Felkészülés: Berlinben buktak a németek a törökök ellen

R. P.R. P.
2023.11.18. 22:53
Ünnepelhetnek a törökök (Fotó: Getty Images)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen Berlinben a török válogatott 3–2-re legyőzte Németországot szombat este.

A németek – Trapp – Henrichs, Rüdiger, Tah, Havertz – Kimmich, Gündogan – L. Sané, Wirtz – Brandt, Füllkrug kezdőcsapattal – már az ötödik percben megszerezték a vezetést Kai Havertz révén. Akit bal oldali védőként jelölt a kezdőbe Julian Nagelsmann…

Azonban a német henger nem indult be, sőt! Az első félidő hajrájában Ferdi Kadioglu, majd Kenan Yildiz is betalált, török előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

Niclas Füllkrug egyenlített a második félidő elején. A 12. válogatott meccsén pályára lépő 30 éves támadó már a tizedik gólját szerezte. Csak egy játékos volt, aki hamarabb érte el a tízet az elmúlt 45 évben: Serge Gnabry, akinek 11 meccsre volt szüksége ehhez.

A 70. perctől kezdve a németek megint melózhattak az egyenlítésért: a törököknek megítélt büntetőt Yusuf Sari némi szerencsével – Trapp beleért – belőtte.

A hazaiak persze minden erejüket bevetve harcoltak a döntetlenért, ám a török védelem nem hibázott. Így Nagelsmann első vereségét szenvedte el szövetségi kapitányként.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Németország–Törökország 2–3 (Havertz 5., Füllkrug 49., ill. Kadioglu 38., Yildiz 45+2., Sari 70. – 11-esből)