta a szakember a lefújást követően. – A mérkőzésen a német válogatott kevesebbet hibázott, mint mi, ez döntőnek bizonyult. Arra azonban büszkék lehetünk, hogy egyáltalán nem játszottunk alárendelt szerepet, sőt, egyenrangú partnerei voltunk a torna egyik legjobb együttesének. Az uruguayi futball számára a dél-afrikai világbajnokság valaminek a kezdetét jelentette, és jó visszajelzést kaptunk arról, hogy az az út, amin járunk, a helyes irányba visz."
Legfrissebb hírek

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen
Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Kevin Pina lett a mérkőzés legjobbja
Foci vb 2026
2026.06.22. 02:53
Ezek is érdekelhetik





